USD @Gazeteci94 Valla dolar %3 üzerinde arttı ve sadece %1’i geri geldi.. borsa başka bir durumda ama halen %3 değer kazanmışlığı yok maalesef..

  USD @Gazeteci94 Hacı %3 etkisi oldu o da geri kazanıldı demişsin ki böyle birşey yok. Onu yazdım bende..

   USD @yilmaz-biser Hacı hangi yabancı fonmuş o acaba dünyadaki neredeyse en yüksek faizi bırakıp başka yete giden 😀.. adam ülkesinde faiz alamıyor paraya burada cillop gibi 25’i alıyor hatta dolara bile 6 üzeri faiz alıyor.. keriz mi sandın sen adamları.. faizi mecbur indirecekler şimdi olmasa bile yılbaşına kadar, çünkü piyasada da para kalmadı, bu faiz varken kimse parasını birşeye harcamak istemez haklı olarak.. faiz düşünce asıl para çıkışı başlar..

    USD @yilmaz-biser Ya sanki Mayıs’ta 6,25 değilmiş gibi yorum yapıyorsunuz.. toptan Balık hafızalı falan mıyız acaba? S400 harici herşeyin iyi olduğununu düşünüyorsun ayrıca??? Dünyanın neredeyse en yüksek faizini veriyorsun, bu faize tabii ki kötü haber işlemez, faiz parası tatlı geliyor yabancıya.. insin bir görelim bakalım..

     USD @fb-1907 Doğrudur, genelde bu şekilde oluyor..

      USD @Gazeteci94 Geri kazanıldı derken.. 5,58’di şimdi 5,71?? Nasıl bir hesaptır bu??

       USD @fb-1907 Yani diyorsun ki bilerek 7,20 yaptılar doları geçen sene yada 2 ay önce 6,25.. öyle mi??

        USD @Architect55 Geçen test ettim, 21:30’a kadar buralardalar haftaiçi, sonra nedense kesiliyor yada yerine yenileri geliyor 😀 dikkat et bak mesaj saatlerine..

         USD @🇹🇷🇹🇷The Türk🌃🌇 Literatüre az kaldı 😀

          USD Faiz nasıl hesaplanır? Nedir bileşenleri? Çokomelist bir bakış ile Faiz= vade sonu enflasyon oranı beklentisi + ödenmeme riski + vade riski + edilecek kar olarak basitçe yazılabilir.. yani faiz enflasyona ve risklere göre hesaplanır..faizin inmesi için enflasyonun ve risklerin düşmesi gerekir.. faiz sebep değil sonuç tarafındadır bu denklemde.. e peki diğerleri inmeden faizi indirmeye kalkarsan ne olur? Hep beraber göreceğiz sanırım.. belli de olmaz gerçi..