gram-altin Ne fark var kârda faizdir diyenlere gelsin. :) Bir kadınla erkek çiftlesiyor zina oluyor. İki sahit buluyorlar imam nikahı kiyiyor çiftleşiyorlar birleştiler deniyor, helal oluyor. Olmaz öyle şey zina zinadır. :) Herseyin bir usulü var. Usulüne uygun yaparsan helal olur. :) Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. (Bakara Suresi 275. Ayet)

  gram-altin @🎰🎰EzequeiL PapeL🎰🎰 Bak kardeşim. Bir mümün hem peygamberi hemde düşmanını sevemez. Sen dinini her şeyin üstünde tutmadıkça iman etmiş olamazsın. Atatürkü sevmekde ona rahmet okumakta dua etmek de küfürdür. İnsanı dinden çıkarır. Eğer bu konuda samimi isen sana bunu delilleriyle isbatlarım.

   gram-altin @me Ben neyse ki kolay sıyırdım tartışmadan da vaktinde yetiştim. :) Akılcı öngörü sağolsun. uzatmadı. :)

    gram-altin @voleci Kardeş sen islamı görmemişsin islamı yaşamayan münafıkları görmüşsün. Bana islamı yaşamayanlardan değil yaşayanlardan anlat sıkıyorsa... Anca kötü örneklerle yürürsünüz amacınız belli sizin. Zaten islamı yaşamaynarın faturasını islama kesmekte ayrı bir ahmaklık ya neyse... Ve Bize ait olmayan dediklerin kuranda mevcut. Sen 5 vakit kılsan ne olur. Kurana iman etmedikten sonra münafıklarda kılıyor ne farkın var onlardan çakma müslüman?

     gram-altin @🎰🎰EzequeiL PapeL🎰🎰 Bak kardeşim Allahı sevmek (aynı zamanda) ona rağmen sevmemektir. Bu da imanın bir şartıdır. Bir insan iki yüzlü olamadığı gibi iki üç yüzlüde olamaz. Oluyorsa o kişide kişilik bozukluğu var demektir. Ayrıca bu toprakların kurucusu da ATAPUT Değildir. Ama bu konuya girmiyorum yoksa çok uzar. Neyse...

      gram-altin @me Fatih sultan mehmedin adaşına laf yok. :)

       gram-altin @non parlo İtaliano Ooo Bak bu güzeldi. Aynen kardeşim. Ama ama önce gusül alsınlar :)

        gram-altin @MÜLKİYELİ @Zınnık Her cesareti yiğitlikten mi sanıyorsun. :) Eğer öyle olsaydı,10. kattan atlayana ahmak denmezdi. :)))

         gram-altin @MÜLKİYELİ @Zınnık Geldiği yeri unutana ne derler bilirsin. Merak etme yerin zaten orası. Belli ki orda yabancılık çekmeyeceksin. Ölene kadar sabret :))

          gram-altin @Non PARLO italiano Cuma cuma burayı güreş salonuna çevirdik iyi mi :)

           gram-altin @huzur# Allah göndermese bu seferde niye bizi uyarmadı derler. Allah akıl versin ne dim. :))

             

            Pro Üye Olun

            FinansCepte uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirin kolayca üye olun Piyasaları çok daha kolay takip edin, üye olmanın avantajlarından faydalanın.DETAYLI BILGI

            Bizi Takip Edin

              Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.