Faiz Yorumları

N - USD 1 yıl önce

@istanbul Halbuki teorik olarak TL faizleri dusunce,dolar kuru artardi eskilerde(sanki?)

7 3 0
3 - gram-altin 1 yıl önce

fed bir sürpriz yapıp da faiz arttırımına gitmez inşallah.

0 4 2
K - gram-altin 1 yıl önce

fed faiz artışı yapmaz ise min 1350÷31.1×2.92=gram formülü yaparsa max. 1268÷31.1×3.02= ...

0 1 0
isa25 - gram-altin 1 yıl önce

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's, gelişen piyasaların önümüzdeki bir veya iki yıl boyunca not artırımlarından çok not indirimiyle karşılaşacağı uyarısını yaptı. Firmanın baş derecelendirme yetkilisi Moritz Kraemer tarafından bugün yayınlanan bir raporda, dünyanın gelişen 20 önemli ekonomisinden dokuz tanesinin negatif görünüme sahip olduğunu, bunun da not indirimi uyarısı anlamına geldiğini söyledi. PİYASALARDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN...  Kraemer, "Bu bizim gelişen piyasa notlarına yönelik en ağır negatif görünümümüz ve önümüzdeki bir veya iki yıl içerisinde not indirimlerinin not artışlarından daha fazla olacağına inanmamızın nedeni" dedi. Raporda yakın vadeli risklerin yalnızca ABD'de kademeli faiz artış ihtimaliyle sınırlı olmadığı, Çin'deki yavaş büyüme ve küresel ticaretteki düşüşle birlikte popülist politikalar ve jeopolitik çatışmalara yönelik potansiyel olduğu da belirtildi.

0 1 0
M - gumus 1 yıl önce

@mustafa özdemir cin piyasasinin kapali olmasi kucuk bir etken asil onemli olan fedin sahin tutumu fed uyelerinin sahin yorumlari brexit olayi ohalin uzatilmasi merkez bankasinin faiz indirimini dusunmesi...vs vs

7 0 0
M - USD 2 yıl önce

ne oldu.. güçlü iktidar geldi ne oldu.. 3 gün sadece 3 gün.. birakin faizi arttirmayi ABD verileri biraz iyi gelsin dolar ucacak.. şuan fark edilmiyor ama 2016 da daha net göreceğiz tl nin düşüşünü maalesef..

0 0 0
G - gram-altin 1 yıl önce

@FCKL6a5e Muhafazakar derken faiz kazancina bulasmamayi mi kastettiniz?yoksa teorik olarak mi?

0 2 0
swift - USD 2 yıl önce

@duygu Herkez eli tetikte pusuda fed'in aralık 15-16'da faiz artışını bekliyor doların yükselme eğilimi bu yönde. Dolar O gün voleyi vurur.

1 1 0
isa25 - USD 1 yıl önce

Kısacası enflasyon Eylül ayında piyasaların beklediği kadar yüksek değil ve Merkez Bankası’nın para politikasında yeni sadeleşme (gecelik borç verme faizinde indirim) adımlarının önünü açıyor. Rapora kalem kalem baktığımızda yıllık bazda en büyük artışın %22.61 ile alkollü içecekler ve tütün kaleminde yaşandığını görüyoruz. Bu kalemi %10.37 artan eğitim kalemi takip ediyor. Diğer yandan haberleşme kalemi %3.12 artışla en düşük artışın yaşandığı kalem olmuş. Aylık bazda ise %2.70 artan ulaştırma fiyatları başı çekerken giyim ve ayakkabı kalemi %3.49 gerileme ile en düşük artışın (gerileme) yaşandığı kalem olarak ön plana çıkıyor. İyi enflasyon raporu sonrası dolar 3.00 altına geriledi fakat alıcıların tekrar devreye girmesiyle 3.0070’lere kadar yükseldi. Şu anda ise 3.00 seviyesinin hemen üzerine işlem görüyor. 3.00 – 2.99 bölgesi en yakın destek. Hemen altında ise 2.9730 – 2.97 bölgesi var. Diğer yandan 3.01 ilk önemli direnç, sonrasında ise 3.0250 direnci ön plana çıkıyor.

0 0 0
swift - cumhuriyet-altini 2 yıl önce

@Elysium FED'faiz artırımına kadar Altın fiyatları biraz daha düşer, tüm emtialar için geçerli. Ben olsam şu aralar almam.

1 1 1
M - USD 2 yıl önce

c.baskani faiz eski degerine gelmeli diye tekrar bastirmaya başladı. dolari bu bile uçurur.

0 0 0
M - USD 2 yıl önce

kaynagi belirsiz dolar akışı da azalir.. Türkiye de faiz 4.6 olacak bakışı da artar.. fed aralıkta çok az miktar faiz artırır da.. ne olur o zaman joleli kafa bire iki kazanir..

0 0 0
M - USD 2 yıl önce

sonuca gore yapilan yorumlar gercekten guzel ve mantikli.. ancak buyukler daha cok kazanmak isteyecek, TR faizi düşsün istenecek, hukumet bile degerli tl istemiyor vs... dolayisiyla aralikta 3 diyorum..

0 2 1
M - USD 2 yıl önce

iki ayda düşüyor ama iki günde yükseliyor velet.. dikkat edin.. fedin az miktarda ve kademelerle faiz artiracagi belli oldugu halde neymiş bu bu aciklamayla düşmüş.. oldu.. bizimkilerde sonuca göre yorum yapıyor..

0 1 1
M - USD 2 yıl önce

TR faiz oranini 4.6 ya düşür erdemcim..

0 0 0
M - USD 2 yıl önce

dolar çok güçlü.. tr faiz düşerse veya fed faiz arttırsa güçlenecek. .

0 1 0
M - USD 2 yıl önce

hadi başçı dusur şu yuksek faiz oranlarini, kredi cekip ev alacaz..

0 0 0
D - USD 2 yıl önce

2.82 almadim.2.8731 aldim.3000 dolar.dolari kimse tutamaz.bakanlar kurulu aciklandi.ali babacan yok.ucak dusuruldu.aralikta faiz artirimi var.daha ne.olacak.2.5 diyenler nerde?

1 5 1
isa25 - gram-altin 1 yıl önce

Altında yükseliş sürecek Destek Yatırım Araştırma Müdürü Tufan, jeopolitik risk sürecinin devam ediyor olmasının altındaki yükselişi destekleyeceğini, altında yıl sonu fiyat beklentisinin 1.360-1.380 dolar seviyeleri olduğunu kaydetti. Fiziksel talebin yeniden yükseleceği beklentisi, negatif faiz sürecinin devam etmesi ve düşük tahvil faiz oranları ile Fed’in faiz artırım sürecini yavaşlatması beklentisinin de diğer önemli etkenler olduğunu vurgulayan Tufan, merkez bankalarının fiziksel alımlarını sürdürmesinin de fiyatları yukarı yönlü etkileyeceğini söyledi.

0 2 0
M - gram-altin 1 yıl önce

@genç82 Gram Altın 125 ila 127 bandı arasında sıkışmış durumda ve mevsimsel etkilerle ayrıca FED in faiz artırımı söylemlerinin etkisiyle 127 üstüne çıkması çok zor gözüküyor. Fakat ABD seçimleri yaklaştıkça Tramp in seçilmesi ihtimali ortaya cikarsa Kasım ayında 130 ları kısa süreli görebilir. Bunun dışında Gram Altın yılbaşında 115 ila 120 TL arasında olabilir diye düşünüyorum.

0 8 3
M - GBP 1 yıl önce

GBP de alım satım aralığı 3, 82 ila 3, 92 arasında geziniyor. İngiltere MB değersiz Sterlin istiyor, Ağırlıkli kötü veri gelmesi durumunda tekrar faiz indirimi yapacaklar.

0 3 1
I - SEPET 2 yıl önce

$ artik 3 - 4 ay onceki gibi kolay para kazandirmayacak bu bir gerçek.. bu yüzden buz gibi sinire sahip olmak lazim. asıl yapmamız gereken düşerse sürekli diyecek artarsa sürekli artacak düşüncesini yenmek. benim inancima gore faiz haram oldugundan 3 tl yi gecene kadar sabirla bekleyecegim. 3 tl den sonra gidişata göre kucuk dilimler halinde dolardan cikip tekrar almak icin dusmesini bekleyecegim

0 9 0
T - USD 1 yıl önce

merkez bankası 0.25 lik indirebilir yine faizi ozaman dolan ne olur bir düsünün

0 0 1
✍️️Dünyevî 1474⌛️ - gram-altin 1 yıl önce

@çebi Helal rızık nickli ark. FED'in faiz artırması ve ya pas geçmesi durumları için iki türlü grafik yorumu paylaşacak... Takip ederseniz, bir fikir verebilir..

0 1 3
K - USD 2 yıl önce

FED faizi arttırdı. Dolar'da sert hareket olmaz, 2.96'da şu an. 3 civarı dolaşır.

1 3 0
I - USD 2 yıl önce

faiz haram olduğundan :) 70 $ la bekliyorum.. buraya yazanlar beni hep yanılttı.. o yuzden icinizden geleni yapin.. 3 tl den sonra yavas yavas kâr satisi yaparim.. eger düşerse beklemeye devam..

0 0 0
I - USD 2 yıl önce

@evgin 3.07 olduğunda arttirmadi simdi mi arttiracak Allah aşkına..RTE bastiriyor faizi dusur ekonomi canlansin diye

1 11 1
G - USD 1 yıl önce

@alphacino kardesim altin faiz altta tutulursa tahminin kaç olur beklentin ne kadar

0 0 0
isa25 - USD 1 yıl önce

Bugün ABD’den haftalık işsizlik başvuruları 254 bin ile beklentilerden iyi gelirken askıdaki konut satışları -%2.4 ile beklentilerin çok altına geriledi. Gelen verilerin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olsa da FOMC üyelerinin açıklamalarını takip ettik. Esther George bugün gelen büyüme rakamlarının ekonominin ilerleme kaydettiğini gösterdiğini dile getirirken, artık faiz artışlarının zamanının geldiğini söyledi. Hatırlayacağımız üzere son toplantıda faiz artışı isteyen üyelerden biri de kendisiydi. Lockhart ise Kasım ayının canlı oldunu belirtirken faiz artışları için daha fazla kanıt gerektiğine dikkat çekti. Yarın Fed’in yakından takip ettiği enflasyon göstergesi olan çekirdek PCE fiyat endeksi ve kişisel harcamalar açıklanacak.

0 7 0
S - USD 2 yıl önce

dolar 2016 yılında fed in faiz arttirmasiyla tutulamayacak (JP morgana gore3.500 görebilir)).

0 3 6
M - gumus 1 yıl önce

@kayseri ben piyssanin faiz artisini fiyatladigini dusunuyorum.sayet faiz artisi gelmese dolar 2.90 altini gorebilir

0 2 0
isa25 - gram-altin 1 yıl önce

Herkese iyi günler. Piyasalarda belirsizliğin son derece fazla olduğu bir dönemdeyiz. Bu gibi dönemlerde paritelerde öngörülemeyen ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Özellikle bu dönemde işlem tercihlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dün gayri resmi Cezayir toplantısında OPEC yüksek petrol fiyatlarını, serbest petrol piyasasına tercih etti. Gelen bu haberden sonra petrol fiyatlarında sert bir yükseliş yaşandı. Bununla birlikte enerji sektöründeki hisseler de prim yaptı. Kasım ayında gerçekleşecek olan toplantıya kadar görüşmeler devam edecektir. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım. 10.55’de Almanya’dan işsizlik değişimi açıklanacak. Beklenti -5. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur. 15.30’da ABD’den final büyüme (beklenti %1.3) açıklanıyor. Büyümede yaşanacak olası bir yavaşlama Fed’in faiz artışlarını daha da ötelemesine neden olabileceği için bu dakikalarda önemli hareketler bizleri bekliyor olacak. Ayrıca haftalık işsizlik başvuruları da açıklanıyor. 17.00’da FOMC üyesi Powell açıklamalarda bulunuyor ve ikinci el konut satışları (beklenti -%0.1) açıklanacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması Dolar için pozitif olur. 23.00’da Fed Başkanı Yellen güne son noktayı koyuyor. Kansas’ta bir forumda mikrofon başına geçecek olan Fed Başkanı’nın faiz artışlarına yönelik gelecek olan açıklamaları paritelere sert hareketlilikler getirebilir.

0 16 3
M - USD 1 yıl önce

@ilahikomedya1 veriler iyiyse faiz indirimi yapılması gerekmez mi neden faiz artırımı?

0 0 0
isa25 - gram-altin 1 yıl önce

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker Dublin’de yaptığı konuşmada para politikasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Maliye ve diğer politikaların dizginleri ele alma zamanının geldiğini söyleyen Harker ekonominin para politikasının etkisi ile olması gereken noktaya ulaştığını belirtti. Harker ekonomide bazı risklerin oluşmaya başladığına dikkat çekti ve Eylül ayında bir faiz artışı gelseydi bundan memnun olacağını ancak alınan kararı da desteklediğini söyledi. Kasım ayındaki toplantı için ise “canlı” kelimesini kullanan ve seçimlerden dolayı masadan kaldıramayız diyen Harker Aralık ayının henüz net olmadığının altını çizdi. Açıklamalarının devamında ise Harker normalleşmenin işletme yatırımları açısından olumlu olacağını düşündüğünü söyledi ve %2’lik enflasyon hedefine yavaş yavaş yaklaşıyoruz dedi. Kendisinden gelen açıklamaların etkisi paritelerde sınırlı olurken bugün ekonomik takvimin en önemli verisi birazdan ABD’den gelecek olan büyüme rakamı. Ekonominin %1.3’lük bir büyüme performansı sergilemesi bekleniyor ve beklenti altı kalacak veri faiz artışı ihtimallerini azaltabileceği için Dolar üzerinde baskı oluşturabilir.

0 0 0
isa25 - gram-altin 1 yıl önce

Dövizde gün sonunda durum Dolar 2,9800 liradan, avro 3,3470 liradan güne başladı. Dolar/TL Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın OHAL açıklamasının ardından 3'ü aşarak 3.01 seviyesini test etti. Dolar/TL saat 18..22 itibariyla 2,9982'den avro/TL ise 3,3699 seviyesinden işlem görüyor 12:05 Dolar 3 TL'yi test ediyor Uluslararası piyasalarda doların gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı yükselişe geçmesine paralel artan dolar/TL, en yüksek 3,0005'i gördü. Saat 12.05 itibarıyla dolar/TL yüzde 0,55 yükselişle 2,9960'tan alıcı bulurken, avro/TL yüzde 0,6 primle 3,3630, sterlin/TL de yüzde 0,40 yükselerek 3,8950'den işlem görüyor. Dün gün içinde 2,9892'ye kadar çıkan dolar/TL, bu seviyelerde tutunamayarak günü 2,9780 seviyesinden tamamlamıştı. Bugün bankalararası piyasanın açılışında yatay bir seyir izleyen dolar/TL, Güney Afrika, Hindistan başta olmak üzere gelişen ülke para birimlerinin dolar karşısında değer kaybetmesiyle çıkışa geçti. Analistler, petrol fiyatlarının dünkü hızlı yükselişine karşın risk iştahının belirgin bir artış göstermediğini ve dolar endeksinin yatay bir seyir izlediğini belirtiyor. ABD, 2 ve 10 yıl vadeli tahvil faizlerinin de iki gündür yükseliş eğiliminde hareket ettiğine dikkati çeken analistler, dolar/TL'nin 3,00 psikolojik direnç seviyesinin üzerinde kalıcı olması durumunda volatilitenin artabileceğini ifade ediyor. 

0 2 0
S - USD 2 yıl önce

@Orhan 2.500 mu 2.900 görürse koşa koşa al dolar al.zarara etmesini. fed faiz arttıracak. Türkiyenin faiz arttırmaya zorluuorlar

21 0 1
S - gram-altin 2 yıl önce

Arkadaşlar altının yükselişi dolardan kaynaklanıyor. Altın onu 1750 lerden 1.080 lere gelmiş. fed faiz arttirmasiyla altın onu değeri düşer $ üzerinden fiyatlandırma in bu fazla hissediliyor. Ancak yerinde sayıyor. 3-4 sene öncede hatırlayın altın 105- 107 idi hala ayni güvenli liman hikayesi bitti. Savaş çıkarsa dur im altın parlak olur.

5 4 1
isa25 - gram-altin 1 yıl önce

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's, gelişen piyasaların önümüzdeki bir veya iki yıl boyunca not artırımlarından çok not indirimiyle karşılaşacağı uyarısını yaptı. Firmanın baş derecelendirme yetkilisi Moritz Kraemer tarafından bugün yayınlanan bir raporda, dünyanın gelişen 20 önemli ekonomisinden dokuz tanesinin negatif görünüme sahip olduğunu, bunun da not indirimi uyarısı anlamına geldiğini söyledi  Kraemer, "Bu bizim gelişen piyasa notlarına yönelik en ağır negatif görünümümüz ve önümüzdeki bir veya iki yıl içerisinde not indirimlerinin not artışlarından daha fazla olacağına inanmamızın nedeni" dedi. Raporda yakın vadeli risklerin yalnızca ABD'de kademeli faiz artış ihtimaliyle sınırlı olmadığı, Çin'deki yavaş büyüme ve küresel ticaretteki düşüşle birlikte popülist politikalar ve jeopolitik çatışmalara yönelik potansiyel olduğu da belirtildi.

0 0 0
S - USD 2 yıl önce

@Okan fed doların geleceği için her ayın 27 sinde toplanıyor faiz beklentisi ile tansiyon yükseliyor. fed Mart yada nisanda faiz arttıracak. işte o zamana kadar in çık arada usta al satcilar kazanıyor. büyübaliklara dikkat:))

7 3 2
I - USD 2 yıl önce

nisan ayinda erdem basci şut.. erdemin yerine badem biyikli birini uzun adam mb ye yerlestirir.. bu ne demek nisanda MB faizi dusurecek ekonomi canlansin diye.. dolar firlayacak ki zaten bunu istiyorlar.. tl deger kaybederse gemiyi kisa bir sure daha yuzdurebilor..

0 1 0
Sonraki Yorumlar

Konu Başlıkları

Alarmlarım

İstediğiniz kura ALARM KURUN, Alarm kurduğunuz değere ulaştığında bildirim alın. Alarm kurmak , alarmlarınızı düzenleyebilmek ve tüm cihazlarınızdan bu özelliği kullanmak için üye olun.