USD Vatan millet edebiyatı yapan arkadaşların dolar bölümünde işi ne o zaman? Millet dolarları ayakkabı kutusuna koyunca sıkıntı yok, yandaş Türk firmalara dolar bazından anlaşma yapınca sıkıntı yok, ülkenin milliyetçi partisi hazineden aldığı parayı dolara çevirip sonra da yüksek kurdan satınca sıkıntı yok ama vatandaşın doları olunca mı sıkıntı var? Hadi oradan işinize bakın.

  ons @ozlem-ucar Ons altın ile ülkemizin alakası yok. Ons altını daha çok Abd yönetiyor. Şuan Abd'nin 10 yıllık tahvillerinin yüksek olması nedeni ile Ons'un düştüğü, doların ise çıktığı söyleniyor. Tahviller yükseldikçe Ons çıkmayacak gibi duruyor. İkinci çeyreği beklemek lazım ama doların durumu ne olur bilmiyoruz. Belki bir faiz artışı daha gelebilir. Piyasadan edindiklerim bunlar.

   gumus @talip-yilmaz Benimki de şimdi aldı 6.06'dan sonra da 6.05'in altına indi. Neyse hayırlısı bakalım. Bol kazançlar diliyorum.

    ons Bir sene önce ki grafiğe bakarsak eğer 1650 civarından 1480 civarına kadar sert bir düşüş, daha sonrasında ise 2000 dolara kadar bir yükseliş görmüşüz Ons'ta. Bu düşüş inşallah sert bir çıkışın habercisi olur diye umut ediyorum. Doların ne olacağını da kestiremiyoruz. Herşey allak bullak oldu. Zarar var ve nereden çıkaracağımızı bilemiyorum. İki ucu b.klu bir değneğe saplandık. 😣😣 

     USD Yüksek faizle kim kalkınmış ki biz kalkınalım? Yüksek faize karşı olduğunuz halde neden faizleri yüzde 17 civarına çektiniz? Enflasyonu düşürmek gibi bir amacınız var ancak piyasanın hiç böyle bir niyeti yok. Sizin de fiyatları aşağı çekme niyetiniz yok. Şayet öyle olsaydı benzin ve köprü vs. dolara bağlı olan ne varsa aşağı inerdi. Devlet fiyatları aşağı çekmez iken vatandaş neden çeksin? Umarım bu yanlıştan bir an önce dönülür.

      USD Doları düşürme gücü olanlar faizi neden yükselttiler o halde? Yoksa tek gücünüz faizi yükseltmek mi? O zaman bu balon faiz düştüğü zaman yine patlar.

       USD @E.K 09 Mart'tan sonra düşer faizler. Mecbur düşecek.

        USD Zorla faiz yediricekler bize. O zaman daha mı iyi olacak? O faizler eninde sonunda düşecek. Berat Albayrak zamanında da dolar 7'den 5 düştü. Sonra faiz düşünce dolar geri çıktı. Yaza kadar ya da yıl sonuna kadar sabretmek lazım. Piyasalar elbette düşük faizi çağıracak. Vatandaşın krediye ihtiyacı var.

         USD Bundan 2 ay önce Commerzbank yöneticisi dolar için ilk çeyrekte beklentilerinin 7,20 olduğunu söylemişti. Anlaşılan yabancı yatırımcıların beklentileri karşılanıyor Sene sonu için ise 7,80 demişti.

          ons Daha ölmedik arkadaşlar. Bir darbe de Ons'tan bekliyorum. Muhtemelen gece satış yer. 😔😔

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.