GBP Tekrardan rubleye geçilmiştir YTD.

  GBP Rubleden beklenen performans gelmediği için az karla sterline geri dönülmüştür.

   GBP Sterlin=>Usd=>Ruble parite yapılmıştır. YTD.

    GBP Eurodan başımın belası sterline comeback yapılmıştır. YTD.

     EUR Risk olarak euroya geçilmiştir. YTD.

      USD 🎯 Faizi tam olarak bildikte dolar erken düştü 🙃🙃 

       GBP Borisin gelmesini düşünüp 1.2560 hedefi 1.2420 lere düştüğü için etkisini göstermedi ve yanıldık. Bu nedenle faiz indiriminide hesap edersek hedefimiz: 1. Dolar 5.75 5.8 civarlarında iken sterlini satıp alttan almak Faiz arttırımında 2. Fed faiz düşüreceği için fedden sonra (olağanüstü durum olmazsa) tl kuru üzerinden döviz almak YTD.

        USD MERKEZ BANKASI FAİZ SENARYOSU (Yatırım tavsiyesi değildir!) Ortalık durulmuşken MB faizi 425 baz puan indirir. Böylelikle faiz 19.75 olur. Faiz 20 nin altında 10 lu seviyelerde dedirtmek isteyeceklerdir. Enflasyonun yaklaşık 3 puan üstüne kadar kademeli olarak faiz indirimi gelecektir. Dolar ise 5.82 civarlarına kadar gelip yönünü tayin edecektir. Dolar 7 lerden 5.7 lere düşmesine rağmen fiyatlar 2 katına çıktı. Bu nedenle kademeli olarak doların artmasına göz yumacaklardır. Ekonomi ise para döngüsü nedeniyle bir nebze rahatlayacaktır. Dolar 10 da olur 50 de 100 de. Zaten 1 dolar sıfırlar atılmadan 5.700.000 Türk Lirası. Önemli olan NE ZAMAN olacağı. Bu yüzden uçacak kaçacak gibi söylemlere bakmayın!!!( Burası yatırım tavsiyesi :) )

         GBPUSD GBP 1.2455'ten comeback yapmaya başlamış gibi hedef 1.2560 YTD.

          USD Arkadaş faiz düşecek dövizler yükselecek diye bekledik kur düştü. 5.57den 20 kuruş artsa bile yine aynı hesaba gelecek zaman kaybı da cabası.