gram-altin İşte tam o anda eğilip aldım onu; yürüdüm deniz kenarına; bir öpücük kondurdum başına. İki damla gözyaşından ibaret sade bir törenle saldım denizin sularına. Bir an öylece bakakaldı; sonra sevinçle dibe daldı gitti, tüm kederimi söküp atarak teşekkürü de ihmal etmemişti; birkaç değerli pulunu elime, avuçlarıma bırakarak. Balıkçı ve kedi şaşkın baktılar yüzüme. Sorar gibiydiler; neden yaptın bunu diye? “Bir gün” dedim, “Bulursam kendimi yeşil leğendeki küçük istavrit kadar çaresiz, son ana kadar hep bir umudum olsun diye.”

  gram-altin UMUDUNUZ HİÇ DİNMESİN!.. Küçük istavrit, yiyecek bir şey sanıp hızla atıldı çapariye. Önce müthiş bir acı duydu dudağında, gümbür gümbür oldu yüreği. Sonra hızla çekildi yukarıya. Aslında hep merak etmişti denizlerin üstünü, neye benzerdi acep gökyüzü? Bir yanda büyük bir merak, bir yanda ölüm korkusu. Dudağı yarıklar denir, şanslıdır onlar; hani görüp de gökyüzünü ve insanı, oltadan son anda kurtulanlar. Ne çare, balıkçının parmakları acımasızca kavradı onu; küçük istavrit anladı yolun sonu. Koca denizlere sığmadı yüreği; oysa şimdi yüzerken küçücük yeşil leğende, cansız uzanıvermiş dostlarına değiyordu minik yüzgeci. İnsanlar gelip geçtiler önünden; bir kedi yalanarak baktı gözünün içine; yavaşça karardı dünya, başı da dönüyordu. Son bir kez düşündü derin maviyi, beyaz mercanı bir de yeşil yosunu.. (devam edecek)

   USD @Dr. House Biraz sıradışı yükselişler şişmelerle yani adeta geri düşerim diyen cinsten olanından olursa hep beraber oralardan çıkarız. Şuan seyir normal seyrinde klasik gönülsüz cinsten bir gidiş var ki bekleyip kollamak lazım. Selam ile..

    USD @firat-dervis Bana kalırsa öyle bir hareketle zararını ikileştirme!.. Sabret yerinden ayrılma derim. Eninde sonunda özellikle BREXİT sonrası anlaşmalı olursa bu anlaşmasız ayrılığa göre bir adım önde STERLİN adamı zengin edebilir. Ama son karar senin ki dediğini de tekrar ile ben olsam yapmazdım sabırla beklerdim. YTD..

     USD KARAR sonrası esen yalan rüzgarları ne oldu? PARA BABALARI ucuz ucuz aldı götürdü kılçıkları kaldı.. 

      USD @🇹🇷DirilişZamani🇹🇷 Normalde kısa dönemde şimdilerde ALTINDA GÜMÜŞTE dediğin üzere arttı vede yüksek seyrediyor. Her ikiside uzun vadede yinede kurtarır olsada GÜMÜŞ 3.400 suları ve bir tık ucuzluğu ile öne çıkıyor gibi.. Selam ile karar sende YTD..

       USD @KırmızıBeyaz Şimdiden ezbere konuşmak hem zor hemde yanlış olur. Hele bir GÜMÜŞ de 3.500 aşsın 3.600 a uzansın o günkü konjonktür de incelenir o evrede iyi sıradışı bir yükseliş sergileyip oralardan da ben adeta geri dönerim derse o zaman icabına bakılır. Nasıl ABD İran işi sıradışı bir durumla altını 310 gibi yapıştı ki bir yönüyle bu iş daha fazla sürmez adeta bir sakinleşme yaşar ve ben soluğu tekrar 300 altında alırım denmişti işte öyle birşey veyahutta benzeri bir durumda hareket edilebilir aşağılardan kar ile geri alınabilir. Selamlar..

        USD @KırmızıBeyaz yavaştan yavaştan işte!.. Gümüşün geleceği zaten parlak; beklemesini bilene.. Selam ile..

         GBP @firat-dervis Net birşey demek zor olsada, hele bir 1.32-33 görünsün derim.. Zaten BREXİT işi olumlu olur olmaz 1.35 ve üstü rahat gelecektir. Selamlar..

          GBP @firat-dervis Olur mu hiç!.. kaç gündür yazıyoruz ya! STERLİN 1.2975 sularıyla ucuzda ucuz! DOLARDAN ona geçilebilir dedik ya! şimdi de STERLİN adına beklenen yükselişler gerçekleşiyor işte!..

            

           Pro Üye Olun

           FinansCepte uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirin kolayca üye olun Piyasaları çok daha kolay takip edin, üye olmanın avantajlarından faydalanın.DETAYLI BILGI

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.