GBP @gold35 İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Sağlık Bakanı Covid-19' a yakalandı, bu virüsten ölen insan sayısı günlük 100 kişinin üstünde İngiliz Sterlini bu yükselişine devam edebilecek mi, devam edecekse hangi gerekçelerle devam edecek göreceğiz. Ben ise düzeltme bekliyorum. Bu düzeltmenin ya da olursa düşüşün bir alım fırsatı olacağını düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

  AUD @narkoZ Aynen öyle. Gümüş çok kaybettirdi ve çok kazandırdı. Ben bile kademe yapıp kâra geçtim. Gümüşte insanların terse düşmesinin sebebi hep gümüş yükselecek diyen insanlar. Gümüş yükselecekte zaten yüksek iken neden millete gümüş aldırıyorlar. Gümüş sanayi işe başlayınca yükselecek. Şuan sanayi durdu. Şuan basılan fazla para değerini korusun diye kıymetli madenlere aktarınca gümüş de altınla beraber yükselecek. Ama kriz daha 6, 7, 8 Martta başladı. Hemen millete gümüş aldırılmaz. 10 gün içinde 2,42' ye kadar alım imkanı verdi. 2,42' den alan 3,03' e çıktığında bozdurduysa, sonra tekrar 2,95' e düştüğünde alsa telrar 3,00' da bozsa az da olsa kâr. Takılı kalmayacaksın. Ben de dahil takılı kaldık.

   USD @sistem 12 @sistemxsistem Senin yorumlarını uzun süredir okuyorum. Sen bu şekilde 1 yıllık dilimde ana paranı 2' ye katlayabiliyor musun yani %100 arttırabiliyor musun? Piyasalar yılda 240 gün açık kalsa sen hergün ortalama 5 işlem yapsan 1200 işlem yapmış olursun. Bu da çok kâr ya da çok zarar demek.

    USD @sistem 12 @sistemxsistem Elimizi yıkyoruz, kolonya kullanıyoruz ama yine Türkiye' de Covid-19 var. Bir araştırma okumuştum. Türkiye Avrupada el yıkama oranında Bosna Hersek' den sonra 2'inci sırada idi. Maalesef bunlar yeterli değil.

     USD @Kilisli fiko Düşünmesini bekler, doğru yerde girersen en kârlı sen çıkarsın. En azından elinde cephane var. Bir de bu dövizi, altını, gümüşü pahalı fiyattan alanlar var; onlar ne yapsın?

      AUD @boran06 Norveç Kronundaki %15,07 artış demek Dolar' da 7,47' ye denk geliyor. İşte insanlar Dolar da bu seviyelerin hayalini kuruyorlar ama bunları kaçırıyorlar.

       AUD @narkoZ Aynen öyle. Birkaç gün önce Norveç Kronu alsa idik %4 değer kazanmıştı. 19 Martta petrolün değer kaybı, Covid-19 gibi nedenlerden dolayı 0,5372' e kadar düşmüştü. 27 Martta 0,6182 idi. %15,07 çıkmış. 19' undan 27' sine 8 günde %15 kârı kim verir?

        AUD @narkoZ Dolar çok yükselmez diyenler var. Türkiye' de ithamların daraldığı, petrol fiyatlarının da düştüğünü düşünürsek Doları yukarı götürecek faktörler azalmış görünüyor. Doları yukarı taşıyacak vakalar devletin para basma kararı alması ya da Türkiye' de Covid-19 kaynaklı ölümlerin artması. Belli sokağa çıkma yasağı da 10 kuruş yukarı atar ama ben devlet istemediği sürece Doların 7,00 seviyelerine çıkacağını sanmıyorum. Çıksa da 6,50' den %7 - %8' lik bir yükseliş demek. O kadar da abartılacak bir yükseliş değil. Diğer yatırım araçlarını da takip edip bu ladar yükselişi yakalayabilir insan. Bir de şöyle bir şey var ki: yükselmiş bir şey zaten yüksek iken tekrar yükselecek. Oysaki bugünlerde düşüş yaşayacak şeylere yönelmek hem daha fazla yükseliş yakalama ihtimalini arttırır hem de kâr etme süresini kısaltır. Dolar 6,60' a geldi, herkes dedi 7,00 olacak tekrar 6,39' a indi. Ben de bir Dolar yatırımcısıyım ama bunları görmek de gerekli.

         AUD @narkoZ Bence Türk Lirası' nda olman çok avantajlı. Her hafta haftasonuna girmeden önce bir al - sat tablosu yap. Gelecek haftanın 5 günü de o seviyeleri takip et, kağıt üstünde yazdığın düşük seviye alım ve kârlı satım seviyeleri geldiğinde harekete geç.

          AUD @narkoZ Gümüşte 2,50 altı gelirse bence yine düşün derim. 😊 Yatırım tavsiyesi değildir.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.