INFO YATIRIM - EURUSD TEKNİK ANALİZİ - 06.09.2019

Salı günü AMB Başkan adayı Lagarde’nin açıklamaları ile birlikte piyasalarda ‘daha fazla teşvik’ beklentileri azalmış ve bununla birlikte Euro, dolar karşısında değer kazanımları yaşamıştı.

Ek olarak İtalya’da hükümet sorununda ılımlı adımlar atılması Euro üzerindeki baskıları azalttı. Bununla birlikte dün Almanya’dan gelen fabrika siparişleri verisi takip edildi. Gelen veriye göre Temmuz ayın Almanya’da fabrika siparişleri yıllık bazda 5.6 oranında daralma yaşadı.

Piyasalardaki beklentiler ise 4.2 oranında daralma yaşanması yönündeydi. Gelen bu veri ile birlikte Euro üzerinde anlık olarak bir miktar değer kayıpları yaşandı.

Hafta başında Almanya’dan gelen imalat sektörü verisi de aylık bazda daralmayı işaret etmişti. Euro bölgesinin lokomotif ekonomisinden gelen veriler piyasaları tam olarak tatmin etmiyor.

Gün içerisinde Euro bölgesinden gelecek olan büyüme verisi takip edilecek. Veri TSİ 12:00’da gelecek ve Euro varlıkları üzerinde volatilitenin artmasına neden olacaktır.

Tüm bunlar ışığında EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.10794 – 1.11052 – 1.11538 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.10196 – 1.09920 – 1.09583 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.