USD @ERCİYES Dün bana demogoji yapma diyene bak, konuya ilişkin hiçbir yorum yok, olayı benim üslubum üzerinden saptırmaya çalışıyor :))) Neyse şaka bir yana, CB'ye veya bir kişilik hakkına hakaret etmiyorum ki, sizin tarafın basınına normal bir eleştiride bulunuyorum ve at gözlüğü ile bakmayın, nalıncı keseri olmayın diyorum yorumuyla Cumhuriyet'i eleştiren vatandaşa.

  USD @ANKETÇİ Çok haklısın, basın dediğin senin yalama yandaş basın gibi olmalı, ser verip sır vermemeli :))) mesela damadın istifasını nasıl da sakladılar siz çomarlardan.

   USD @Cansu Shn @Nisa Denizz dikkat çekici bir dikkat arayışı olmuş, dikkatimden kaçmadı :)))

    USD @ERCİYES Ağır yalancısın, yüzüne söyleyeceğim kusura bakma. İmamoğlu için sadece şarlatan dedim demişsin. "İmamoğlu denilen dengesizin yaptığı düpe düz y*vşaklıktır vatan hainliğidir !" diye yazmıştın, daha bir ay olmadı, ama bunamış olabilirsin, üzerine gelmeyeceğim. Yalan söylerim, ikiyüzlülük yaparım, yeter ki AKP denen gudubet başımızda dursun diyorsun, tek derdin bu, ben anladım seni :))))

     ons @L E G O L A S 🏹🏹🏹🏹 Onaylanacağı zaten kesindi. Alan aldı satan sattı zaten bu beklentiyi 6 ay kadar önce. Altın-aşı ilişkisi bitti, bundan sonra aşı dağıtılamazsa, beklenenden daha yavaş giderse normalleşme, öyle etki eder sadece. Yani terse döndü altın-aşı ilişkisi, hala ezberden devam ediyorsun.

      USD @ERCİYES Geldim geldim, özleme diye. Ben demogoji yapmıyorum, herkesi aşağılaman, hakaretler etmen tuhafıma gidiyor sadece. AKP'yi savunacağım diye bu kadar kin ve nefret kusman, yaşına başına yakışmıyor, edep lazım, olgunluk lazım diyorum. Kendine güvensizliğin yüzünden bunları yapıyorsun diyorum. Çok mu zor bunu anlaman? Kılıçdaroğlu'na küfür etmedim diyorsun ama CB makamına gelecek diye gözüne kestirdiğin İmamoğlu'na etmediğin küfür yok, seninle tartıştık bunları. Yani ikiyüzlülük yapıyorsun, açık açık. Dürüst ol, düzgün ol, edepli ol üç günlük dünyada. Oturalım tartışalım sonra, memnuniyetle.

       USD @ERCİYES Ne kadar çirkin yorumlar yapmışsın, her tarafından nefret akıyor. Kendi yazdığını bir oku istersen. Turizm okuyanı aşağılamışsın, kızlarla görüşmesini aşağılamışsın, tıp okumayanı aşağılamışsın, garsonu aşağılamışsın, Z kuşağını aşağılamışsın... Okumasın cahil mi kalsın, tıp vardı da o mu okumadı, kızla görüşmeyip erkekle görüşse mi mutlu olacaksın, garsonluk ayıp mı, Z kuşağı olmuşsa ne olmuş? Yaşından başından utan diyeceğim ama pek öyle bir utanma sıkılma havan da yok, kendinden bile nefret ediyorsun bence. Varsa yoksa burda millete hakaret et, neymiş AKP'yi savunacakmış. Batsın neyi savunuyorsan.

        USD @jumanji Anladım Jumanji, sen olayın bilimsel gelişim yönüne değil, toplumsal yönüne bakarak yorumda bulunuyorsun ve ne diyeyim, çok da haklısın.

         USD @jumanji :))) evet bizim toplum bi ayrı vaka, buna katılmamaya imkan yok.

          USD @jumanji Peki, öncekiler değil ama, son yazdıklarında yanlış bilgi yok diyeyim önce. Virüs riskinin devam edeceğini "domara çubara" varsayımsal virüsü ile örneklemişsin. Bir kere domara çubara, semptom göstermeden önce bulaşabilmeli, çok kolay bulaşabilmeli, bulaştığında bağışıklık sistemi tepki vermemeli ve virüs vücuda korkunç zarar verebilmeli ki çaresiz ve aşısız kalalım. Örneğin ebola korkunç bir virüstü, dünya ekonomisi durmadı çünkü semptomsuz bulaşmıyordu. Semptom olduktan sonra da zaten adamı görünce kaçıyordun. Veya corona semptomsuz bulaşıyor ancak bağışıklık sistemi ayağa kalkıyor saldıracağım diye ve aşı geliştirebiliyoruz. O zaman aşı da bağışıklık sistemini daha makul reaksiyon göstermeye ve akıllı olmaya eğitiyor ve aşıdan sonra virüs gelirse hazır oluyoruz. Ha bir de mRNA aşılarının teknolojisi var ki, o da virüsün üretilmesini gerektirmiyor, RNA'sından bir kodu hücreye gönder, hücre kendi aşısını üretiyor. Yani çok hızlı aşı üretebilecek durumdayız, domara çubara diye bir virüs gelse veya da Covid-19 mutasyon geçirse cevap mRNA ile çok daha kolay.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.