ons @dost-rentacar 31.1 olacak o. Yüzdesel değişimler aynı etkidedir. Çarpım durumunda olduğu için ancak dolar 1 cent artarsa ( $ +0.01) *ons olacağı için buradaki dx ( matematikte x deki değişim miktarı demektir.) ons /3110 olacaktır. Ons taki 1 $ lık hareket ise $ *(ons +1) olacağı için dx = $/31.1 olacaktır. Yani dolardaki bir cent değişim yaklaşık olarak Gram altında 56 krş değer artışına neden olur. Onstaki 1 dolar artış yaklaşık 24 krş artışa neden olur. Yani dolardaki artış daha etkili birim olarak baktığınızda. Yatırım tavsiyesi değildir.

  USD 7.44 ü gördük an itibari ile 😊 ytd.

   USD @scylla47 Hedef 7.50 üstad. 21 şubatta belirttiğim gibi. Ytd.

    USD Şuan için sorun yok. Tam gaz hedefe doğru gidiyoruz. Dolar 7.27 yatırım tavsiyesi değildir. 

     gumus-ons Yorum yazdığımda 6.07 civarındaydı. Şuan 6.44. Dolar 7.15 - 7.20 bandını bu gün geçti. 7.50 ye kadar çıkabilir. Ons içinde teşvikler bekleniyor. Çıkarsa zaten önü açık. Çıkmazsa bir düzeltme dalgası gelir. Ons 30 dolar, dolar 7.5 TL olursa: gram gümüş 7.23 olur. Tabi ben şahsen son dakikayı beklemem 7 gelirse satarım. Oralarda bir düzeltme olur diye umarım. Yatırım tavsiyesi değildir.

      gumus @Zebercet Çanak hareketinden dolayı söylüyorlar genelde. Jp Morgan fiziki biriktiriyor. En fazla gümüş onlarda. Sağlıkta da kullanılıyor. Mikrop kırma etkisi var. Birde çinliler yağmur bulutu oluşturmak ve iklimi kontrol etmek için gümüş kullanıyorlar. Ons gümüş 40-50 dolarları muhtemelen görecek. Yatırım tavsiyesi değildir.

       gumus @jetli_ Ben arkadaşlara katılmıyorum. Ancak uygun zamanda altından gümüşe geçmek gerekiyor. Geçiş aşamasında hem makas farkını hemde vergiyi tekrar ödediğin için bir miktar daha kaybın oluyor. Ancak gümüş çok daha dalgalı bir emtia. Altın %1 artarken gümüş %3 artabiliyor. Mesela gümüş %10 düşse altın %3 ancak düşer. Böyle bir ortamda kesinlikle altını gümüşe çevir korkma. Ama şuan avantaj baya azaldı. Rasyo epey düştü. Bunla ilgili daha önce paylaştığım gönderiler var profilinde bakabilirsiniz. Ben daha önce altında %17 eksideyken gümüşle bunu kâra geçirip tekrar altın alarak gramı yükseltmiştim. Ancak altın beni tekrar zarara soktu ve aynı şeyi tekrar yaptım. Şuan tekrar zararı ciddi oranda azalttım. Ama gümüş belirli bir yere gelince satmasını da bilmen gerekiyor. Çıkar da inerde. Yatırım tavsiyesi değildir.

        ons @onuryilmaz111 Ama sende tam zirveden almışsın altını.

         ons @Cenk67 Gümüş ons %3.77 ye kadar yükseldi ons altında %2 ye yakın yükseldi. Piyasanın derinliğine göre olur hareketler. Kaldı ki btc ons altının direk rakibi değil. Yatırım tavsiyesi değildir.

          ons Tam isabet. Btc %21 değer kaybetti iki günde. Onslar biraz toparlandı. Onsların devam etmesini bekliyorum. Yatırım tavsiyesi değildir. 

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.