gram-altin İddia ediyorum ki bir sonraki denemede 258 direnci kesinlikle aşılacak. İlk dirençle 261de karşılaşacaktır gram. Sonrası 270-280 arası bir nokta.

  gram-altin Son paylaşımımın altında bulunan yorumları gördükten sonra bugün itibari ile bu platformda bir daha yorum yapmamaya ve hesabı kapatmaya karar vermiş bulunmaktayım. Kendinize iyi bakın🙋🏻‍♂️

   gram-altin Arkadaşlar bu benim böyle olsun şeklindeki isteğim değildir önce bu konuda bir anlaşalım. İkincisi düşüneceksin kardeşim adam düşünüyorsa sen ondan daha çok düşüneceksin. Böyle yaparsa ne olur diyip kafanda kurgulayıp,analiz edip planını ona göre hazırlayacaksın. Milletçe eksiğimiz budur. Üçüncüsü bizim amacımız burada para kazanmaktan öte alternatifler ve stratejiler üzerinde konuşmaktır ve doğru analizler yapabilmektir. Kimse gelip de saçma sapan yorumlarla ucuz milliyetçilik yapmasın.

    gram-altin Böyle bir senaryonun gerçekleşmesine izin verileceğini sanmıyor ve gerekli hesaplamaların önceden yapılacağını umut ediyorum.

     gram-altin Alternatif senaryo. Dolar / Altın ne olur? 

      USD FED’in faiz indirimine gidecek olması beklentisiyle küresel anlamda dolar güç kaybetmeye devam etmekte. Altın avantajını hala korumakta. Şu an en çok merak ettiğim nokta TCMB’nin bu durumu fırsata çevirip faiz indirimine gidip gitmeyeceğidir. 

       USD @Dr. House Teknik olarak mümkün. Kanalın dibi 5.55 illa dibini görecek diye bir kaide yok amaçlar şunu da unutmamak lazım ki S400’lerin teslimatının başladığı gün dolar maks. 10 kuruşluk tepki verdi. ABDden yada Kıbrıs meselesi ile ilgili AB’den herhangi bir yaptırım uygulama durumu söz konusu olmadığı, Suriye’de ansız bir operasyona girişmediğimiz müddetçe ben hala mümkün görebiliyorum. 5.80 üzeri kalabilirse yukarı devam eder.

        USD USD/TRY düşen kanalda kalmaya devam ediyor. Kanalın dibinde 5.55₺ bulunmakta. Kanal dışına çıkabilmesi için 5.80₺ üzeri kalıcı şekilde hareketine devam edebilmesi gerekir. Aksi halde ataklar saman alevi şeklinde kısa süreli parlamalara sebep olmakla yetinir. 

         gram-altin Pentagon’un TR saati ile 18:15te s400ler hakkında açıklama yapacağı haberi piyasaları hareketlendirdi.

          gram-altin @levent-tiryaki Karar 31 Temmuz’da açıklanacak. Eğer FED faiz indirimine giderse bu doları olumsuz altını olumlu etkiler.

           USD USD FED’in faiz indirimi beklentilisiyle kan kaybetmeye devam ediyor. TRY’i riske sokacak politik ve ekonomik hamleler gelmez ise USD 25 Temmuz tarihine kadar keyifsiz olacaktır. TCMB’nin faiz indirme kararı ile bir dengeleme yaşanması en muhtemel senaryo gibi durmakta. Ancak olası bir yaptırım uygulaması söylemi ile ibre tekrardan dolar tarafına kayacaktır. Ben küresel gelişmeler ışığında altını dolara göre daha cazip görmekteyim. Portföyünüz 1/3 USD - 2/3 Gram şeklinde olabilir.

            Bizi Takip Edin

              Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.