USD @nmtd Nasılsa Atatürk’ün arkasına saklanan ve prim yapan çok, onların ellerinde ve maskelerinde var Atatürk var. Onların kutsal kitabı ve tanrısı Atatürk, bir de rakı :))

  USD @jumanji Bu kişilerin hepsi aynı yere gidecekse böyle bir tanrı yok ya da senin tanrınla benim tanrım farklı!!!! Allah inananlarla beraberdir.

   USD @Ramazzan18 O arkadaş özürlü zaten ve kendi gibi özürlülülerin desteği almak ve bunu bişey sanan bir dengesiz. Şirin baba değil, beyinsiz baba. Çok da takma. Tek derdi domuzluk yaparak sağa sola saldırmak. Aslında TR de bi hükmü yok. Zaten parası falan da yok. Öyle işsiz güçsüz biri.

    GBP @Abdulkadir34 Yavaşşşşş

     USD @H.D Bunlar bitmez, ben sana söyleyim.

      USD @H.D Böyle yazarsan domuzlar seni kovalar

       USD @burhan-dogru Şunu bir okuyunuz; Cumhuriyet istatistikleri 1927’de okur-yazar nisbetini % 8,1 verir. Fakat 1903 Maarif Salnamesi’ne (yıllığına) göre, nüfusun %5’i ilkmektebe devam etmektedir. Şu halde yeni rejimin verdiği nisbet, sadece ilkmektebe devam edenler kadardır. Geriye kalan nüfusun yarısının daha evvel mektebe gittiği düşünülecek olursa, okur-yazar nisbeti %50’den aşağı olamaz. 1890’da okur-yazar nisbeti, Rusya’da % 17’dir. İspanya, %39; İtalya, %45; Belçika, %74; Fransa, %78; Amerika’da %89,3; İngiltere, %92 okuryazara sahiptir. Bizde okumuşların, 1911-1922 arası cephelerde eritilmesi bir yana; harf inkılâbı sayesinde “okur-yazar” kitle, bir günde “okumaz-yazmaz” hâle gelmiştir. Türkiye’de okur-yazarların nüfusa nisbeti, 1935’de %15; 1960’ta %32; 1970’te %46’dır. Bu da yeni harflerin okur-yazar nisbetini arttırmakta yetersiz kaldığını gösterir. Nisbetin düşük olmasının sebebi, Arap alfabesinin zorluğu ve imkânsızlıklar değil; okuma-yazma istek ve ihtiyacının bulunmamasıdır. Zira normal zekâlı bir insan 3 ayda okuma ve yazmayı öğrenir. Arap alfabesinde bu müddet, Latin alfabesindekinden daha uzun değildir.

        USD @ProfesyonelYatırımcı Aldığınızı iddia ettiğiniz derslerin hepsi boşa gitmiş. Osmanlıca da ilave harfler eklenerek kullanılmış nice eserler oluşturulmuştur. Türklerle islam hep içiçe olmuştur ve islamın halifeliğini yapmışlardır. Sizin derdiniz Türklerin Araplarla değil frenklerle anılmasını istemenizden ileri gelmektedir. Dünyaya entegre olmak sadece dil ile olmaz dil aynı zamanda bir sömürü aracıdır. Avrupa hayranlığı islam düşmanlığına dönüştürülmemelidir.

         USDTRY @GANNMarkets Ya hocam bu yorumlara gerçekten hastayım. Yani ne olacak düşecek mi, çıkacak mı? Bunu herkes söylüyor?

          USD @ProfesyonelYatırımcı Bu alfabe Türk milletinin yüzyıllardan beri kullandığı alfabedir. Sen önce kendi kullandığın isme bak. Profesyonel? O ne demek işin orosbusu mu?

            

           Pro Üye Olun

           FinansCepte uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirin kolayca üye olun Piyasaları çok daha kolay takip edin, üye olmanın avantajlarından faydalanın.DETAYLI BILGI

           Bizi Takip Edin

             Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.