USD ARKADAŞLAR DÜN İTİBARİYLE ALTINA YAKALAYABİLDİGİM YERDEN ZARARINA GİRİŞ YAPTIM. VE AL SAT OLAYINI BİTİRDİM. YAKIN ZAMANDA TEKRAR AL SATA BULAŞMAMAK ADINA PROGRAMI DA KALDIRACAĞIM . BİR SENELİK AL SAT MACERAMDAN ÖĞRENDİKLERİMI , ÇIKARDIĞIM DERSLERİ AKTARMAK İSTİYORUM : 

  USD @Çılgın Adam DOLAR BİTMİŞTİR ARTIK BENCE... KISA ORTA VADEDE KİMSE BİR ŞEY BEKLEMESİN. HADİ DİYELİM DOLAR ARTTI.. HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL.. MB VE HÜKÜMET İŞİN İÇİNDE VE DEVAMLI OYUN VAR.. DOLAR MEVDUATI BELLİ BİR SEVİYEYE İNENE KADAR BU OYUNLAR DEVAM EDECEK. BUNDAN SONRA ALTINDAN ŞAŞMAM VE AL SATA GİRMEM.. DERSİMİ ALDIM.. AMA DEDİĞİN DOĞRU , İNSANIN BU İŞİ BIRAKMASI GERÇEKTEN ZOR..

   USD @cansever38 👍 eski tip babadan kalma yatırıma dönmek lazım.. ne zaman TL birikim olursa altın alıp hesaba atmak lazım. biriktir at kenara..

    gram-altin @kiwi-3-kiwi yok , gümüşten 2.934 ten çıkmayı başardım. 1 haftada elde ettiğim karı kaybedip bırakıp çıktım zararsiz .. ama çok tehlikeli.. adamı yer valla.. ben genele baktığımda eski sahip olduğum gramin giderek azaldığını gördüm.. çok geç olmadan şeriatın kestiği parmak acımaz deyip o parmağı kesip attım.. 10 gramlık zarar ile !! acımadim o parmağa.. yoksa kol gidecekti bir gün..

     gram-altin ARKADAŞLAR DÜN İTİBARİYLE ALTINA YAKALAYABİLDİGİM YERDEN ZARARINA GİRİŞ YAPTIM. VE AL SAT OLAYINI BİTİRDİM. YAKIN ZAMANDA TEKRAR AL SATA BULAŞMAMAK ADINA PROGRAMI DA KALDIRACAĞIM . BİR SENELİK AL SAT MACERAMDAN ÖĞRENDİKLERİMI , ÇIKARDIĞIM DERSLERİ AKTARMAK İSTİYORUM : 

      gram-altin BENDEN SİZE BİR KIYAK... BURADA YAZAN RAKAMLARI ORTAYA ÇIKARABİLMEK İÇİN SAATLERİMİ HARCADIM. BELKİ SİZİN DE İŞİNİZE YARAR. 2 EKİME KADAR DESTEK VE DİRENÇLERINIZ BENDEN 😄 (UNUTMAYIN ÇOK ÇOK SIRA DIŞI OLAYLARDA TABİ Kİ BU RAKAMLARIN ÜSTÜNE VE ALTINA ÇIKABİLİR) O DA ARTIK DİBİN DİBİ VEYA EKSTREM İN EXTREMI OLUR.. ALLAH BEREKETLİ KAZANÇ NASİP ETSİN HEPİMİZE.. 

       gram-altin USD 6.08 I aşarsa , yükseliş başlayabilir... gibi gibi.. grafiksel yorumdur.. kaale almayın.. ben kendimi test ediyorum.

        USD İNVESTİNG sitesinde usd BOĞAYA DÖNÜŞ (GÜVENİRLİK YÜKSEK) NOTU DÜŞTÜ.. BAKALIM DOĞRU MU ÇIKACAK...

         gram-altin 247 yi kırar ise.. o zaman 241 e kadar yolu olur gibi..

          gram-altin AŞAĞIDAKİ YAZI , YSK SEÇİM KARARI ÖNCESİ YAPTIĞIM PAYLAŞIM İDİ.. GÜNLERCE İNCE ELEYİP SIK DOKUMUSTUM. TEKNİK VE TEMEL ANALİZ NETİCESİNDE BU STRATEJİYİ BENİMSEMİŞ İDİM.. AMA SONRA NE OLDU... İÇİNE BİR GÜZEL ETTİM... BİZİM ÇOĞUMUZUN (BAŞTA BENİM) EN BÜYÜK SORUNUMUZ 1- GEÇMİŞTEN DERS ALMIYORUZ..2- ÇOK ÇABUK GAZA GELİYORUZ 3- SÜRÜ PSİKOLOJİSİNDEN ACAYİP ETKİLENİYORUZ 4- PANİK ALIŞ VE PANİK SATIŞA GEÇİYORUZ 5- SABREDEMIYIRUZ 6- YÜKSELİNCE DAHA DA YÜKSELECEK , DÜŞÜNCE DE YERİN DİBİNE İNECEK ZANNEDİYORUZ..(RASYONEL OLAMIYORUZ) 7- KAR VE ZARAR OLAYINA GÜNLÜK BAZDA HATTA SAATLİK BAZDA BAKIYORUZ. 8- EN BÜYÜK HATAMIZ İSE : TL yi ARTİRDİGİMİZDA (o da her zaman olmuyor) KÂRA GEÇTİĞİMIZI , BAŞARILI OLDUĞUMUZU ZANNEDİYORUZ.. AMA ASLINDA ACI GERÇEK ŞU Kİ : GRAM VEYA DOLAR MİKTARINI ARTİRAMİYORSAK ZARARDAYIZ !!!! TL ÜÇ KURUŞ ARTIYOR, GRAM VEYA DOLAR MİKTARI İSE ERİYOR.. DURUM BU İSE, TEKRAR Bİ MUHASEBE YAPMAK GEREKİYOR BENCE.. 

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.