ons @2Keynes Sizinle aynı fikirdeyim.

  ons @2Keynes Ben iki kriz aynı demedim. Dolar endeksi artar ise altın ons bazında düşer, abd faizler artar ise dolar ana vatanına geri döner. Sonuç altının değer kaybetmesi ile sonuçlanır. ABD de enflasyon artar ise faizler de artar. Olay bundan ibaret ama bana trol diyen eleman ya yazdığımı anlamadı ya da altına yatırım yaptığı için işine gelmedi

   ons @gtı Gördüğüne inanmakta neden zorlanıyorsun. Senin dediğin gibi olsaydı altın 2500 dolar olurdu. 2013 yılında Bernanke çıkıp parasal geniş eyi kademeli olarak düşüreceğiz ve faizleri artıracağız üstüne de enflasyonun biraz artmasını bekliyoruz dediğinde altın neden 1100 dolarlara düştü. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz.

    ons @gtı Enflasyon demek tahvil faizlerinin artması demek. Abd de faizler artar ve dolar endeksi de artar ise altın düşer. Altını yükseltecek şey abd nin büyük bir parasal genişlemeye gitmesi ve faizlerin düşmesine bağlı.

     USD @💲💲💲YuSuF Emİr OrHaN💲💲💲 Benim de zoruma gitti. Dolar arttıkça borsada bize çakıyorlar😂😂

      USD @💲💲💲YuSuF Emİr OrHaN💲💲💲 Bu kadar paran var boşver. İki de bir de yatırımın fotosunu paylaşıp görgüsüzlük yapma.

       USD @BaşkomutanRTE Ne boş yapmışsın. İlk cep telefonu 1973 yılında icat edildi ve 1 kilo ağırlığında idi. Zaman içinde bu teknoloji geliştirildi. 90 lı yıllarda yavaş yavaş insanların hayatına girmeye başladı. Kısacası bunun ülkeyi yönetenler ile hiç bir ilgisi yok. Teknolojiyi geliştirip yaygınlaştıran üreticiler ile ilgili bir durum.

        ons @Zebercet Dolar endeksi diyorsan onun TL ile ilgisi yok. TL dolar kuru diyorsan şu anda piyasalar açık olduğu için al sat yapıldığı içinde anlık değişir. Tabiki başka nedenleri de vardır. TL sadece Türkiye de işlem görmüyor.

         ons @Zebercet Dolar endeksi kanada doları, sterlin, euro, yen gibi 5 6 para birimine göre belirlenir. Bu para birimlerine karşı değer kazanırken başka para birimlerine karşı değer kaybedebilir. Özellikle Türkiye gibi yüksek faiz veren ülkelere sıcak para girişi olabilir. Bir süre Türkiye de faizde paralarını tutarlar. Tl iyice değer kazanınca faizden çıkıp ucuza dolarları toplayıp çifte vurgun yaparlar

          ons Dolar endeksi arttığı sürece altından bir cacık olmaz.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.