USD Dolar 3 ayda 4 liradan 7.20 nasıl gördüyse, 4.80 altına da inmesi aynı nantık. 3 ayda faiz % 12.5 den % 25 lere çıkarıldı, piyasa da fiyatlar % 50 artırıldı, elektrik ve doğalgaz bile 3 ayda % 39 zamlandı, paramız 3 ayda % kadar devalüe oldu. Hükümet Mart 2019 seçimleri öncesi döviz ve altını düşük seviyelerde tutmak ister, böylece doları 5 altına çekmek için uğraşır. Faiz yüksek olmuş, enflasyon % 50 olmuş öneni yok, çünkü $ kurunun düşürülmesi halkın gözünde ekonomik başarı görünecektir. Tabii ki bunun da bedeli ağır olur. $ ın sahibi A.B.D. ile iyi geçinmek, her istediğini yapmak, bir takım tabizler v.s. Türkiye'nin çıkarlarına ters olabilir. Ama olsun Dolar Mart 2019 a kadar 4.80 altına insin bizim için geri kalanının önemi yok. Biz millet olarak, geçmişte de küçük menfaatler için büyük bedelker ödedik. Bu da ne ilk ne de son olur. Bir de Mart 2019 dan sonra doların bu ekonomik proram ile yani yüksek faiz, yüksek enflasyon ve yüksek dış borç nedeniyle tekrar yükselişe geçecektir,

  USD @@mevlüt Dolar 3 ayda 4 liradan 7.20 nasıl gördüyse 4.80 altına gelmesi de aynı mantık. Türkiye'de 3 ayda faiz % 12.5 dan % 25 lere çıkarıldı, piyasada fiyatlar % 50 arttı, elektrik ve doğalgaz bile 3 ayda % 39 artırıldı. Yani paramız açıklanmasa da % 40-50 devalüe Dolar 3oldu. Hükümet Mart 2019 seçimleri öncesi döviz ve altını düşük seviyelerde tutmak ister, böylece doları 5 altına çekmek için uğraşır. Faiz yüksek olmuş, enflasyon % 50 olmuş öneni yok, çünkü $ kurunun düşürülmesi halkın gözünde ekonomik başarı görünecektir. Tabii ki bunun da bedeli ağır olur. $ ın sahibi A.B.D. ile iyi geçinmek, her istediğini yapmak, bir takım tabizler v.s. Türkiye'nin çıkarlarına ters olabilir. Ama olsun Dolar Mart 2019 a kadar 4.80 altına insin bizim için geri kalanının önemi yok. Biz millet olarak, geçmişte de küçük menfaatler için büyük bedelker ödedik. Bu da ne ilk ne de son olur.

   USD Sonunda Brunson oyunu bitti. Piyasalar bundan sonra kendini neye şartlayacak bakalım.

    USD @💲 Realist Analist 💱 @💰 Hardcore Analist 💹 Tespitlerin çok yerinde, C.B. tam bir siyasi deha, toplum psikolojisini ve toplumsal algi yönetimini çok iyi biliyor. Tayyip Erdoğan karşısında kendisi siyaseti bırakana kadar pek kimsenin seçilme şansı yok gibi. Toplum olarak, sürü psikolojisinde yönetilmeye devam.

     USD @SAMET MERVAN 🍀 Makinalar tornistan!

      USD Piyasa tamamen kendini 13 ekimde yapılacak Brunson davasına odakladı. Geçen haftaki fed artışı, Abd verilerinin yüksek gelmesi, bizdeki işsizliğin artışı, şirketlerin ve şahısların iflas nedeniyle kongordato ilan etmeleri, bugüneylül ayı Tüfenin % 6.5 yıllık % 24.5 olması, üfenin % 10.5 aylık, yıllık % 39.5 olması, cari açık v.s. doları artırabilecek tüm olumsux etkenlete rağmen dolar 5.96-6.06 yatay seyrini sürdürüyor. Türk halkı kendini Brunson davasına şartladı. Brunsonun müdafileri "evde hapis ve tutukluluk süresine itiraz" için Anayasa mahkemesine gitti. Oysa; 13 ekimde mahkemenin davayı görmeden Brunson avukatlarının AYM ye gitmeleri manidar. Demek ki, Abd de mahkemenin Brunsonu serbet bırakmayacağını öngörüyor. Bu arada hükümette Brunson davasında piyasanın odaklanmasını sessiz kalarak, çok iyi yönetti. 13ekimde Brunson kararı ile oyunun boyutu değişecektir, ytd.

       USD @ganicyus şu anda enflasyon % 50 bile olsa, Abd verileri süperde gelse, piyasa kendini 13 ekimde Brunson davasına şartladı, o tarihten önce dolar yerinde sayar.

        USD @$_DOLAR BEY_ $ Brunson'un müdafisi ev hapsi ve tutukluluk süresi konusunda Anayasa mahkemesine gitti. Normal şartlarda 13 Ekimde mahkeme kararından önce AYM ye gidilmesi mahkemw kararında olumsuz beklentileri olduğuna işaret, Abd yönetiminin 13 ekime kadar sezsiz kalma kararı ve bu arada ekonomi yönetiminin piyasada Brunsonun serbest kalma ihtimalini fiyatlamasını iyi yönetmesi bu kadar yüksek enflasyon oranına rağmen doları dizginliyor. 13 Ekimde mahkemenin olumsuz kararı ile oyunun boyutu değişir.

         gram-altin @gaye21 gram altın şu anda 228 seviyelerinde, 245.5 ortalama baya yüksek, hemen bozdurman çok zarar ettirir. Aldığın seviyelere gelmesi 2 ay alabilir. Daha sonra mevduat faizleri çok yükseldi. Sabretmek lazım, ytd.

          gram-altin @önder01 tekrar düşmeyecek, 12 Ekime kadar 5.80 seviyelerine inebilir, Bronson serbest kalırsa az daha iner 5.70 veya 5.55 kadar inebilir. serbest bırakılmaz ise tekrar 6-6.5 seviyelerine çıkar, ytd.

            

           Pro Üye Olun

           FinansCepte uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirin kolayca üye olun Piyasaları çok daha kolay takip edin, üye olmanın avantajlarından faydalanın.DETAYLI BILGI

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.