USD @Hakan Fidan Doların bir süre daha düşüş eğilimini sürdüreceği aşikar. Ancak uzun yıllardır borsaya yatırım yapan biri olarak BIST için yükselecek ya da düşecek diyemiyorum. Bu şartlar altında bir süre daha BIST yatay seyirde, ufak düzeltmeler yaparak kendini yukarı atmaya çalışacaktır. Fakat uzun süredir BIST in yerinde saydığını 1600 ü geçemediğini görmekteyiz. Endeksin bir süre daha bu seviyelerde seyredebileceğini, devamında ortaya çıkabilecek bazı riskler sebebiyle ciddi geri çekilmeler yaşanacağını düşünmekteyim. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

  USD @Can_Objektif Söyledikleriniz çoğuna katılıyorum. Doların belirttiğiniz sebeplerden düşeceğini daha önce profilimde belirtmiştim. Geçen haftalarda da doların 7 liranın altına ineceği tahmininde bulunmuştum. Ancak doların ve altının düşeceği gibi paylaşımlar beğenilmiyor. Arkadaşlar yüksekten dolar altın almış olabilirsiniz, ancak düşeceğini de hesaba katmak kabullenmek zorundasınız hoşunuza gitmese de olaylara objektif bakmak gerekiyor. Ancak karamsarlığa kapılmak da doğru değildir. Hiçbir varlık sürekli yükselmez, sürekli düşmez. Kar ile zarar kardeştir. Sevgiler. YTD.

   USD Herkese merhaba. Evet arkadaşlar perşembe günü dolarda beklentimin 7 lira altı olduğunu söylemiştim, an itibariyle dolar TL paritesi 6.98 dir. YTD.

    USD Herkese merhaba. Dolarda beklentim 7liranın altıdır arkadaşlar. Ytd.

     USD Bloomberg HT tüketici güven endeksi %7.6 artış göstererek Kasım ayında gördüğü dip seviyeden sonra toparlanmasını sürdürmektedir. Faizlerin kademeli olarak artırılması, MB başkanı değişimi, reform haberleri ile TL değer kazanarak bugün itibariyle dolar/TL paritesi 7.25 desteğini kırmaya çalışmaktadır. Ytd.

      USD @Berke31 Maalesef doların 1.5₺ ye inme ihtimali yoktur.

       gram-altin @Mavi 💙 Aşıların etkisizliğini ortaya koyan bazı haberler okumaya başladım, mutasyona uğrayan virüs veya aşıların etkinliği ile ilgili olumsuz haberlerin tescillenmesi durumunda ons kendini hızla 1900 hatta 2000 in üzerine atacak, böylece gram altında tekrar 450-470 bandını göreceğiz. YTD.

        gram-altin @wrongporcupine Arkadaşlar merhaba, altın uçacak,kaçacak, 350ye gidecek, 600 olacak, 500 ü zor görür şeklinde birçok yorum gördüm. Sizlerle görüşlerimi paylaşmak istedim. Altının ne olacağını kimse bilemez. Herşey süt liman olur, altın 300ün altına da düşer... diğer yandan aşılar etkisiz çıkar, s400 krizi yaşanır altın 700 ü de geçer. Ayrıca değerli metallere etki eden finansal araçların dışında daha bir sürü etken vardır. O sebeple kesin bu olur kesin şu olur şeklinde yorumlara kulak asmayınız. Bu sebeple altın için de 3-6 aylık şeklinde daha kısa periyotlar için tahminde bulunmak uygundur. Teknik analizde: Şu şartlar altında kısa vade için gramda 430₺ sağlam bir destek oluşturmuştur. Doların 7.25 desteğini aşağı yönlü kırmayacağını düşünmem ile birlikte, ancak ons un 1800 altına inmesi durumunda gram altında 420li seviyeleri görebiliriz. Ons un 1840 desteğini kıramaması, yönü yukarı çevirecektir. Temel analizde: İzlememiz gereken en önemli konu mutasyona uğrayan virüs ve aşıların etkinliğidir.

         USD Bankalardaki döviz mevduatı 236 milyar doları geçerek tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır❗

          gram-altin @GramAltıncı @hannibal91 Kaçtan aldığınızı bilmiyorum ama sabırlı olursanız elbet gelecektir.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.