USD Evet 52 hafta ortalaması 5.98’e girdik. Önümüzdeki gün ve haftalarda 6 lira üstüne rahat oturacaktır dolar.

  USD Düşük faiz yüksek kur modeli yükleniyor. Dövize geçmeyen kaldı mı hala?

   USD Tahminime göre bu arada sert bir faiz indirimi hafta sonuna denk gelecek. Ya bu hafta sonu ya da haftaya.

    USD ABD S-400 konusunda bu itibar kaybını bu şrkilde bırakmayacak. Fakat alınması doğru stratejik olarak. Tek kazanan var o da Rusya. Bakalım ne olacak bu akşam ve hafta sonu hareketli grçecek.

     USD @dolauro Senato 45 dakika 1 saat sonra güzel bir cevap verecek, buradan alamayan ve almayan üzülecek. Ve Önümüzdeki haftadan itibaren yükselişle bir daha 6 altı gelmeyecek. Gelsede gevşeme ile 5.85-6.05 aralığında olacak.

      ASELS Hala aselsanı teknik olarak değerlendiren var, yahu bu kadar mı gündem bilginiz sıfırkrn hisse alıp satmaya çalışıyorsunuz. Aselsan artık = taban diyoruz dedik hala düzeltme yapacak vs. Yahu baskı, yaptırım ve ambargo haberlerini hiç mi okuyan yok. Taban yapacak dedikçe saçma yorumlar. Bu ortamda bulaşmayın. Araştırın, görün, okuyun, grafiğe odaklanmayın.

       USD S-400 gelecek diye ülkenin ekonomisi yerle bir olsun isteyenler kötü orası öyle, ama olacak diyenler kötü değil bunu ayırın. Çünkü silah ticareti ülkeler arası en büyük ekonomi. Bu yüzden ambargo uygulanacak zaten. Yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduatında durması 10-20 kuruş artık veya iniş için değil, 1’er 1’er çıkacak olması yüzünden. O yüzdrn terste olanların panik yapmasına gerek yok. Üstüne reisin faiz indirimine gitmesi mb görevden alması olayın bir diğer yüzü. Ne olacağı belli değil. Bu ortamda analiz manaliz çalışmaz. En büyük kazancı büyük abiler topluyor.

        USD Arkadaşlar bakın ben çubuk krakeri çok severim. Çubuk krakerin 25 kuruştan 50 kuruşa çıkması devlet olarak enflasyon olarak yüzde 16-20 görülürken veya açıklanırken. veya kriz yok denirken, gerçekte yüzde 100. Geçen sene 2000 TL maaş alan emekli 8000 çubuk kraker alabiliyorken, bu sene zamlı 2200 TL ile 4400 çubuk kraker alabiliyor.

         USD Hiçbir şey olmayacaksa bile bir şeyler olacak önümüzdeki saat ve günlerde. Ortalık karışık ama alttan bir şeyler dönüyor hadi hayırlısı. Halkın hayrına olmayacağı zaten belli de neyse.

          USD ABD’den beklerken Avrupa yaptırıma başladı bravo. Sanırım içe kapanmaya çok az kaldı. Boşuna koç ve sabancılar yurtdışında mal, mülk, vatandaşlık edinmeye başlamamıştı.