USD @🍀SAMET MERVAN 🍀 @sametmervan 58 teşekkürler

  USD Arkadaşlar finansbanktan doları para olarak alabiliyormuyuz.

   USD @BENJAMiN FRANKLiN yüreğine sağlık dostum eyv

    USD ülke batıyor siz dolar aliyorsunuz. vatan hainiziniz vatan. bak hacı abi bu ülkede dolar almak yasak değil , yani dolar alanlar yasal olmayan birşey yapmıyor. doların yükselmesine gelince. nasıl ki amerikadan olumlu veriler geldiğinde, dolar yükselip turk lirası değer kaybediyorsa. ülkemizde de olumlu birşeyler oldugunda dolar düşecek , türk lirası değer kazanacaktır. devleti yönetenler , enfilasyonu düşürdügünde dolarda düşecektir. devleti yönetenler fabrikalar açıp işsize iş bulduğunda dolar düşecektir. devleti yönetenler topladıkları vergileri carcur etmeyip hazinede açık vermediklerin de dolar düşecektir. yani demem o ki , devleti yönetenlerin olumlu politikaları doları düşürür , olumsuz politikaları ise doları yükseltir.

     USD @MONEY MAKER 💰🔗Ⓜ️ var

      USD Referanduma kadar , dolar başını kaldırdıkca , başına vuracaklar sanırim.

       USD Barışın ve üretimin olduğu ülkede dolar düşer. Kaosun olduğu , üretimin olmadığı ülkede dolar yükselir.

        USD geçen sene etin kilosu yirmi lira idi bu yıl kırk lira. türk lirasi etin karşında yüzde yüz değer kaybetmiş. bir kaçyıl önce çayin kilosu on lira idi şimdi yirmi lira. bir kaç yıl önce 5 kiloluk ayćicek yağı on lira idi şimdi otuz lira. türk lirası bunların karşısinda da değer kaybetmiş. yani türk lirası enfilasyon karşısında erimiş. böyle dumlarda insanların alım gücü azalır ve piyasa ölür. Devlet dışardan borç alıyor. halktan vergi topluyor. bu paraları ne yapıyorlar bilmiyoruz. devleti yöneten kim olursa olsun her yıl halkına hesap vermeli. ben bu paralar ile şunu yaptim bunu yaptım demeli. sonuçta onlarda maaşlı devlet memuru. onlar parayı doğru kullanmayıp carcur edeeseler enfilasyon olarak halka yansıyacaktır. üretim zaten yeterli değil , üretim yapmakta yetmez parayı doğru kullanmak gerekir.

         USD Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; "Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlara arabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi "ASLA" o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede 'proje' yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; "Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın..." Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir." _______________ _______________ Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları - John Perkins

          USD @HELAL HİSSE ALIN @fcdr23 benim devleti yoneten kişilerlerle bir sorunum yok. onlar adil ve doğru olsunlar yamuk işler yapmasınlar. benim istediğim bu. bir ülke ekonomi yönde gelişmek istiyorsa bunu üreterek yapabilir. yoksa dolar bugün düşer yarın çıkar.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.