USD soran arkadaşlar olduğu için bu mesajı yazıyorum. romanım(köpek gülleri) piyasada bulunmuyor. tükendi. ancak benim elimde sınırlı miktarda mevcut. kitabı almak ve okumak isteyen arkadaşlar bana ugurrtuncer@hotmail.com adresinden ulaşabilirler. buraya isim-adres bilgisi verilsin. talep eden arkadaşlara göndereceğim... iyi haftasonlari...

  USD @kafsinkaf değerli kardeşim. umarım iyisindir. sağlık ve afiyet diliyorum......sn. Erdoğan karizmatik bir lider olabilir ve buna rağmen eleştirilebilir. zira o koltuk kimsenin tekelinde değildir. herkes gelip geçicidir. önce bunu unutmamak gerekir..burada esas sorun sn. Erdoğan bile değildir. sorun, kendisinin lideri olduğu partinin ülke sorunlarına çözüm getiremez hale gelmesidir. senin de belirttigin gibi yaşımız gereği geçmiş hükümetler dönemini az-cok biliyoruz. iktidarın değişeceğinin işareti olan bazı parametreler vardır. bu benim siyasî görüşümle ilgili birşey değil. 16 yıldır akp iktidarı var, son 2 yıldır ohal ile yonetiliyoruz, seçime gidiyoruz ve hala ohal var. "seçimden sonra kalkacak" diyorlar. hayır. şimdi kaldırmalisın. 16 yılda size kim engel oldu da, bugün vaad ettiklerinizi yapamadınız?herşey çok iyi ise neden seçime gidiyoruz?halkımız çok politik değildir. ve 16 yılda halk fakirleşti. son tahlilde halk cebindeki paraya bakar, ona göre oy verir..değişim kaçınılmaz...Saygılar.

   USD @🐞 teşekkür ederim kardeşim. geçmiş bayramınızı kutluyorum. kişisel meşguliyetler beni piyasadan biraz uzaklaştırdı. çok takip edemediğim için yorum yapmayı da uygun bulmadım. türkiye önemli bir siyasî viraja geldi. kuvvetle muhtemel iktidar değişecek. görünen o ki, 8 temmuz tarihi bir gün olmaya aday... varolan iktidarın ülkemize ve halkımıza faydalı olamadığını düşünüyorum ve yeri geldiğinde de söyledim... tabi ki, henüz bunu anlamayan arkadaşlarımız vardır. ... bu siyasî gerilim piyasaya da yansıyor. neredeyse her sene secime gitmekten herkese gına geldi. sürekli gerilim ve sürekli karşılığı olmayan vaadler. piyasa yorgun ve bıkkın. tüm parametreler değişimi isaret ediyor...bence değişim ile herşey daha iyi olacaktır....bu vesileyle, sizin araciliginizla tüm arkadaşlara sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

    USD arkadaşlar, zamanım yok, düzenli yazamıyorum. attigim yorumların tarihine bakılsın lütfen. burada kendi hatalarını başkalarının üzerine atıp vicdanını rahatlatmak isteyen çapsız karakterler var. bu tipler hakaret etmek için bahane arıyorlar adeta. para sizin, karar sizin.... hakaret edeni(kime olursa olsun, bana etmesi şart değil) direkt engelliyorum... kurdaki hareket, aşağı yönlü trendin kırıldığı anlamına gelmiyor. bana göre 3'80 üzeri kalıcı olmayan dolar kuru düşmeye mahkumdur..teknik bir hareket sozkonusu. 3.8070-3.81 civarından aşağı dönebilir.....ytd. saygılar.

     USD merhaba arkadaşlar.... dolar bazında önemli verilerin kötü gelmesi, halihazırda devam eden 3.73-75 seviyelerinin aşağı kırılmasına neden olacak süreci başlatmıştır bence. bu anlamda daha önce de dile getirdigim gibi 3.60-70 aralığı önemli olacak. bence kur 3.70 altına inince almayı düşünebiliriz. tam olarak dip seviye ne olur, bilemeyiz. belki 3.63, belki 3.65, belki 3'60... bu nedenle 3.60-70 arası diyorum...önümüzde negatif etkiye sahip birkaç olay var. zarrab davasından çıkacak cezalar.( yanılmıyorsam 18 nisan).ikinci negatif etki, erken seçim ihtimalinin gündeme gelmesidir. bunun dışında stabil bir süreç var. tabi ki pozitif etki yapabilecek şeyler de var. c.başkanının avrupa seyahati önemli olabilir. çıkacak pozitif açıklamalar tl'ye destek olabilir. özetle, dolarda düşüş, tl bazında değer kazanma süreci ağır basıyor. nereye kadar? sorunlarımıza bir sorun daha eklenene kadar.. ytd. saygılar. iyi h.sonları.

      USD @🌏Ey can 🌏 son 20 gün🌏 @🌏Ekrem: La Tahzen🌏 toplum olarak kafa karışıklığı var. koşullarla ilgili. günün çoğunu çalışarak geçiren bir asgarî ucretliyi düşünelim. ekonomik kaygılardan dolayı zihni durmuştur. günü kurtarma modunda sürekli acil durum formatında olan bir insan, dünü, günü ve yarını ne kadar yorumlayabilir? kimi yargılamalıyız? bu arkadaşı mı, yoksa onu böyle bir hayata mahkum eden sistemi mi?... benim tepkim ikincisine. birincisi cahilliktir, ikincisi ise ücretli kolelik sistemidir. ben ilkine cahil olduğunu söylerim ama onu suçlamam, sistemi suçlarım..boylesi koşullarda insanlar maddi ve manevi olarak buz keserler. negatiftirler. insanları ısıtacak birşeyler vermeyi bilmek önemli..bir tebessüm,umut, sevgi ve saygı, pozitif etki yapacak herşey. farklı hissettirmek. sıcaklık. umut. bir küçük kıvılcım. kolay değil.ama bu bence sadece insan olmaktır. çünkü insan kendi benliğine hapsolmuş bir tür değildir. anladım kardeşim. 👍

       USD @🌏Ey can 🌏 son 20 gün🌏 @🌏Ekrem: La Tahzen🌏 kardeşim, huzur yok, para da yok. toplum olarak öyle bir hale geldik ki, ancak günü kurtarıyoruz. yilbasi klasiği, bilet aldık, zaten bir tek yılbaşında alıyorum. para çıkarsa gerekeni tutar, kalanı dağıtırım. fazlasında gözüm yok.

        USD mitolojiye göre pandora'nın kutusu açıldığında tüm kötülükler yeryüzüne yayıldı ve prometheus'un son anda müdahalesi ile kapatılan kutuda bir tek umut kaldı. umut çok güçlü bir ilaçti. azı da, fazlası da zararliydı. azı bizi geleceğe inançsız yapabilirdi, fazlası ise bizi gerçeklikten koparıp hayalci yapabilirdi. ancak insan umutsuz yaşayamaz. her daim umutlu ve aynı zamanda gerçekçi olmayı basarabilmeliyiz..........yeni yılın halkımıza toplumsal barış, daha fazla demokrasi, sağlık, mutluluk ve refah getirmesi dileğiyle, tüm arkadaşlara saygılarımı sunuyorum.

         USD @ugurhazaltun USD bu periyotta gramda pik 160 olabilir. üstü zor gibi. ilerleyen periyotta(dolar düşeceği için) 152-153'e kadar düşebilir, diye düşünüyorum. tabi ki kişisel görüşüm. ytd. başarılar adaşım.

          USD @Komutan🇹🇷 @Komutan tfx kullanmıyorum. kullanan arkadaşlar yardımcı olurlar.

           USD @BROKER•FINANS @aliefem daha önce dile getirdim. dolarda 3.80 altını bekliyorum. 3.74-75 gelecek, diye düşünüyorum. dip seviyeler olarak beklentim 3.60-70 aralığı. tabi koşullar ve gelismeler önemli olacak. fakat bence 3.70 altını da göreceğiz kısa süreliğine. ytd. başarılar.

            Bizi Takip Edin

              Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.