USD Arabistana saldırı sonuçları piyasaya Pazartesi etkisi az oldu. Çin sanayi üretimi beklentilerin altında kaldı, İşsizlik oranımız yükseldi. Yarın akşam ABD FED/FOMC toplantısına kadar dolar yükselme eğilimde seyretmesini beklerim. Teknik olarak bir sıkışma var ve Fed den haber bekliyor. Günlük düşüş trendindee olan Dolar/TL kurunun 5.72 üzerindeki fiyatlamalarında Türk Lirası aleyhine işlemlerin kuvvetlenmesi beklenebilir. Bu durumda 5.7565 direnç. 5.70 ve 5.68 destek.

  gram-altin @Endeks Arabistanda saldırı, Çin önemli verilerdeki zayıflık ,global daralma endişeleri Altını yükseltici etkiler. Fakat yarın akşam ABD FED/FOMC toplantısı ile siyasi açıklamalarda sertolmayan açıklamalar ters etki yapıyor. Teknik olarak: Haftalık yükseliş trendi devam ediyor. Günlük ise düşüş trendi devam ediyor olsada satın almak için küçük sinyal var. Sonuçta alım yönü ağır basıyor,

   gram-altin S.Arabistan’ın saldırısı sonrası bugün Altını gece yükseltmişti. Fakat Trump tan korkulan sertlikte açıklama bugün gelmemesi yumuşattı. Çarşamba FED/FOMC kararlarına dair beklentiler de yine tahvil piyasası ve Dolar Endeksi üzerinden direkt, ABD borsaları üzerinden dolaylı olarak oynaklıklara neden olabilir. 4 saatlik olarak sakin fakat günlük olarak işlem yapanlar için ufak Altın alım sinyali var. Haftalık olarak satış sinyali sona erdi.

    GBPUSD AB ile devam eden müzakere sürecinde İrlanda sınırı konusunda halen bir çözüm bulunamamasına rağmen, anlaşmasız Brexit olasılığının Ekim sonundaki süresonu uzatım kararı nedeniyle azalmış olması Sterlin nezdinde tepki alımlarını destekledi. Lüksemburg'da pazartesi günü gerçekleşen görüşmede selefi Theresa May döneminde varılan anlaşmayı tekrar müzakere etmek için olumlu cevap almaya çalışan Johnson'ın çabası başarısız oldu. Görüşme sonrası Komisyon tarafından yayınlanan basın açıklamasında Johnson'ın henüz varolan Brexit anlaşmasına alternatif öneriler getirmediği belirtildi. Bunun ardından tekrar yönü aşağı çevirdi. Siyasiler yüzünden düşüyor. Günlük olarak düşüş sinyali var. geri çekilmelerde ise 1,24310 seviyesinin altında 1,2380 ve 9 günlük üssel ortalamaların bulunduğu 1,2360 destek seviyeleri olarak izlenebilir.

     GRDOLARALT @Rdt 47,85 den alınabilir yada 48,20 den kademeli alınabilir. Fakat haftalık satış sinyali veriyor, aşağı kırabilir dikkat

      GRDOLARALT Altın geçen hafta zayıflama belirginleşmişti. Suudi Arabistan ait 2 fabrikaya silahlı insansız hava aracıyla saldırı Altınıda yükseliş oluşsa da talebin yavaşlaması önümüzdeki süreçte dirençlerdeki dönüş potansiyelini artırıyor. Teknik olarak Gr/Usd yükseliş kanalını kırabilir. Kısa vadede düşüş kanalında. Günlük olarak alım sinyali var. Haftalık olarak satış sinyali var.

       gram-altin Haftasonunda Suudi Arabistan’a yönelik saldırı ABD-İran gerginliği güvenli liman Altına yönelik talebi arttırdı. Çarşamba günkü FOMC toplantısında Powell ve üyelerin faizlerin seyri konusunda verecekleri sinyallerin takip edileceği Altın’da momentumdaki gerilemeye rağmen henüz alt tarafta yükseliş trend kanalı içine tekrar girdi. 50 günlük ortalama üzerinde korunuyor. Altın’da geçtiğimiz hafta Altın uzun pozisyonlardaki geri çekilmenin devam edip etmeyeceği takip edilmeli. Teknik olarak: Haftalık işlemler yapanlar için satış sinyali gitti ve normal seyire döndü. Günlük olarak düşüş trendi devam ediyor, hafif alış sinyali var ve 4 saatlik işlem yapanlar için herhangi bir sinyal yok

        USD hafta sonu Suudi Arabistan'ın petrol şirketi Aramco’ya yapılan insansız hava saldırısı ile artan gerilim ve yükselen petrol fiyatlarının etkisiyle bu sabah düşük hacimli alışlar ile 5,74 üzeri görülmüş durumda. 5,70 seviyesinin yeniden üzerine yükselişi negatif buluyoruz. Bu seviye üzerinde 5,76-5,80 bandı yeniden test edilebilir. teknik olarak incelersek: 4 saatlikte yükseleceği açık görünüyor ama günlükte ise düşüş trendi son bulmak üzere. haftalık olarak ise yatay trend seyrinde devam edeceğe benziyor.

         EURUSD Teknik olarak baktığımızda 4H olarak, Eur/Usd paritede satış için ufak bir sinyal var. Günlük ve haftalık olarak ise yatay seyir söz konusu.

          USD Teknik olarak baktığımızda 4H olarak, Kurda alım için bir sinyal var. Günlük ve haftalık olarak yatay seyir söz konusu.