BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 930,15 puan artarken, toplam işlem hacmi 5,9 milyar lira olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,69  değer kaybederken, holding endeksi yüzde 2,41 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,62 ile ulaştırma, en çok gerileyen ise bankacılık oldu.
Güne yükselişle başlayan BIST 100 endeksi, 98.753,33 puana kadar yükseldikten sonra 98.000 puanın &uum

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,01 azalışla 27.355,76  puan, S&P 500 endeksi yüzde 0,06 düşüşle 3.012,61 puan ve Nasdaq endeksi yüzde  0,08 kayıpla 8.251,33 puan seviyelerinde seyrediyor.
Bugün açıklanan verilere göre, ABD’de haziran ayına ilişkin sanayi  üretimi değişmeyerek beklentileri karşılayamazken, perakende satışlar yüzde 0,4  artarak beklentilerin üzerinde gerç

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Uluslararası Para Fonu (IMF) Geçici Başkanı David Lipton, gazetecilere yaptığı açıklamada küresel ekonomik görünümün “ağır” seyrini koruduğunu belirtirken, ekonomik büyümedeki aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda merkez bankalarının harekete geçmesi gerekeceği uyarısını yaptı.
Avrupa Merkez Bankası’na (ECB) “bütün politika kaldıraçlarını kullanmaya” hazırlanma &c

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Merkezi Almanya'nın Mannheim kentinde bulunan Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi'nden (ZEW) yapılan açıklamaya göre, kurumsal yatırımcı ve analistlerin ekonomiye duyduğu güveni  ölçen ZEW Ekonomik Güven Endeksi, Almanya'da temmuzda bir önceki aya kıyasla 3,4  puan azaldı.
Haziranda eksi 21,1 puan olan endeks, bu ay eksi 24,5 puan seviyesine  indi. Endeksin 21,8 puan olan uzun vadeli ortalamasının çok altınd

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

AA muhabirinin Uluslararası Finans Enstitüsü'nün (IIF) yayınladığı rapordan derlediği bilgilere göre, bu yılın ilk çeyreğinde küresel borç tutarı 3  trilyon dolar artarak 246 trilyon dolara yükseldi. Geçen yılın ilk çeyreğinde  toplam küresel borç 248 trilyon dolarla bütün zamanların en yükseğine çıkmıştı.
Toplam borcun ülkelerin toplam gayrisafi yurt içi hasılasın

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi'nin mayıs ayı uluslararası ticaret verilerini yayımladı.
Buna göre, mayıs ayında Türkiye, AB'ye 6 milyar 873,8 milyon euroluk ihracat yaptı. AB'den 6 milyar 309,3 milyon euroluk ithalat gerçekleştiren Türkiye, mayısta 564,5 milyon euro ticaret fazlası verdi.
Türkiye'nin AB üyesi ülkelerle ticaretinde Ağustos 2018'den itibaren fazla ve

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Günün ilk yarısında BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 967,84 puan artarken, toplam işlem hacmi 2,7 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.
İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,69, holding endeksi yüzde 1,76  değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 2,52 ile  ulaştırma, en çok gerileyen ise yüzde 0,66 ile iletişim oldu.
Güne yükselişle başlayan BIST 100 end

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin  Korunması Hakkında Kanunun 77'nci Maddesinde Yer Alan Gayrisafi Gelirin Tespitine İlişkin Tebliğe göre, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamındaki  yükümlülüklere aykırılık halinde uygulanacak idari para cezalarının üst  sınırlarının belirlenmesi sırasında gayrisafi gelirin tespitine ilişkin olarak cezaya muhatap gerçek ve tüzel ki

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

AA muhabirinin 11. Kalkınma Planı'ndan (2019-2023) derlediği bilgilere göre, tekstil-giyim-deri, metalik olmayan mineral ürünler, ana metal, gemi inşa  ve mobilya sanayi öncelikli imalat sanayi sektörleri arasında gösterildi.
Plana göre, demir çelik sektöründe ihracatın ve ihraç pazarlarının  genişletilmesi, standart dışı kalitesiz ürün ithalatının engellenmesi, savunma sanayi, demir yolları, mega p

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

ABD Ticaret Bakanı Steven Mnuchin, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada ABD yönetiminin finansal sistemi geliştiren ve hizmetlere erişimi artıran güvenilir yeniliği desteklediğini fakat dijital varlık hizmeti sağlayıcılarının gölgelerde çalışmasına izin vermeyeceğini söyledi.
Mnuchin ayrıca yönetimin dünyanın rezerv dövizi olarak doların rolünü oldukça ciddiye aldığına dikkat çekerek kara para aklama ve ter&

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ