YARDIM

Portföy

Portföye Nasıl Eklerim?

Piyasalar sayfasından takip etmek istediğiniz kurun satırında sağda yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili kur için PORTFÖYE EKLE butonunu kullanarak Portföyünüze ekleyip, sayfaya girdiğinizde güncel değerlerini görebilirsiniz.

Portföyden Nasıl Çıkarırım?

Portföy sayfasında çıkarmak istediğiniz piyasa verisinin satırında sağda yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili kur için PORTFÖYDEN ÇIKAR butonunu kullanarak Portföyünüzden çıkarabilirsiniz.

Portföydeki Veriye Nasıl Alarm Kurabilrim?

Portföy sayfasından alarm kurmak istediğiniz piyasa verisinin satırında sağda yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili kur için ALARM KUR butonunu kullanarak Alış ya da Satış değerine alarm kurabilirsiniz.

Portföyden Veri Detay Sayfasına Ulaşabilirim?

Portföy sayfasından detayını görmek istediğiniz piyasa verisinin bulunduğu satıra tıklayarak, veri detayına ulaşabilirsiniz.

Piyasalar

Piyasalarda Nasıl Arama Yapabilirm?

Döviz, Altın, Emtia, Parite ya da Endeks sayfalarında veri listelerinin üzerinde bulunan arama kutusunu kullanarak aradığınız herhangi bir Döviz, Altın, Emtia, Parite ya da Endeks verisine kolayca ulaşabilirisiniz.

Piyasalardan İlgili Kurun Detay Sayfasına Nasıl Ulaşırım?

Piyasalar sayfasından detayını görmek istediğiniz kurun bulunduğu satıra tıklayarak, kurun detayına ulaşabilirsiniz.

Piyasalar Sayfasından Portföye Ekleme

Piyasalar sayfasından takip etmek istediğiniz kurun satırında sağda yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili kur için PORTFÖYE EKLE butonunu kullanarak Portföyünüze ekleyebilirsiniz

Piyasalar Sayfasında Nasıl Alarm Kurabilirim?

Piyasalar sayfasından alarm kurmak istediğiniz piyasa verisinin satırında sağda yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili kur için ALARM KUR butonunu kullanarak Alış ya da Satış değerine alarm kurabilirsiniz.

Yatırımlarım

Yatırımımı Nasıl Ekleyebilirim?

Yatırımlarım sayfasında bulunan YATIRIM EKLE butonunu kullanarak yatırımlarınızı ekleyebilirsiniz.

Potansiyel Kar /Zarar ve Gerçekleşen Kar / Zarar Ne Anlama Gelir ?

Potansiyel kar/zar almış olduğunuz bir varlığın o anki piyasa değerine göre satış durumunda elde edeceğiniz kar/zararı gösterir. Bir nevi aldığınız zamandan şu ana kadar geçen değer değişimidir. Varlığı sattığınız anda potansiyel kar/zarar, gerçekleşmiş olan kar/zarar olarak kaydedilir. Bu sayede geçmiş yatırımlarınızdan elde ettiğiniz kar/zarar performansınızı kolayca takip edersiniz.

Yatırımlarıma Nasıl Satış İşlemi Girerim

Yatırımlarım sayfasında satış işlemi girmek istediğiniz yatırımınızın bulunduğu satırın sağında yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili yatırım için SAT butonunu kullanarak yapabilirsiniz.

Yatırımlarıma Nasıl Satış İşlemini Nasıl İptal Ederim

Yatırımlarım sayfasında yatırımlarınızın altında listelenen işlem geçmişi tablosundan iptal etmek istediğiniz işlemin bulunduğu satırın sağında yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili işlem için Bu İşlemi İptal Et butonuna tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.

Yatırımımı Nasıl Silebilirim?

Yatırımlarım sayfasında silmek istediğiniz yatırımınızın bulunduğu satırın sağında yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili yatırım için Yatırımı Sil butonunu kullanarak silme işleminizi yapabilirsiniz.

Yatırım İşlem Geçmişime Nasıl Ulaşabilrim?

Yatırımlarım sayfasında yatırımlarınızın altında işlem Geçmişi yer almaktadır.

Bildirimlerim

Anket Nedir, Nasıl Katılabilirim?

Bildirimler sayfasındaki yeşil simgeli bildirimler anketleri ifade etmektedir. Bu tür bildirimlerde ankete katılmak için seçtiğiniz cevabın yakındaki butonuna tıklayarak ankete katılabilirsiniz. Toplam katılımcı sayısını anket bildiriminin sağ alt köşesinden ulaşabilirsiniz. Anketlere katılmanız durumunda sonuçlarını görebilirsiniz.

Haber Nedir?

Bildirimler sayfasındaki simgeli bildirimler haber bildirimleridir. DEVAMINI GÖR butonunu kullanarak haberin detayına ulaşabilirsiniz.

Yorum Nedir ?

Bildirimler sayfasında kullanıcı isimli bildirimler yorum bildirimleridir. Portföyünüze eklediğiniz verilere ait yorumlar bildirimlerinizde gözükmektedir. Ayrıca Yorumu yazan kişinin avatarına ya da kullanıcı ismine tıklayarak kişinin profiline ulaşabilirsiniz.

Yorumları Nasıl Beğenebilirim ya da Beğenmeyebilirim?

Beğen butonu ile yorumu beğenebilir, Beğenme butonu ile yorumu beğenmeyebilirsiniz.

Yorumlara Nasıl Cevap Yazabilirim? Yazılan Cevapları Nasıl Görebilirim?

Yorumların sağ alt köşesindeki CEVAP YAZ butonunu ile yoruma cevap yazabilir, Butonun yanındaki sayılar yoruma gelen cevap sayısını göstermektedir.

Kendi Yazdığım Yorumu Nasıl Silebilirim?

Daha önceden yazdığınız yorumların sağ alt köşesinde yer alan Sil butonuna tıklayarak yorumu silebilirsiniz.

Profilim

Kullanıcı Adımı Nasıl Düzenleyebilirim?

Kullanıcı adınız uygulamayı yüklediğiniz anda sistem tarafından otomatik verilmektedir. Değiştirmek için sağ üst köşede yer alan avatar ve kullanıcı adınıza tıklayarak açılan menüden ayarlar sayfasına ulaşabilir kullanıcı adınızı düzenleyip kaydederek değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Avatar Resmimi Nasıl Yükleyebilirim ya da Değiştirebilirim?

Profilim ayarları sayfasından Profil Fotoğrafı Yükle butonuna tıklayarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Kaydet butonu ile eklediğiniz profil imajını yayına alabilirsiniz.

Seviye / Puan Ne demek?

FinansWepte kullanıcıları uygulama ve site üzerinde yaptıkları yorumlara, aldıkları beğenilere, kurlara ait verdikleri oyların gerçekleşme oranlarına ve daha birçok parametreye göre puan kazanır. Seviyeler ise belli puan basamaklarına denk gelen kısa göstergelerdir. Seviyesi yüksek kullanıcılar uygulama içerisinde daha çok beğenilen, takip edilen ve başarılı tahminler yürüten kullanıcıları ayırmak için kullanılır.

Daha Önceden Yaptığım Bir Paylaşımı Nasıl Silebilirim?

Daha önceden yaptığınız bir paylaşımın sağ alt köşesinde yer alan sil butonuna tıklayarak silebilirsiniz.

Takip Eden / Takip Edilen Yönetimini Nasıl Yapılır?

Profilim sayfasında Takip Eden / Takip Edilen listelerinde kişilerin avatar ve kullanıcı adına tıklayarak da kişilerin profillerine ulaşabilirsiniz, profilde yer alan TAKİBİ BIRAK ve TAKİP ET butonlarına tıklayarak işlem yapabilirsiniz.

Alarmlarım

Alarmlarım Sayfasına Nasıl Ulaşabilirim?

Sayfanın sağ üst köşesinde kullanıcı adı ve avatara tıklayarak açılan menüde yer alan Alarmlarım başlığına tıklayarak alarmlarım sayfasına ulaşabilirsiniz.

Alarmları Açma / Kapama İşlemini Nasıl Yaparım?

Alarmlarım sayfanızdaki alarmın Açık / Kapalı durumunu, alarm satırında bulunan

işaretleri ile alarmınızı açık ve kapalı olarak düzenleyebilirsiniz.

Alarmı Nasıl Silerim?

Alarmlarım sayfasında silmek istediğiniz alarm satırında bulunan SİL butonu ile alarmlarınızı silebilirsiniz.

Alarmı Nasıl Düzenleyebilrim?

Alarmlarım sayfasında düzenlemek istediğiniz alarm satırında bulunan DÜZENLE butonunu kullanarak alarmı düzenleyebilirsiniz.

Piyasa Detay

Veri Detay Sayfasına Nasıl Ulaşabilirim?

Portföy ya da Piyasalar sayfasından detayını görmek istediğiniz piyasa verisinin bulunduğu satıra tıklayarak, veri detay sayfasına ulaşabilirsiniz.

Veri Detay Sayfasıdan Nasıl Portföye Ekleme Yapabilirim?

Portföye ekli olmayan bir veriyi kur bilgilerinin altında yer alan PORTFÖYE EKLE butonunu kullanarak Portföyünüze ekleyebilir, ekli olan veriyi ise PORTFÖYDEN ÇIKAR butonunu kullanarak Portföyden çıkarabilirsiniz.

Veri Detay Sayfasıdan Nasıl Alarm Kurabilirim?

Veri detray sayfasında ALARM butonunu kullanarak alarm kurabilirsiniz.

Veri Yorum ve Analizlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Veri detay sayfasında kur bilgilerinin altında tüm yorumlara ulaşabilir, sayfanın sağında yer alan teknik analizleri okuyabilirsiniz, isterseniz siz de yorum yazabilirsiniz.

Veri Değeri Ne Olur ? (Beklenti)

Veri detay sayfasında kullanıcıların düşüncelerine göre verinin değerinin ne olacağı bilgisini görebilir, Artar, Azalır butonlarını kullanarak beklenti tahminlerine sizde katılabilirsiniz.

Veri Değeri Grafikleri

Veri detay sayfasında bulunan grafiğin üzerinde bulunan 1 Gün , 1 Hafta , 1 Ay ve 3 Ay seçeneklerine tıklayarak isteğiniz zaman aralığına ait değişim grafiğine ulaşabilirsiniz.

Banka Kurlarını Portföye Nasıl Eklerim?

Veri detay sayfasında grafiğin altındaki Banka Kurları alanından takip ettmek istediğiniz banka verisinin satırını sola kaydırıp PORTFÖYE EKLE butonunu kullanarak Portföyünüze ekleyip,uygulamayı açar açmaz güncel değerlerini görebilirsiniz.

Banka Kurlarına Nasıl Alarm Kurabilirim?

Veri detay sayfasında sayfanın sağında bulunan Banka Kurları alanından alarm kurmak istediğiniz piyasa verisinin satırında sağda yer alan ikonu üzerine geldiğinizde ilgili kur için ALARM KUR butonunu kullanarak Alış ya da Satış değerine alarm kurabilirsiniz.

Ayarlarım

Ayarlarım Sayfasına Nasıl Ulaşabilirim?

Sayfanın sağ üst köşesinde Kullanıcı Adı ve avatara tıklayarak açılan menüde yer alan Ayarlarım başlığına tıklayarak ayarlar sayfasına ulaşabilirsiniz.

Neden E-Mail Bilgimi Kaydetmem Gerek?

Ayarlar sayfasından e-mail adresinizi kaydedebilirsiniz. Yorum yazabilmeniz, bildirimlerinizi e-mail adresinize gönderebilmemiz için ve tüm platformlardan bilgilerinize ulaşabilmeniz için e-mail adresinizi kaydetmeniz gerekmektedir.

Kurduğum Alarm Değerleri Gerçekleştiğinde E-Mail Adresime de Bilgi E-Maili Gelebilir mi?

Evet. Ayarlar sayfasından e-mail adresinizi kaydedip "E-Posta ile Alarm Bildir" seçeneğini açık konuma getirmeniz durumunda, bildirimler kaydettiğiniz e-mail adresine de gönderilir.

Mevcut Hesabımı Başka Cihaz ya da Platformlarda Kullanabilir Miyim?

Evet. FinansWepde'ye tüm iOS (iPhone, iPad) ve tüm Android cihazlarda, aynı kullanıcı hesabı ile kullanabilirsiniz. Uygulamalar buradan ulaşabilirsiniz. Ücretsiz İndirin Ücretsiz İndirin

Yardım sayfasında yer almayan sorularınız için Bize Ulaşın