USD @eurr TCMB bu ay faiz indirdiğinde yükseliş başlar.

  USD Geçtiğimiz hafta haber akışlarına bağlı dalgalı bir görünüm sergileyen Dolar/TL’de olumsuz haberlerin daha az fiyatlanma eğiliminde olduğunu gördük. Yurtiçi piyasaların kapalı olduğu pazartesi günü de benzer görünüm devam etti. Kurda olası geri çekilmelerde üçgen formasyonda alt yatay desteğin bulunduğu 5,70 seviyesi ilk destek noktası olarak takip edilecek olup altında 5,66 güçlü destek olarak izlenebilir. Kurda yukarı yönlü hareketlerde ise bu hafta 50 günlük üssel ortalama ve 9 Mayıs’ta başlayan düşüş trendinin tepe noktasının bulunduğu 5,78-5,81 bölgesinin üzerine çıkılması durumunda yükseliş hareketi hız kazanabilir.  

   USD @MFA- Eğer dolar yatay ve cds yukarı gidiyorsa. Dolarda yukarı hamle yapacak ve cds ile bir orta noktada birleşecek demektir. Yada usd yatay giderken cds aşağı gidiyorsa. Usd de aşağı gider demektir. Sonuçta bir noktada hep buluşuyorlar.

    USD Türkiye CDS 5 yıllık grafiği ile Usd/Try arasındaki parelel ilişki resimde görüldüğü gibi çok yakın.

     USD Türkiye CDS 5 yıllık grafiği ile Usd/Try arasındaki parelel ilişki resimde görüldüğü gibi çok yakın.  

      EURUSD @Hafız Donald Trump 👍🏻 1.1258 den aşağı inerse 1.1250 de destek var dönebilir. Daha aşağıda 1.1245 ve 1.1240 var. buradan şimdilik daha aşağı inmesi zor. Çünkü bayrak formasyon olarak tekrar yukarı atması beklenir.

       GBP Alman Haber Ajansı’nın (DPA) aktardığına göre AB, Kıbrıs kıta sahanlığındaki faaliyetlerinden dolayı Türkiye’ye yönelik yaptırımları onayladı. AB ülkelerinin, Türkiye’nin Kıbrıs’ın egemenlik haklarını ihlal etmeyi sürdürmesi halinde daha farklı kısıtlayıcı önlemleri de değerlendirmeye hazır olduğu söylendi.

        USD Avrupa Birliği’nden Türkiye’ye “Doğu Akdenizde Sondaj” Yaptırımı Gelmiş İlk gelen bilgilere göre AB’nin dışişleri bakanlarının aldığı karar, AB’den aktarılan kaynaklarda kesinti ve AB ile Türkiye arasındaki Kapsamlı Hava Taşımacılık Anlaşması müzakerelerinin durdurulmasını kapsıyor.

         gram-altin @mert-bircan Terbiyesizlik yapmaya çalışma, mert misin nesin.

          gram-altin @serbest meslek Yaptırım ve faiz indirim olmaz ise aşağı gidebilir