ons Bugün yapabileceği son dip olayını yaptı bence. 2000 dolarlardan gelen uzun vade düzeltmesini yaptı diye düşünüyorum. Belki aşağıda gidebilir bunu kimse bilemez ama benim takip ettiğim stratejist bunların olabileceğini söylemişti. Bence bugün ve önümüzdeki haftalardan sonra artış başlayacak. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Selçuk gönençler 1730’un altında kalıcı olarak kalmazsa ve 1855 üzerinde 2 gün kapanış yaparsa altının 2 bin dolar üzerini göreceğini söylemişti. Şimdiye kadar yaptığı yorumların hepsini izledim. Bende merak ediyorum görecez bakalım Mart ayından sonra neler olacak.

  ons ABD de 10 yıllık tahvil faizleri ilk kez 1.40 un üzerine çıkmış bu yüzden düşüşe geçti yine.

   ons @ntnv-anil Aynen öyle. Alım satıma göre belirlenmediği, birilerinin oynadığı çok belli.

    ons Abd satış yapsın diye fiyatı yükseltiyorlar bunlar nasıl kansız ya. Nasılda milletle oyuncak gibi oynuyolar sürekli aynı teraneyi izliyoruz malesef.

     gram-altin Arkadaşlar buraya yazıyorum. Yıl sonu için tahmin yapmış ve bu mümkün değil. Daha önceki yıllardada olmuş böyle düşüşler ama elbet toplarlayıp eski yeriniz bulmuş. Sabretmenizi tavsiye ederim. Hiçbir mantığı hiçbir dayanağı olmayan yorumlara aldanmayın. Bu arkadaş uzun vade yorum yapmam neler olacağını kestiremezsin diyen kişi. Bir kişi desin ki dolar şuan olduğu yerde yılı kapatacak diye. MB bile söyleyemiyor bunu.

      gram-altin @polijenist İşkembeden sallayıp milleti yanlış yönlendirmeyin. Gram altının bu kadar çok düşmesi doların düşmesindendir. MB bile yıl sonu 8,08 dolar tahmini yapmış, ki açıkladıklarının hep üzerini görmüş. Bu tahmnin tek amacı var öyle yada böyle faizleri düşürüp enflasyonu düşürecekler. Milletin ahını almayın. Altın hangi tarihinde sürekli düşüş görmüş. Kendiniz altını terk ediyorsunuz diye mi millete bu temenniniz. Sakın dinlemeyin bu temennileri arkadaşlar sakın.

       ons Tekrar 1840 seviyelerine inerse gram altın 423 olur. Bu fiyatlar hep alım fırsatı. Dolar bu gidişle 7 nin altına inecek. Arada bir Ons çıkmış neye yarar.

        ons @polijenist Valla yüzde 80 tahminlerin doğru çıkıyor tebrik ediyorum.

         ons Dolar çok sert düştü bugün. Eğer Ons tekrar 1840 seviyelerine inerse gram altın 430 altını görecek ilk defa. Ytd

          ons @lodoss420 Hocanın söylediği. Ons altın uzun vade trendi içerisinde hala artış yönünde ve sıkışmış vaziyette. Ons altın 1811 altına düşüp 2 gün kapanış yapmadığı sürecede 1820 - 1920 seviyesi arasında şubat ayı sonuna kadar gidip gelebilir. Kendi fikri artışa geçtiğinde uzun vadede 2021 yılı içerisinde 2000 doları geçeceğini geçen programında söylemişti. Özetle 1811 altında 2 gün kapanış gelmezse sabırla beklemek gerekiyor. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir. Sizin için yaptığı grafik yorumunu özetledim.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.