San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yıl yaptığı faiz indirimlerinin amacının ekonomik büyümeyi tehdit eden ters rüzgarlara karşı koymak olduğunu, ancak kendisinin risklerin aşağı yönlü olduğu görüşüne açık olmaya devam ettiğini söyledi.
"Risklerin aşağı yönlü olduğu görüşüne açığım, ancak Fed'in politika duruşu şu ana kada doğru olan" diy

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 855,82 puan artarken, toplam işlem hacmi 9,5 milyar lira olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 1,10 ve holding endeksi yüzde 0,43 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,70 ile madencilik, en çok gerileyen ise yüzde 1,64 ile iletişim oldu.
Analistler, ABD Başkanı Donald Trump'ın azil soruşturmasında kamuya açık oturumları ve Türkiye Cumhurbaş

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,36 azalışla 27.590,68 puan, S&P 500 endeksi yüzde 0,40 kayıpla 3.079,54 puan ve Nasdaq endeksi yüzde  0,38 değer kaybıyla 8.454,10 puan seviyelerinde seyrediyor.
Analistler, ticaret görüşmeleri ve faiz oranlarına yönelik endişelerden dolayı pay piyasalarında risk iştahının azaldığını belirtti.

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

"Türkiye'de Yenilenebilir Enerjiyle Sanayi Gelişimi, Ticaret  Fırsatları ve İnovasyon" çalışmasına ilişkin veriler, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi ve Potsdam İleri Sürdürülebililirlik Çalışmaları Enstitüsü iş birliğiyle düzenlenen toplantıda paylaşıldı.
"İklim Değişikliği Azaltımı Yan Faydalarının Kamu Politikaları Kurumlarında Kapasite Geliştirme Aracılığıyla Yaygınlaştırılması"

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre, ekimde İngiltere'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), yıllık bazda yüzde 1,6 olan beklentinin altında artış kaydederek yüzde 1,5 oldu. Eylülde ülkede yıllık enflasyon, yüzde 1,7 artış göstermişti.
İngiltere'de ekimde TÜFE, aylık bazda ise yüzde 0,1 azaldı. Beklenti yüzde 0,2 azalması yönündeydi. Ülkede ekimde çekirdek TÜFE, yıllık bazda

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Richmond Fed (Merkez Bankası) Başkanı Thomas Barkin, faiz indirimlerinin işletme yatırımlarını canlandırma konusunda çok fazla şey yapamayabileceğini, işletme yatırımlarının azalmasında iş yapma ortamındaki belirsizliğin etkili olduğunu söyledi ve ekledi:
"Zayıf işletme yatırımları ABD ekonomisinde toparlanmayı tüketici harcamalarına oldukça bağımlı hale getirdi, kısa vadeli faiz oranlarını Fed'in bu yıl yaptığı gibi 75 baz puan düşürmek

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

ABD Başkanı Donald Trump, New York Ekonomi Kulübü'nde yaptığı konuşmada ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kendisinin başkanlık döneminde uyguladığı "uygunsuz" ekonomi politikalarına karşın, ABD ekonomisinin benzersiz şekilde büyüdüğünü savundu.
Trump, ABD'yi diğer ülkelerle rekabet konusunda dezavantajlı duruma gelmesine neden olduğunu ileri sürerek, faizleri artırması ve daha sonra düşürmesi nedeniyle Fe

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Alüminyum, bakır, mutfak eşyası, endüstriyel mutfak, yapı malzemeleri, bağlantı elemanları kilitler ve el aletleri, döküm, kaynak malzemeleri ve metal ambalaj olmak üzere 9 alt sektörün çatı birliği konumunda bulunan İstanbul Demir  ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), ekim ve ilk 10 aylık  ihracat rakamlarını açıkladı.
Açıklamaya göre sektör, ekim ayını geçen yılın aynı d&o

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Vladimir Kolyçev, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada 2020’de Ulusal Refah Fonu'ndaki döviz yapısının değiştirileceğini söyledi.
Fondaki döviz yapısı için çeşitli para birimlerini değerlendirdiklerini belirten Kolyçev, “Jeopolitik riskler nedeniyle Ulusal Refah  Fonu'nda doların payını düşüreceğiz. Yatırım için yuan dahil çeşitli pa

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, "Bonds, Loans & Sukuk Turkey 2019" konferansında yaptığı konuşmada, Borsa İstanbul'un, gurur duydukları milli bir değer ve güçlü bir marka  olduğunu vurguladı.
Atilla, Borsa İstanbul'un, 400'ün üstünde halka açık şirket ve 1 trilyon liraya yaklaşan şirket değeriyle bölgenin en büyük borsası ve devir hızı itibarıyla dünyanın en

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ

Bizi Takip Edin

  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.