USD @Doç. Dr. Cemal Arslan BSMV vergisinin özellikle altın ve diğer kıymetli madenlere uygulanması bana orta ve uzun vadede pek mantıklı gelmedi. Bakalım nasıl olacak. uygulamada küçük yatırımcılar, paralarını bankadan çekebilirler. bu da ekonomiye olumsuz yansır. Dövzde bu konu anlaşılabilir olsa da ( Oran yüksek olmasına rağmen) kıymetli madende pek mantıklı ve tutarlı değil gibi.

  gumus @💸💸💸 Uğur💸💸💸 Anladığım kadarıyla bu hafta, Tüm ürünlerde genel bir düşme var. Almak için iyi bir süreç, Altını, Doları iyi takip edip, Altını için, 380 nin altındaki her fiyat alım için uygun olabilir. Dolar 7, nin altı hatta 6.8 Ler olabilir. bunlar tahmin ancak hepimiz kendi kararımızı kendimiz vermek durumundayız. Tabiki diğer piyasa şartlarında büyük değişmeler olmaz ise, bu tahminlerim geçerli.

   gram-altin @krasu31 @rd.krassu Malesef anlık düşüşler olduğu gibi, anlık yuksemelerde olabiliyor. Benim burada edindigim tecrubeyi şöyle açıklayabilirim. Corona virus sürecinde piyasa çok hareketlendi ve anlık değişimler oluyor. Bunun için bu aralar alim yaparken iyi fiyattan yani düşük fiyatlardan almayi beklemek gerekiyor. aldıktan sonrada satmak için en az bir hafta beklemeyi göze almanız gerekiyor. ve fiyat uygun olduğunda satabilirsek stresimizi ve şansızlıgımızı olumlu bir hale getirebiliriz. Dolayısı ile bu işten dolayı mutlu olabiliriz. İşin sırtı sabır ve uygun zamanı yakalamak diyebiliriz.

    gram-altin @Altın Yazar Gercekten piyasaların alt üst olduğu dönemde doğru ve isabetli tahminlerde bulunmak kolay değil. Böyle zor bir süreçte doğru tahminler yaparak takipçilerini doğru yonkendirdogin için sana müteşekkiriz.

     gumus @Bozo_50 piyasalar, Opec petrol üreten ülkelerin toplantısına kilitlenmiş durumda, Ancak bu toplantı saati hakkında bilgisi olan varmı. ona göre pozisyon alınabilir.

      gram-altin Tfx ve Türkiye Finans in banka sistemine giremiyorum. sistemde hata oluştu diye uyarı veriyor. Bu konuda bilgisi olan varmı.

       gram-altin Nasıl bir sistemleri var, arkadaş tam satış yapacağız. sisteme giremiyorum.

        gram-altin bankaların sistemi çok problemli, 30 dk dir sisteme giremiyorum. sürekli ya geri atıyor. yada sisteme geremiyor. fiyatlar biraz yükseldi altını satmaya calisirken sistemde probkem oluyor. Bu nasıl iştir.

         gram-altin Herkese Merhabalar, Gram ve Ons altında yorumlara ve piyasaya baktığımızda pozitif yani artı yönlü bir beklenti olduğunu söylemek mümkün. Önümüzdeki hafta gram altının 277 seviyesini aşması durumunda 280 ve üzerine çıkabileceği beklentisi artmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda şu sıralar altinda alım yapmak uygundur denilebilir.

          USD bir önceki paylasimimda, FED in faiz indirimi olacaktı, sehven faiz artırımı olarak yazılmış.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.