USD PROFESYONEL ve YASAL FİNANSAL DANIŞMAN olmamın resmi olarak 6. ayını doldurmuş buluyorum arkadaşlar. Sizlerden büyük ilhamlar ve dualar alarak gerçekleştirdiğim bu başarıda katkısı olan, iyisiyle kötüsüyle tüm FinansCepte Ailesine, değerli milletimize sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. Bu yolculukta hiç bir zaman taraf tutmamaya, yanlış bilgi vermemeye, spekülasyon yapmamaya, doğru bildiklerimi anlatmaya ve sizleri korumaya daima maksimum özen gösterdim. Asla sizlere yalan söylemedim ki zaten siz de bu sebeplerden beni çok sevdiniz ve beni ailenizin bir parçası yaptınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Evinizin oğlu, kardeşi, abisi olan BOZKURT'dan SAYGI ve SEVGİLERLE ..

  USD @jeweler Kızılay köşk yazıverin bakın google'a. Bir sürü kaynak var.

   USD KIZILAY, 12 bin dolar aylık kirası olan, sadece dekorasyona 450 bin, mobilyalara ise 600 bin ödenen boğaz manzaralı tarihi köşkü, yönetim kurulu üyeleri için kiralamış. KIZILAY'a bu dakikadan sonra bağış yapan bunları iyice öğrensin. YAZIKLAR OLSUN.

    USD 1-) TCMB yaptığı açıklamalara göre, Temmuz sonu itibarıyla, kısa vadeli dış borç stoku, 2018 yıl sonuna göre %7,9 oranında artışla 126,0 milyar ABD doları olarak gerçekleşmiştir. 2-) Borçlu bazında incelendiğinde, tamamı kamu bankalarından oluşan kamu sektörünün kısa vadeli borcu 2018 yıl sonuna göre % 4,9 oranında artarak 23,6 milyar ABD doları olurken, Özel sektörün kısa vadeli dış borcu % 8,5 oranında artarak 95,9 milyar ABD doları olmuştur. 3-) TÜİK verilerine göre, Taksit ve diğer borcu olanların nüfusa oranı p.4'e yani 57.7 milyona yükseldi. Borçlu sayısı 10 yılda 16.5 milyon kişi arttı. MİLLETİN, KAMU ve ÖZEL SEKTÖRÜN kısaca TÜM TÜRKİYE'nin BORÇLA AYAKTA KALDIĞINI İDARE EDİLDİĞİNİ görüyorsunuz değil mi? Dövizlerin bu seviyelerde nasıl tutulduğunu anlıyorsunuz değil mi? Ekonomik verilerin nasıl iyi geldiğini görüyorsunuz değil mi? Başka söze gerek yok.

     USD MÜJDE GELDİ ! ''DOLAR YATIRIMI nasıl yapılmalı? / PARA KAZANMA Sanatı'' isimli yeni videomuz yayında arkadaşlar. YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. https://youtu.be/QmS6FqGJMcQ

      USD DİKKAT DİKKAT ! Arkadaşlar bildiğiniz üzere FED beklenti dahilinde faizlerde 25 puanlık indirime gitti. Sonrası da ilk izlenim olarak beklenilen piyasa hareketleri yaşandı ve yine beklentilerin önceden satın alındığı, beklenti sonrası ters çalışan hareketler görüldü. Powell konuşmalarını dinledim. Her fırsatta Trump'a dolaylı yoldan saldırdı. Ekonomideki kötü gidişattan Trump'ı sorumlu tuttu. Ticaret Savaşlarına karşı olduğunu ve asıl problemin Ticaret Savaşları olduğunu sürekli laf arasında söyledi. Gelecek hakkında ise VERİLERE BAĞLI HAREKET EDECEĞİZ / KARAR VERECEĞİZ ifadesini sürekli tekrarlayarak hiç bir ipucu vermedi. Yatırımsal açıdan baktığımda tamamen zaman kaybı bir konuşma idi. Hayatımdan 1 saatten fazlasını çaldı diyebilirim. FED açıklamalarına gelince önemliydi. Faiz İndiriminin dengelenme ve düzeltme amaçlı yapıldığı sonucu çıktı. Gelecek için Faiz İndirme ihtimalleri düşüş yaşadı. Piyasa'da ABD'nin zaten iyi durumda olduğu ve indirimlere artık ihtiyaç olmadığı algısı arttı. Ben de gelecek için Şahin bir FED gördüm. Fakat bazı menfaat sahipleri tarafından büyük spekülasyonlar yapılmaya devam ediyor. Dolar düşecek, çakılacak ve ABD ekonomisi kötüye gidiyor deniyorsa bilin ki böyle bir şey yok. Tamamen piyasa algısı. Geçen sene de bu dediklerinin tam olarak zıttını söylüyorlardı, dikkat çekerim geçen sene ABD ekonomisi kötüye giderken söylüyorlardı. ABD borsaları ciddi şekilde zirvelerde çalışıyor ve ABD ekonomisi ciddi şekilde iyiye giderken de, bu sefer de faiz indirimleri ile tüm dünya piyasalarını diken üstünde tutmaya çalışıyor ve bir yalana inandırmaya çalışıyorlar. Başaracaklar da. Tıpkı senelerdir % 90 oranında insanları Dolar aldırarak ve Altından kaçırarak yaptıkları spekülasyonlarla nasıl kaybettirdiler ise, bu sene de Dolar satın, Altın alın diyerek aynısını yapacaklar. Amaçları bu ve başaracaklar. Fakat biz yutar mıyız? YUTMAYIZ !

       USD Ben şu anda ekran başında FED Powel konuşması izliyorum, siz burada kim olduğu belli olmayan insanları dinleyip para kazanacağınızı sanıyorsunuz. Açınsana kardeşim adamın konuşmasını madem ilgilisiniz bu kadar? Harbiden olmaz ya, bu kadar cahillik ile olmaz maalesef. Üzülüyorum.

        USD Onların Dolarları varsa, bizim Allah'ımız varmış. Yüce Allah ile bir para birimini kıyaslayan bu densizin, Kullanıcı adının anlamı da bir Amerikan Mafya Babası filmi olan GodFather filminden geliyor. Oradaki piskopat bir karakterin ismi. Sizlere son günlerde, mevcut durumda provakasyonun ve spekülasyonun çok olacağını söylemiştim. Böyle DANGALAKLARA cevap bile vermeyin arkadaşlar.

         USD Ben büyük dalgalar yani şok dalgalarını kovalıyorum-arıyorum. 5,70’den aldım, 5,72’den sattımla olmaz bu iş. 2-3 puana bakmaz yatırımcılar, çocuk oyunu değil bu. Trend peşinde koşacaksın ve vurgunu yapacaksın. YAPTIĞIM VURGUNLARI DA BU PLATFORM İYİ BİLİR, o kadar.

          USD FED İÇİN DÜŞÜNCEM ! FED Faiz indirsin veya indirmesin, DOLAR ileri vadede çok kuvvetlenecektir. Piyasalarda daima beklentiler önceden satın alınır, beklentiler gerçekleştikten sonra beklenenin ise tersi olur. Son iki senedir 7 tane faiz arttırımı yapan FED varken, beklentiler Doların uçacağı ve ONS’un çakılacağı idi. Şimdi sonuç ortada, ONS uçtu gitti. Bu senenin beklentisi ise Doların çakılacağı yönünde. Yine geçen senelerin aynısı olacak ve Faiz İndirimleri sonrası beklenenin tersi gerçekleşip Dolar ciddi şekilde fırlayacaktır. Ben % 90 daima kazanırım eskiler bilir, yine kazanacağım. Dolardan kaçmayın, dolarları satmayın, doları müthiş günler beklemektedir.

           USD FED öncesi durgun piyasaları görüyoruz. Fakat TCMB ve Hükümet, bu kısmi durgunluk sürecinde bile piyasalarda hiç bir şeyi şansa bırakmak istemiyor. TCMB, dün düzenlediği bir hafta vadeli repo ihalesi ile piyasayı 7 milyar TL fonladı. Merkez Bankası'nın açtığı ihaleye 10 milyar 500 milyon TL teklif gelirken, ortalama bileşik, en düşük ve en yüksek faiz % 17,91 seviyesinde gerçekleşti. Hazine ise, Eylül ayı iç borçlanma programı çerçevesinde dün 2 yıl vadeli gösterge tahvil ihracı gerçekleştirdi. TÜFE’ye endeksli 5 yıllık tahvilde net satış 212,3 milyon TL, nominal teklif 601 milyon TL olarak gerçekleşti. Hazine bu ay toplam 10 milyar TL’lik iç borç servisine karşılık 3,7 milyar TL’si piyasadan 6,5 milyar TL iç borçlanma programlıyor. FED İÇİN ÇALIŞIYORUM, BEN BİLGİLENDİRME YAPMADAN HERKES SAKİN KALSIN !