USD Dün bir kaç alışveriş yapmak istedim ama nafile. Plastik poşet, çay, süt, çamaşır deterjanı, sıvı yağ.... Hapsine son 1 ayda ortalama yüzde 10-30 arası zam gelmiş. Akbanktan 1,09 orandan ihtiyaç kredisi başvurusu yapmıştım, onay beklerken oran 1,15'e çıkmış. Ama bakıyorum Bist 120bine çıkmış. Ne şimdi bu? Ortalıkta böyle saçma bir durum varken Ben girermiyim BİST'e? E o zaman ortalıkta dönen işler de neyin nesi? Yakında çıkar kokusu ama işlallah üç kuruşunun değerini korumaya çalışan vatandaşın canı yanmaz. ytd

  USD @Serdar.8 All is well. All is well.

   USD @Serdar.8 Peki önemli bir sorum var. Usd artınca ruble artmayacak değil mi? O zaman şöyle yaparız. Usd artınca, elimizdeki TL ile ucuza ruble alıp, 3’üncü bir ülkede pahalıya okuturuz. Nasıl olsa Ruble karşısında değer kaybı yaşamayacağız. 1 yılda Suriye Lirası bile bize karşı yüzde 30 civarı değer kazandı. Ruslar de kerizdi zaten.

    USD @barrrdak Hayal mi? Şu an zaten ciddi oranda düştü. Gerçekten satmak zorunda olanlarla bir konuşun. Ya da emlakçıları bir gezin. Geçen seneji fiyatlarla kıyaslayın. Tapularda yaprak kımıldamıyor. Alıntıdır: İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, son dönemde konut satışlarında bir hareketlenme yaşandığını belirterek, "Fiyatların düşmesi, kampanyalar, KDV ve harç indirimleri de bu konularda etkili oldu." dedi. Altın ve döviz fiyatlarında gerilemenin başlamasıyla yatırım tercihlerinin mevduat faizlerine ve gayrimenkule kaydığını dile getiren Aşa, "İki yıl önce 700-800 bin liraya bulamadığımız evler şu anda 500-600 bin lira civarında. İstanbul genelinde yüzde 30'ları hatta yüzde 50'leri bulan ciddi düşüşler oldu konut fiyatlarında." diye konuştu.

     USD Tersteki arkadaşlar kızmasınlar ama her destek kırılıp da bir alt kademeye düşünce seviniyorum. Çünkü alabileceğim usd miktarı artıyor. Seçime kadar her türlü halüsinasyon uygulanacak. Ve bir gün parmak şıklatılıp uyandığımızda sürprizlerle karşılaşacağız. Önemli olan halüsinasyonlara karşı uyanık kalabilmekte. Ytd

      USD @murat-gecgil O kadar ileri gideceğini sanmıyorum ama ben 1-2 ay sonra parayı eve taşıyacağım. Sayın CB ekonomik savaştayız demişti.

       gram-altin @Araştırmacı @Ömer Efekentli Bende 206.5’dan tersteyim😀 Öyle ters mi olur kardeşim? Merak etme 1 sene bekle ve dümdüz ol.

        USD @Gky💶 İyi yapmışsın. Burada fiyatlar çok hızlı düşüyor. Geçen bir akrabam istanbulda ev kiraladı, o da emlakçı ile konuşmuş. Orada da hızlı bir düşüş varmış. Parası olmayan müteahhitler zaten battı, parası olanlar da yeni ev yapmıyorlarmış. O nedenle sanayideki çalışanlar çok zor durumda. Para dönmüyormuş. Bizim akrabalar orta halli bir dükkanda 200 bin TL borca girmişler. İşin kötü yanı, yeni iş de yok. Dükkanı satın en azından borca girmeyin dedim. Piyasa bitik, kimse almazki dükkanı diyor. Dükkanda 500 bin liralık cihaz var ama 200 bine bile satamam dedi. Allah zor durumdaki masumların yardımcısı olsun. Bu duruma davul zurnalar ile sevinenleri de Allah’a havale ediyorum. Zaten anlamadığım şu ki, herşey mükemmel diyenlerle aynı ülkede mi yaşıyoruz çok merak ediyorum. Girdiğim bütün dükkanlar ağlıyor, herkes lanet okuyor. Siz istediniz bu sonucu diyorum. Hiç kimse de kabul etmiyor. O yüzden şunu da merak ediyorum: kim bu yüzde 52. Mübalağısız sokakta konuştuğum hiç kimse memnun değil ve desteklemiyor şu durumu.

         USD @nev54 Faizi Düşürmüşler. Ben 3 ay yüzde 25 alıyorum. 1 ay önce başladım. Ama Sayın CB’nın yakınlarının bankası Aktifbank yüzde 27 veriyor. Ancak devlet güvencesi yok. Paranız güme gidebilir. Ben güvenmediğim için TEB’e yatırdım. Başka bankalarda var devlet güvencesi olan ama çok yaygın olmadığı için tercih etmedim.

          USD @flegmatik Evet 1.somali, 2. Etiyopya 3. Suriye 4. cibuti 5. Türkiye. Ama bu saydığım ülkelerin paraları bizden çok daha istikrarlı. Son 1 senede bizim paramıza kıyasla çok değer kazandılar. Onların seviyesine nasıl ulaşacağız bilemiyorum. Biraz daha gayret edersek, Sayın CB’nımızın en yakın dostları olan milyarderler zekatlarını hakkıyla verirlerse belki olabilir. Parayı bulacağız ama aklı nereden bulacağımızı bilemiyorum.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.