USD Türkiye uçacaktı. 300 günde ne oldu? Patates tanzim satış. Ucuz soğan kuyruğu. Enflasyon yükseldi. Büyüme eksiye döndü. İşsiz sayısı 8 milyon. Tarım tükendi. Dolar artışı enflasyonu beslemeye, enflasyon dolar artışını yemlemeye girişerek “sarmala mahkumiyet” doğdu. 300 günde çözüm olsun diye hazırlanan ve adına “yapısal reform” denilen her paketin sonu boş çıktı. ★★★ Yasaklar hortlamıştı. Yeniden can buldu. Yoksulluk hortlamıştı. Yeniden hız budu. Yolsuzluk hortlamıştı. Yeniden yol buldu. Borçlanma soyguna döndü. Türkiye soyuluyor. Eski dış borçları ödemek için dünyanın en yüksek faizini (dolar bazında yüzde 8-8.5) ödeyerek yeni borç buluyor. Reislik sistemi, bu soygunu seyrediyor. Çünkü herkes bir kişinin ağzına bakıyor. Türkiye çakıldı. Reislik sistemi Türkiye için yıkım oldu!

  USD Erdoğan'a 9 soru soruyorum.  1. Tarımı bitir, çiftçiyi borç batağına sürükle. Tarım ürünü ithal et diyen dış güçler miydi? 2. En büyük ihaleleri dolarla ver diyen dış güçler miydi? 3. İhalelere gelir garantisi ver diyen dış güçler miydi? 4. Yandaşların dış borçlarına devleti kefil et diyen dış güçler miydi? 5. Döviz geliri olmayan şirketlere döviz cinsinden borçlanmasına izin ver diyen dış güçler miydi? 6. Türkiye'yi Londra'da tefecilere teslim eden dış güçler miydi? 7. Merkez Bankası'na müdahale et, her şeyi sen belirle diyen dış güçler miydi? 8. Borç alan emir alır diyordun. Bugüne kadar emir aldığın dış güçleri açıklayacak mısın? 9. Borç almak için Katar'ın kapısına gittin yeni emirleri Katar'dan mı alacaksın?  Haberturk.com

   USD Bakın aslında Trump ülkemize savaş falan açmadı, zaten cari açıktan dolayı paranın devalüe olması kaçınılmazdı.Bunların Trump sızda olacağını her piyasayı takip eden ortalama zekaya sahip insanlar tarafından da öngörülmüştü. Trump Akp ye kıyak yaparak siyasi sorumluluktan kurtarmış oldu,tabiki bu masala inanmak isteyenler açısından böyle.Seçimler de bu nedele 1,5 sene öne alınmadı mı? Şimdi siz söyleyin Trump kime çalışıyor. Ben düşman olsam cari açığı büyütecek ithalatı arttıracak,Borcu döndüremeyecek bir ekonomi için uğraşırdım.

    USD Muharrem İnce den alıntıdır. başlar: Sayın Erdoğan, seslenmen gereken insanlar 16 yıldır izlediğin ekonomik politikalarla besleyip büyüttüğün insanlardır. Ne yazık ki onlar da bu ülkeyi çoktan terk ettiler. “Milyoner Göçü 2018” raporunu danışmanlarından istersen, bunlar hakkında her türlü bilgiye ulaşırsın ve aralarında epeyce dostun ve arkadaşın olduğunu görürsün. Biter.

     USD Almanlardan Türkiye-ABD krizi için ilginç yorum: Türk devleti iflas edebilir Alman gazetesi Die Welt, Trump yönetiminin Türkiye'nin iki bakanına yönelik yaptırım kararının aslında ekonomik bir anlamının olmadığını, buna rağmen liranın hızla değer kaybettiğini, daha geniş çaplı yaptırım açıklaması halinde devletin iflas edebileceği yorumunu yaptı. ytd. alıntıdır.

      USD Merkez bankasının tahtası kapandı,işlem görmüyor ,Bddk ya devredin,kayyum atayın. Yada fişini takıp yandan iki kere vurun,belki kendine gelir.Ôzerk olduğunu hatırlar. insiyatif alır başkan,vatanla makam arasında kalmaz.

       USD Tehlikeli kulvara yaklaşıyoruz.Eğer usd 4.20 sınırını geçer ise hızlı yükselişler görülecektir. mb bile çaresiz kalacak. Altın ons a dikkat.ilk füze atağında 1400 usd geçilir.

        USD Usd dünyada rezerv paradır,euro nun güçlenmesi Abd nin işine gelmez.Kimse kağıt basıp dünyadan mal ve altını vede petrolü bedavaya almak lüksünden vazgeçmez.Dolar endeksi en geç mart ayında yükselişe geçecektir. Tüm doğal sistemde güçsüzün yerini güçlü alır. Amerika bu riske girmez.onlar gücünü cebimizdeki dolardan alır.

         ons @ARnavut-Altnfly 31,1 gram altın aldığında 1 ons altının olur.Ons bir yerde satılmaz ons bir ağırlık birimidir.

          gram-altin @fetheden71hotmailcom 1300tl asgari ücretle ne kadar yaşanırsa o kadar yaşar Türkiye Cumhuriyeti.Hamasetle ekmek vermiyorlar.Düşmanı zengin ediyorlar,vatan evlatları işsiz geziyor.Mevzu vatansa hepimiz ölelim sorun değil ,mevzu makamsa hiç kusura bakmasınlar biz ona kısaca doesn't eat diyoruz.

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.