Dünya genelinde Kovid-19 salgınında vaka sayısı 13 milyonu aşarken,  salgından en fazla etkilenen ABD'de hastalığa yakalanan kişi sayısı 3,5 milyona  dayandı. ABD'de vaka sayılarının salgında ikinci dalga endişelerini artırması  sonrası, dün Kaliforniya'da restoran, bar ve sinema salonu gibi işletmelerde  kapalı mekan faaliyetlerinin durdurulması talimatı verildi.
Jeopolitik tarafta giderek tırmanan ABD ile Çin gerilimi de  yat

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Dolar, ABD ve Çin arasındaki gerilimin yeniden artması ve artış gösteren corona virüs vakalarının yatırımcı risk iştahını düşürmesiyle diğer para birimlerinin çoğu karşısında dar bir aralıkta değer kazandı.
Dolar/TL 6.86 seviyesinde işlem görüyor.
Euro/TL ise 7.78 civarında seyrediyor.

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Bu gelişmelerle, yeni haftaya 9,200 dolara yakın düzeylerde giren Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0.50 düşüşle 9,213 dolara indi.
Toplam 5,725 kripto para biriminin işlem gördüğü 23,107 piyasadaki son 24 saatlik işlem hacmi 66 milyar dolar düzeyindeydi. Böylece toplam piyasa hacmi de 24 saatte 271 milyar dolar olarak hesaplandı. Toplam piyasa hacminin yüzde 62.6'sını Bitcoin oluşturuyordu.
En yüksek hacimli 10

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) Yıllık İstatistik Bülteni'ndeki verilere göre, dünya genelindeki toplam petrol sondaj kulelerinin yüzde 30.8'i OPEC üyesi ülkelerde bulunuyor.
Petrol sondaj kulesi sayısındaki en büyük düşüş, kule sayısının 280 adet azalma ile 939 adete gerilediği Kuzey Amerika'da gerçekleşti. Bu dönemde, ABD'deki 274 petrol sondaj kulesinde

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Ticaret Bakanlığı'nın haziran ayına ilişkin dahilde işleme izin, yurt  içi satış ve teslim, hariçte işleme izin, vergi, resim ve harç istisnasıyla firma  talebine istinaden iptal edilen dahilde işleme izin belgesi listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
Buna göre, haziranda 614 firmaya dahilde işleme izin belgesi verilirken, 9 yurt içi satış ve teslim, 6 hariçte işleme izin, 58 vergi, resim ve  harç istisnası belg

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

OPEC'in Yıllık İstatistik Bülteni'ndeki verilere göre, buna karşılık, OPEC üyesi olmayan diğer petrol üreticilerinin üretimi aynı dönemde yüzde 2.9'a karşılık gelen günde ortalama 1.30 milyon varil arttı.
OPEC verilerine göre, ABD, Rusya ve Suudi Arabistan, dünyanın en büyük üreticileri olma özelliklerini 2019 yılında da korudular.
Petrol talebinde belirgin artışların yaşan

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

SPK'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, SPK tarafından sermaye piyasasında yatırım yapan yatırımcıların güvenli bir ortamda yatırım yapabilmelerini teminen, piyasada gerçekleştirilen işlemlerin gözetim ve denetimleri sürekli olarak yapılmakta olduğu belirtildi.
Açıklamada konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi:
"Söz konusu gözetim ve denetim faaliyetleri neticesinde Telegram v.b. uygulamalarda ol

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 3.590,11 puan artarken, toplam  işlem hacmi 20,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
Bankacılık endeksi yüzde 2,42, holding endeksi yüzde 3,51 değer  kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 7,22 ile turizm,  tek gerileyen ise yüzde 5,65 ile spor oldu.
Güne yükselişle başlayan BIST 100 endeksi,  sanayi üretim endeksinin  mayı

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Hazine Bakanı Steven  Mnuchin'in Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve İngiltere'den mevkidaşları  ile Avrupa Komisyonu, Eurogroup, IMF ve Dünya Bankası'ndan yetkililerle görüştüğü  bildirildi.
G7 maliye bakanlarının düzenli iletişim halinde olduğuna işaret edilen  açıklamada, Kovid-19 salgınına karşı zamanında ve etkili adımlar atma konusunda  koordi

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

Açılışta Dow Jones endeksi, 200 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde  0,91 artışla 26.312,12 puandan işlem gördü.
S&P 500 endeksi yüzde 0,83 kazançla 3.211,50 puandan ve Nasdaq endeksi  yüzde 1,08 yükselişle 10.731,72 puandan işlem görmeye başladı.
Yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayılarına  rağmen Amerikan borsası açılışta pozitif bir seyir izledi. Endeksle

Devamı Haber Kaynak: uzmanparam.milliyet.com.tr

YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ

Bizi Takip Edin

  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.