gram-altin @Seçil01🌼 Kapıtalist sistemin üç temel atağı vardır: Zenginler, orta sınıf ve işsizler. Zenginler tüm nüfusun % 2-5'ini oluştururlar. Geriye kalanların yaklaşık bir yarısı orta sınıf, diğer yarısı işsiz yoksullardır. Orta sınıf çalışır, çabalar zengin olanları besler ve her türlü rahatını sağlar. Zenginler orta sınıfa iş vererek kendi hizmetlerini gördürür, orta sınıfı boğaz tokluğuna çalıştırır. Zengin kesim orta sınıfın refaha ulaşmasını istemez. Orta sınıf biraz talepte bulunacak olursa fakir ve işsiz olan alt sınıfta bu işleri yapmaya talipli çok insan olduğuyla tehdit eder. İşte kardeşim, sizin memurluğunuza sürekli laf edenler var ya, işte onlar para sahiplerinin sizi tehdit etme mekanizmasının işleyişi. İşin kötü yanı, bu durumdan ne fakirler, ne de orta sınıf farkındadır.

  ons @~Ercan~ @Ercan-2525 Yazık, başka, söyleyecek söz bulamıyorum.

   ons Merhaba arkadaşlar. Ons altının alım satım derinliğini (ne kadar alınıp, ne kadar satıldı) gösteren bir platform var mı? Eğer bunu görebilirsek spekülatif hareketleri gerçek trendden ayırmamız kolaylaşır.

    ons Uzun sayılabilek ama başarısız geçen ekonomik yaşamım bana gösterdi ki, siz ne kadar çabalasanız da cebinizdekine çökecek birileri her zaman vardır ve bundan kurtuluşumuz mümkün değildir.

     ons @🍀SAMET MERVAN 🍀 Teşekkür ederim Samet bey, önerinizi dikkate alarak orta vadede (6-12 ay) beklemeye geçiyorum.

      ons @🍀SAMET MERVAN 🍀 Merhaba Samet bey Mantıklı yorum ve değerlendirmelerinizi okuyorum. Teşekkür ederim. Geleceğe yönelik tahminde bulunmak zor. Bu günden geçmişe baktığımızda doğru tahminlerde bulunabilsek bir yıl içinde trilyoner olmak işten bile değildi. Sizin deneyim ve bilgi birikiminizden yararlanmak için bir sorum olacak. Hissel fikrinizi beyan etmeniz benim için yeterli olacak. Elimde 398TL ortalama maliyetli 400 gr Altın var. Altın ile ilgili farklı analizleri takip ettiğimde düşebileceğine dair fikir beyan edenlerin sayısı da azımsanmayacak sayıda. Sizce, satmalımıyım. Satarsa hangi enstrumanlara yönelmeliyim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

       ons FED dahil pek çok merkez bankası bu kadar karşılıksız para basmışken ons'un buralarda kalması bana normal gelmiyor. Piyasaya para pompala an her global krizin sonunda altında artış yaşanmıştır. Bu krizin çıkışında da benzer senaryoyu bekliyorum. Ama para baronlarının ters köşe yapma ihtimali de göz ardı edilmemeli.

        ons @friends-shares FED dahil bütün merkez bankaları karşılıksız para basmışken altının bu seviyelere geleceğini söylemenin içbir mantıklı tarafı yoktur. Sadece üstüne oturduğunuz oranda sallamadan ibaret olsa gerek.

         gram-altin @🔥Rockerfeller Gram altında TL cinsinden direnç ya da destek yoktur. Destek ve direnç ons altın fiyatı ile ilgilidir. Bir de döviz kuru TL deki gram fiyatını belirler.

          gram-altin Herkese günaydın Ons altın için gün içi firatlarla birlikte her kademedeki işlem miktarını (derinliği) gösteren bir site var mı? Mevcut durumda sadece işlem gördüğü fiyatı görüyorum. Her fiyat kademesinde ki alış ve satış rakamlarına da erişsek, yönünü daha iyi kestirebiliriz.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.