ons Ons Altın günlük yorum. Ons altın Türkiye piyasalarına 1936 ons ile merhaba dedi. Kısa bir düşüşün yaşansa da 1935 destek noktasından geri geldi, 1935 üzerinde kapanış yaparsa yeni haftaya da olumlu başlayacağı düşünülebilir. Direnç olarak ise 1939 ve 1943 ons görülmekte. Fibonacci kullanarak siz de gayet bunları bulabilirsiniz. Gram altın tarafında ise yüksek dolar endeksi nedeniyle tablo daha olumlu seyrediyor. Hükümet kanadından doların %2-3 yükselmesi sanki çok da önemli değilmiş gibi bir izlenim alıyorum. Bu yüzden de altın tarafında isler olumlu seyredecek ancak gözü açık olmakta ve haberleri takip etmek de fayda var . Yatırım tavsiyesi değildir.

  USD Amerikan piyasası uzun zaman sonra yükselmeye başladı . Bunun tezahürü olarak dolar artışta .

   ons 1932 suan icin destek 1935 ise direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu araliga bakacağız

    ons Biz düşecek dediğimizde kufrettiniz , burada Black-sea hariç destek veren olmadı. Siz istiyorsunuz ki sürekli artış olsun böyle bir şey söz konusu degil . Düşecek de artacak da. Mesele düşünce alıp yükselince satabilmek. Bunu yapan kazaniyor. Siz uçacak kaçacak diyenleri dinlemeye devam edin. Biz grafiklerle konuşuruz.

     ons @kaanhero Engellendin

      ons @mükoooo @sarıcivciv Engellendin.

       ons Ons altın ile ilgili Güney Amerika coronavirus tablosu ve madenlerin durumunu da takip etmeyi unutmayın. Madenler şuan stop durumda. Madenlerin acilmasi ile regresyon olabilir. Bu durumda da al sat yaparak kâr etmeyi ihmal etmeyin.

        ons @egggyyy Zaten katılım bankası kullanıyordum ama onlar bile bezdirdi. Vakıf katılım hariç gidip bankadan altınları istediğimde kem küm etmeyenle karşılaşmadım ama haklarını top yekûn de yememeliyim. Belki benim gittiğim şubede bu sorun olmuştur.

         ons @egggyyy Anlık olarak iyimser hava oluşturmaya çalışıyorlar ancak dünya ekonomisi şişti, dağıtılan paraları toplamak yıllar alacak, ödenmeyen krediler bankaları iflasa sürükleyebilir. Merkel banka kurtarmak zorunda kaldı. Bu yüzden kıymetli madenler artacaktır diye düşünüyorum uzun vadede. Ayrıca kuyumcum ile anlaştım. Kâr oranlarında artık tamamen fiziki altına geçiş yapacağım . Bankların kafalarına göre makas uygulamarından da yıldım.

          ons @egggyyy Olabilirdi evet . Ben de sizin gibi test edebileceğini düşünüyorum ancak powell’ın yarın yapacağı konuşmada olumlu sinyaller vereceği söyleniyor.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.