BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 112,16 puan azalırken, toplam işlem hacmi 10,9 milyar lira olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,72 ve holding endeksi yüzde 0,58 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 2,29 ile elektrik, en çok gerileyen ise yüzde 4,77 ile bilişim oldu.
Analistler, bu akşam ABD Merkez Bankası'nın (Fed) politika faizi kararının takip edileceğini belirtti.

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,56 artışla 28.884,32 puan, S&P 500 endeksi yüzde 0,42 kazançla 3.289,90 puan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,50  değer kazancıyla 9.315,69 puan seviyelerinde seyrediyor.
Analistler, ABD Merkez Bankası'nın bu akşam açıklayacağı faiz kararının piyasaların odak noktasında olduğunu belirtti.

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

The Wall Street Journal’ın haberine göre, L Brands kurucusu Leslie Wexner CEO’luk görevinden ayrılmaya hazır olduğunu ve marka için başka bir alternatif bulmaya "hevesli" olduğunu belirtti.
Yıllık satışı 2019 yılında 7 milyar doları bulan Victoria’s Secret’ın hisseleri ise aynı dönemde yüzde 29’dan fazla düştü. 2015’te 29 milyar dolarlık değere sahip olan şirketin bugünkü piyasa değeri ise

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Haberlere göre, böyle bir senaryoda, Çin hükümeti büyüme hızını yüksek tutabilmek için, faizleri daha da düşürerek politika desteklerini artırabilir, ancak bu durumda bütçe açığı da yüzde 3.0'den fazla büyüyebilir.
Söz konusu ekonomist, bu öngörüleri, Çinin Vuhan kentinde ortaya çıkan coronavirüs nedeniyle gerçekleşen ölümlerin Şu

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Fed geçen yıl Ekim ayındaki toplantısında 2019 yılında art arda üçüncü kez faiz indirimine gitmişti. Fed'in Aralık ayındaki son politika toplantısından bu yana
açıklanan veriler, ABD ekonomisinin bu yıl %2 civarında büyümeye devam edeceğine ve işsizlik oranının istikrarlı şekilde düşük kalacağı şeklindeki beklentilerini değiştirmedi. Ancak ekonomi için tehlike arz eden bazı riskler de güçlenmiş olabilir. &Ccedi

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

"Enflasyon Raporu 2020-I"in tanıtımı amacıyla yarın saat 10.30'da Merkez Bankası İdare Merkezi'nde bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. Toplantıda Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, bir sunum yapacak.
Toplantı, TCMB'nin internet sitesi üzerinden ve bankanın resmi Twitter  ve YouTube hesaplarından canlı olarak yayımlanacak.
Her yıl ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında Enflasyon Raporu  açıklanıyor. Bu yılki tak

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

JPMorgan, tüketici biriminden yüzlerce kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Bloomberg'de yer alan ve konuya yakın kaynaklara dayandırılan haberde işten çıkarılacaklara ilişkin net bir sayı verilmedi, ancak işten çıkarılacakların birimin toplam çalışan sayısının yaklaşık %1'ini oluşturduğu belirtildi.
Kaynaklar, JPMorgan'ın işten çıkarmalar konusunda çalışanları 6 Şubat'ta bilgilendireceğini ve bu kişilere bankanın ba

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

AA muhabirinin İstanbul İl Koordinasyon Kurulu 2019 verilerinden derlediği bilgilere göre, yatırımcı bölge ve il kuruluşlarınca 2019 yılında toplam maliyeti 185 milyar 9 milyon lira olan 1.091 proje uygulandı.
Geçen sene 317 proje tamamlanırken, nakdi gerçekleşme oranı yüzde 44,6 oldu. 2019'da 32 milyar 6 milyon lira olan yıl içi ödeneğin 14 milyar 270 milyon lirası harcandı.
Toplam projelerin 1.043'ü genel ve &o

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Petrol Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, söz konusu petrol ihracatının büyük kısmının 103 milyon 90 bin varille ülkenin güneyindeki Basra Limanı üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.
Açıklamada 2 milyon 827 bin varil petrolün Ceyhan Limanı üzerinden ihraç edildiği, 347 bin varil petrolün ise Ürdün'e sevk edildiği kaydedildi.
Irak'ın geçen ay toplamda 106 milyon

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

DenizBank'tan yapılan açıklamada, "24 Ocak Cuma günü Elazığ'da  yaşadığımız deprem felaketi dolayısıyla bölge halkına ve ülkemize bir kez daha  geçmiş olsun dileklerimizi paylaşıyoruz. Tüm Türkiye gibi yüreğimizde  hissettiğimiz felaketin ilk gününden bu yana bölgede etkilenen vatandaşlarımıza  destek olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. İnsanlarımıza bir nebze olsun  destek olma

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ

Bizi Takip Edin

  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.