EUR @selahattin-aydin Koyun gibi söyledikleri olduğu gibi alan biri değil de okuyarak öğrenen biri olduğunuzu düşünerek soruyorum. O adamların açıklamaları , dayanakları nedir ? Kaldı ki ülkemizde para birimiminin değer kaybedeceğini ilerde faiz artışının sebebi olarak görüyoruz. Buna rağmen ABD ve Avrupa da - faiz varken biz bol keseyle haramileri faiz aktarıyor iyice borçlanıyoruz. Onlar para basma politikası mı diyorlar yani ssdece ? Biz de sürekli bastığımız için bu haldeyiz , hala bir dolar 7 Tl nin üzerinde. Geçen sene de bastılar biz de bastık olmadı. Soruyorum dünya uzmanları para basacaklar diye mi değer kaybedecek diyorlar ? Bence siz Ahaber e bakmışsınız ancak bilgisiz çakma bir ekonomist ya da uzman böyle bir çıkarımda bulunurdu.

  EUR @selahattin-aydin Kimmiş bunlar ? Ben 4 dilde bakıyorum , nerede yazıyor kaynak gönderin TL nin Euro yu Doları ezecegini gösteren kaynaklar . Yahu karşılıksız para basıyorlar da biz basmıyor muyuz hocam bu kadar mı bilginiz ? Dünyanın rezerv parası istediği kadar bassın , biz de basıyoruz onlar değerlendiriyor biz ise yolsuzluk yapanlara aktarıyoruz.

   EUR @selahattin-aydin Dayanakları nelermiş , niye değer kaybedeceklermiş ? Dolar , rezerv para birimidir karşılığında dünyada birçok şey dolar üzerinden hesaplanır. Dolar , Euro bitmesi demek TL nin tedavülden kaldırılması demek bilin. Sanıyorsunuz ki tek sıkıntı Euro dolar , bitse bitecek , hayır. Sıkıntı yolsuzluklar. Siz bana karşı cephe alarak esas vatan hainlerini savunuyorsunuz. Vatanı değil

    EUR @selahattin-aydin Hocam Ahaber uzmanlarından mı bahsediyorsun? Geçen ABD den yayına bağladıkları Finans Uzmanı aslında , kebapçı olarak çıktı. TL tabi ki de değer kaybedecek , çünkü yüksek faiz veren ülkeler fakir ve para birimleri değersiz ülkeler biz şuanda Londra'da faiz lobisine para yedirerek borçlanıyoruz. Paramızda değerlenme sahte , eğer öyle olmasa zam yerine indirimler gelirdi , geldi mi ? Hayır. Siz duygusal davranıyor yalanlara inanarak vatan dostu sanıyorsunuz kendinizi. aHaber mantığıyla hareket ederseniz 81 milyona yalan söyleyen vatan haini olursunuz sadece. Bunun iyimserlikle alakası yok. Türkiye napıyor da parası değer kazanıyor sadece faiz artışıyla olsa , faiz veren ülkeler , ekşi faiz veren ülkelerden daha güçlü olması gerekmez miydi , sadece çomarlık yapıyorsunuz. Uzmanlarmış, bu para birimleri değer kaybetse bile türk lirası için çok büyük tehlikeler var. S400, Halkbank gibi bir sürü dava var daha. Bilin 81 milyona yalan söylemeyin. Dayanakları söyledim. O uzmanlar neyi görüyorlar

     EUR @smtsvnsl Allah aşkına afkurmak dışında işiniz yok mu sizin , niye başkalarına laf atmak için yorum yazıyorsunuz ? Hem ağır işsiz hem de Çomar.

      EUR @smtsvnsl Çomarlara laf edince kendinizi biliyor hemen de damlıyor pislik saçıyorsunuz :) Sizin edebiyatınız bu , boş ve çok laf .

       EUR @TR. TL LIRASI Anlama sorununuz var öyle görüyorum. Bol bol kitap okuyun.

        EUR Sitedeki çomarları , siyasilerin yalanına inanan aklını kullanmayı bilmeyen , yüksek faiz ile ülkesinin geliştiğini sanan ama yüksek faiz veren diğer ülkelerin fakir ülkeler olduğunu bilmeyen , para birimlerinin değersiz olduğunu göremeyen Troller'in dislikelerdan , Like atanlar ise mantıklı çıkarımlar da bulunup dışa yani dövize aşırı bağlı ülkemizin faiz politikası ile sadece Londra da faiz lobilerin karnını doyurmak için tezgâh olduğunu gören akıllı tarafı görebilirsiniz. Çoğunluk trollerde.. ülkenin neden bu hâlde olduğunu sormaya gerek var mı ? bunlarla akıllı insanların oyu aynı.

         EUR @TR. TL LIRASI Yön veriyorsun değil akıl veriyorum sizin gibi siyasilerin yalanına bakmıyorum. Yüksek faiz veren ülkeler niye gelişmemiş , fakir , niye ülkelerin para birimleri değersiz ona bakın

          EUR @TR. TL LIRASI Çomarlığı bırakın , ikimizde yüksek faiz veren ülkelerin gelişmemiş fakir ülkeler olduğunu , faiz artırmakla ülkelerin gelişmediğini , ve yüksek faiz veren ülkelerin para birimlerinin değerli olmadığını biliyoruz. Hala pislik saçma derdindesiniz. Yazık size.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.