gram-altin Ağaçsız memleket duvaksız geline benzer. ... 

  USD Günün görünümü; bir $ 5800'ü aşıp, 5850 sularına deyip, oralarda oyalanacak gibi.. yatırım tavsiyesi içermez..

   USD Dostlar bakmayın siz bu artışlar esasta normal normal! bize iyi artışlar var gibi görünüyor. Halbuki ta o 425 baz puan indirimi ile ters işletilen piyasanın geciken artışları bunlar.. Daha doğrusu, hani adam bir mal satar ki bilmem kaç fiyattan üstelik iyide ucuz der ve sende alırsın onu ucuz diye; halbuki sana onu karlı ve yüksek fiyattan satmıştır. Bütün mesele sen onun gerçek değerini bilmiyorsun ya! şimdide öyle işte suni düşmüş/düşürülmüş fiyatlar normal yükselişle yerine oturuyor.. Muhtemelen alacağı daha yol da olmalı.. bir $ da 5800 ve üstü rahat görülmeli.. Yatırım tavsiyesi içermez..

    USD @emre-varal Şuan piyasa yükseliş endeksli; zaten genel itibariyle yükseldi de; Alım demek zor! onu $5560 ile zamanınDA demiştik.

     USD @hakanxss Piyasanın gözü yukarı bakıyor.. Artışlar kapıda diyebiliriz..

      EUR EUR/USD Parite Yorumu; Son iki gündür bir miktar tepki hareketinin etkili olduğu Euro/Dolar paritesinde 1,11’li seviyeler test edilse de paritenin bu sabah kazançlarını geri vererek 1,11 seviyesinin altına gerilediği görülüyor. Bugün Euro Bölgesi’nde ve ABD’de açıklanacak olan öncü imalat ve hizmet PMI verileri paritenin seyri üzerinde etkili olacaktır. 2019 yılında Euro Bölgesi’nde genel olarak zayıflayan ekonomik görünüm Avrupa varlıklarını ve euroyu baskılayan temel gelişmeler olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak zayıf bir seyrin izlendiği Euro/Dolar paritesinde geri çekilmelerde 1,1075 – 1,1060 ve 1,1027 seviyeleri destek konumunda bulunmaktadır. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1,1095 – 1,1109 ve 1,1130 direnç seviyeleri olarak izlenebilir..

       GBP Pound Dolar GBP/USD Sterlin Yorumu; GBP/USD paritesinde dün kısmen aşağı yönlü hareketler izlendi. Dün gerçekleşen Johnson-Merkel görüşmesinden önemli bir sonuç çıkmazken Almanya tarafından mevcut Brexit anlaşmasının geçerli olduğuna ve herhangi bir değişime ihtiyaç olmadığına yönelik açıklamalar geldi. Akşam açıklanan temmuz ayı FOMC toplantı tutanaklarının ardından dolar endeksi ve paritede önemli bir fiyat değişimi görülmezken bugün öğleden sonra ABD tarafında açıklanacak ağustos ayı öncü PMI verisi yakından takip edilecek. Paritede bugün aşağıda 1,2100’in altında yatay trendler 1,2080- 1,2042 seviyeleri destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Olası yükselişlerde ise önce 9 günlük üssel ortalamaların bulunduğu 1,2133’ün ardından 1,2178 ve 22 günlük üssel ortalama 1,2196 direnç noktaları olarak izlenebilir.

        ons ONS ALTIN Ne Olur? Altın Yorumu FOMC tutanakları sonrası altın fiyatları fazla değişmeyerek güne 1500$ seviyesinden başladı. 30-31 Temmuz FOMC toplantısının tutanaklarında üyelerin genellikle FOMC’nin faiz indirimini uzun bir indirim serisinin bir parçası olarak görmediğini işaret etmesi önemli bir nokta olsa da tutanaklar bu yıl faizin daha da düşürülmesine ilişkin beklentileri değiştirmedi. Bu önemli bir fiyatlama göremedik. Ons altında teknik olarak 1535 ve 1527 seviyelerinde çift tepe oluştu. Şayet yukarı yönde 1510$ geçilmeden aşağı tarafta 1490$ seviyesi kırılırsa formasyon başlayabilir. 1490/ 1480/ 1472 seviyeleri destek, 1500/ 1510/ 1517 ise dirençlerdir.

         USD Bugünkü hava durumu; nerede kalmıştık deyip, yine kar yağışlı geçebilir..

          GBP Dostlar, gerekli mi gereksiz mi bilemedim ama; kimseyi etkilemeyeyim diye yazmayacaktım ama duramadım.. Biliyorsunuz dün gece iyi yükselişlerin ardından GBP de 6990 suları olunca 6720 ile zamanınDA aldığımı çıkmıştım. Lakin daha bir bekleyecekken, baktım 6935 sularına çekilince fazlada inmeyip piyasa geri yukarı soluklu olunca korktum vede az bir kar ile o seviyelerden geri alım yaptım. Ne yapalım kar kardır ile buda bir taktik dedim. Bilgilelerinize...