gram-altin İddia ediyorum ki bir sonraki denemede 258 direnci kesinlikle aşılacak. İlk dirençle 261de karşılaşacaktır gram. Sonrası 270-280 arası bir nokta.

  USD @Dr. House Teknik olarak mümkün. Kanalın dibi 5.55 illa dibini görecek diye bir kaide yok amaçlar şunu da unutmamak lazım ki S400’lerin teslimatının başladığı gün dolar maks. 10 kuruşluk tepki verdi. ABDden yada Kıbrıs meselesi ile ilgili AB’den herhangi bir yaptırım uygulama durumu söz konusu olmadığı, Suriye’de ansız bir operasyona girişmediğimiz müddetçe ben hala mümkün görebiliyorum. 5.80 üzeri kalabilirse yukarı devam eder.

   USD USD/TRY düşen kanalda kalmaya devam ediyor. Kanalın dibinde 5.55₺ bulunmakta. Kanal dışına çıkabilmesi için 5.80₺ üzeri kalıcı şekilde hareketine devam edebilmesi gerekir. Aksi halde ataklar saman alevi şeklinde kısa süreli parlamalara sebep olmakla yetinir. 

    gram-altin Pentagon’un TR saati ile 18:15te s400ler hakkında açıklama yapacağı haberi piyasaları hareketlendirdi.

     gram-altin @levent-tiryaki Karar 31 Temmuz’da açıklanacak. Eğer FED faiz indirimine giderse bu doları olumsuz altını olumlu etkiler.

      USD USD FED’in faiz indirimi beklentilisiyle kan kaybetmeye devam ediyor. TRY’i riske sokacak politik ve ekonomik hamleler gelmez ise USD 25 Temmuz tarihine kadar keyifsiz olacaktır. TCMB’nin faiz indirme kararı ile bir dengeleme yaşanması en muhtemel senaryo gibi durmakta. Ancak olası bir yaptırım uygulaması söylemi ile ibre tekrardan dolar tarafına kayacaktır. Ben küresel gelişmeler ışığında altını dolara göre daha cazip görmekteyim. Portföyünüz 1/3 USD - 2/3 Gram şeklinde olabilir.

       gram-altin Powell faiz indirimi sinyalini vermiş gibi duruyor. ABD tahvillerinde sert hareketler gerçekleşiyor ve Ons yeniden hareketlendi. Altının önü açık. 👍🏻

        USD BIST rüzgarı uzun sürmeyecek demiştik. 5.74 üzerinde kalabilmesi halinde grafiği çalıştırır mı ne dersiniz 😉 

         gram-altin @Yakışıklı Genç Çarşamba - Perşembe diye biliyorum. Cuma’ya kadar senaryo netleşir gibi duruyor. Verilerin kötü gelmemesi ile FED’in faiz indirimine gitmesine muhtemel gözle bakılıyor ancak dediğim gibi hala emin olamayan bir kitle olduğu bariz ve pozisyon almak için sinyal bekliyorlar.

          gram-altin Gram 258 - 252 bandına sıkışmış durumda. Ons yatırımcısının FED konusunda kararsız olduğunu ve net hamleler yapmak istemediğini görebiliyoruz. Perşembe günü açıklanacak ABD verileri ile görüntü biraz daha netleşecektir.

           USD TCMB Başkanı Çetinkaya’nın görevden alınmasına ilişkin Erdoğan’ın yapmış olduğu “ Faizleri İndir” talimatına uymadığı gerekçesinden anladığım üzere FED toplantısı öncesi 25 Temmuz’da gerçekleşecek olan görüşmede TCMB tarafından bir faiz indirimi olması artık çok yüksek bir ihtimale dönüşmüştür. Bu hamle dövizin TRY karşısında değerlenmesiyle sonuçlanıp kuru yukarı çekecektir.