GBP Dolardan sterline geçilmiştir YTD.

  GBP Rubleden dolara geçiş yapılmıştır. Sterlinden 1.237 gibi hareket beklenmektedir. YTD.

   GBP Tekrardan rubleye geçilmiştir YTD.

    GBP Rubleden beklenen performans gelmediği için az karla sterline geri dönülmüştür.

     GBP Sterlin=>Usd=>Ruble parite yapılmıştır. YTD.

      GBP Eurodan başımın belası sterline comeback yapılmıştır. YTD.

       EUR Risk olarak euroya geçilmiştir. YTD.

        USD 🎯 Faizi tam olarak bildikte dolar erken düştü 🙃🙃 

         GBP Borisin gelmesini düşünüp 1.2560 hedefi 1.2420 lere düştüğü için etkisini göstermedi ve yanıldık. Bu nedenle faiz indiriminide hesap edersek hedefimiz: 1. Dolar 5.75 5.8 civarlarında iken sterlini satıp alttan almak Faiz arttırımında 2. Fed faiz düşüreceği için fedden sonra (olağanüstü durum olmazsa) tl kuru üzerinden döviz almak YTD.

          USD MERKEZ BANKASI FAİZ SENARYOSU (Yatırım tavsiyesi değildir!) Ortalık durulmuşken MB faizi 425 baz puan indirir. Böylelikle faiz 19.75 olur. Faiz 20 nin altında 10 lu seviyelerde dedirtmek isteyeceklerdir. Enflasyonun yaklaşık 3 puan üstüne kadar kademeli olarak faiz indirimi gelecektir. Dolar ise 5.82 civarlarına kadar gelip yönünü tayin edecektir. Dolar 7 lerden 5.7 lere düşmesine rağmen fiyatlar 2 katına çıktı. Bu nedenle kademeli olarak doların artmasına göz yumacaklardır. Ekonomi ise para döngüsü nedeniyle bir nebze rahatlayacaktır. Dolar 10 da olur 50 de 100 de. Zaten 1 dolar sıfırlar atılmadan 5.700.000 Türk Lirası. Önemli olan NE ZAMAN olacağı. Bu yüzden uçacak kaçacak gibi söylemlere bakmayın!!!( Burası yatırım tavsiyesi :) )

            

           Pro Üye Olun

           FinansCepte uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirin kolayca üye olun Piyasaları çok daha kolay takip edin, üye olmanın avantajlarından faydalanın.DETAYLI BILGI

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.