gram-altin @Sait bankadan fizikide alma şansınız olsa bile ,yatırdığınız parayı banka faiz ticaretinde kullanıyor ve istemedende faiz e aracılık ediyoruz. paramı bankaya yatırmadan önce artışı vardı ve kanımca haramda bulaşmamıştı, ne zaman yatırdım bankaya param eridi nacizane fikrim.birde banka kimseye bedava kazanç sağlamaz faiz haricide olsa alsatlar vs. durumlarda bile sistem yüklü al satlarda bile seni terse düşürme üzerine kurulu dünyadaki önemli finans kuruluşlarının çoğu birtakım insanların direk yada yatırımları aracılığı ile baği var bizler kullanliyoruz .para kazanan tesadüfen artışın içinde ise kazanır. oda tesadüf

  GBP ingilizlerden korkulur ab den anlaşmasız ayrılıkları neticesinde dünyanın kralı biziz demeye getirip sterlinide 9 liraya getirirler mi euro usd yi aynı yerde bırakarak.

   USD @emrahak özellikle şunu ifade etmek istedim. tabiki maliyetler artıyor lakin faiz indirimi ile birlikte fırsatçılığı benimsemek sureti ile fiyatları yukarı çektiler. birde son 10 yılda yüzde bilmem kaç marjı koymak sureti ile milleti yonttular.

    USD gariptir faizler düştü ev fiyatlarına müteahhitler 20000 bn ila 100000 bn arasında fiyat artışı yapmışlar. bazen diyorum bize müstehak işleri yoktu çoğu zarar batma noktasında idi neden hemen fırsat bilip insanı kazıklamaya çalışıyorlar anlamadım. avcılar da bi projeyi ziyaret ettim bugün 1+1 560000 bn den başlıyor 3+1 lerde 1300000 bn kadar fiyatlarla satışa çıkıyor sanırsın deniz manzaralı e5 yakınmış ne olacak yakınsa full trafik metrobüs full istanbulun en yoğun aksı insaf yani

     GBP @rizaesmer harbi kardasınız edin bencede

      GBP iran, büyük düşünen devletin tahrik unsurudur.Kerameti olamaz ,sayesinde atraksiyon için bahane zemini altın onun sayesinde 1400 leri aştı. icraata yönelik olmayan suni atismalarla gergin ortam yaratılıyor ve piyasa şekillendiriliyor.

       USD @UZMAN EKONOMİST ( finans ve ekonomi analisti tobb ekonomi mezunu) para ve altına yön veren aynı devlet başkası varmı. Şimdi onlar değerli madenleride dövizide istedikleri gibi kullanıyorlar. Yoksa sen almışsın veya başkası almış ondan bu varlıkların artması veya düşmesi ne bize nede başkasına ait kerametler değil. Altını kullanıyorlarsa vardır bildikleri bu enstrümanları kendilerince belirli bir düzeneğe göre kurguluyorlar. Bazen sopa bazen maşa nasıl işlerine geliyorsa. madem altın gitgide değerli hale geliyordu da 203 lere kadar düştü en yüksekte rekor kırmışken, yine çıkarır ardından bir sebep bahane ederek düşürürler en tepedeki kimse onun ukdesinde herşey bu varlıklar onun tekelinde para ile dünyaya yön vermek. Şimdi bazı bankalar dolar 4.70 kadar gerileyecek diye müşterilerine özellikle avrupa bankaları tl alın diye yatırım tavsiyesinde bulunuyorlarmış. napacak bu tl alan adamlar turşumu vuracak hayır avurpada tl ile sakız alamaz . demekki tekrar büyük bir vurgun yapılacak onun zemini hazırlanıyor.

        GBP bankadan çektim paramı brexit ingilizlerin lehine olacak şekilde sonuçlanana kadar dokunmak yok tfx in paramı iç etmesine musade etmeyeceğim.

         USD millet yok mb iyi baskı yapıyor falan diyor ,yok öyle birşey adamlar küresel güçleri cezalandırıyor rusyanın çinin rezerv paralarını eritme çabasındalar

          GBP @Nevvo parana sahip çık bozsan daha betersin, birçoğumuz ayniyiz