Clayton, CNBC ve Institutional Investor tarafından düzenlenen bir konferansta yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) veya Nasdaq gibi önde gelen borsalarda listelenebilmesi için daha iyi yönetilmesi gerektiğini belirtti. Clayton, “Eğer yatırımcılar bu piyasadaki fiyat sıkıntılarının Nasdaq veya NYSE’deki gibi olacağını düşünüyorlarsa, oldukça yanılıyorlar” dedi.

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre banka, Türkiye'ye yurt dışından kaynak getirmeye devam ediyor.
Banka, Çin Exim Bank ile ilişkileri geliştirmek, farklı ekonomik bölgelerden yatırımcı ve finans kuruluşlarına ulaşarak kaynak çeşitliliğini artırmak ve Çin ile ticaret işlemi gerçekleştiren müşterilerine destek olmak amacıyla kredi anlaşması imzaladı. Banka, kredi anlaşması ile 140 milyon dolar tutarında bi

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

 
 
 
 
 Açılışın ardından, Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,13 kazançla 392,30 puanda, Almanya'da DAX endeksi yüzde 0,12 düşüşle 12.442,92 puanda seyrediyor.
 
 
 
 İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,25 azalışla 7.338,25 puan, İspanya'da IBEX 35 endeksi y&uu

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin resmi ziyaretine eşlik eden Vaizi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye temasları kapsamında iki günde 5 komite oluşturduklarını ve birçok konu hakkında mutabakat sağladıklarını söyledi.
Türkiye ile İran arasında bankacılık konusunda iş birliğinin önemine işaret eden Vaizi, daha hızlı işlem yapılabilmek ve yaptırımların etkilerinden korunmak için bankalar arasındaki ilişkiyi ö

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Eylem Zirvesi öncesinde, 21 Ekim'de yayınlanacak "Yenilenebilir Enerji 2019 Raporu"na ilişkin açıklama yapıldı.
Buna göre, 2018'de Çin'in yenilenebilir enerji politikasındaki ani değişiklikler nedeniyle yavaşlayan temiz enerji yatırımlarında son 4 yılın en hızlı artışı yaşanacak.
Yenilenebilir enerji kapasitesi bu yıl geçen yıl

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Rusya Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz hafta 10 trilyon 559,9 milyar ruble olan parasal taban, 13 Eylül haftası itibarıyla 10 trilyon 661,7 milyar rubleye geldi.
Para tabanının temel içeriğini Merkez Bankası'nın bastığı para ve bankanın ruble cinsinden zorunlu mevduat rezervleri oluşturuyor.
 

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki değer kazancıyla yükselen gram altın, günü yüzde 1,1 artışla 275,6 liradan tamamladı.
Altının gramı, haftanın son iş gününe yükselişle başlamasının ardından saat 11.00 itibarıyla yüzde 0,2 değer kazanarak 276,2 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 454 lira, Cumhuriyet altını 1.853 liradan satılıyor.
Altının on

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2019 Ağustos ayına ait kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini açıkladı. Buna göre; bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı yüzde 26,34 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı yüzde 25,96 kurulan kooperatif sayısı yüzde 14,42 oranında azaldı. Bir önceki aya göre kapanan şirket sayısında yüzde 13,76 kapanan kooperatif sayısında yüzde 51,06 kapanan gerçek kişi tica

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

Açılışta BIST 100 endeksi, 302,33 puan ve yüzde 0,30 değer kazancıyla 100.641,10 seviyesine çıktı. Bankacılık endeksi yüzde 0,63, holding endeksi yüzde 0,19 yükseliş kaydetti.
Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,00 ile taş, toprak, en çok gerileyen ise yüzde 0,67 ile sigorta oldu.
Dün 102.000 puanın üzerini test eden BIST 100 endeksi, bu seviyede özellikle banka pay

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Ed Parker, Türkiye'nin makroekonomik görünümünün, Türk lirasının aşırı değer kaybettiğini ve cari açığın yaklaşık 60 milyar dolar seviyesine ulaştığı bir yıl öncesine göre daha pozitif olduğunu söyledi.
O dönemde cari açığın nasıl finanse edileceğine dair belirsizliklerin mevcut olduğunu ve resesyona girildiğini anımsatan Parker, "Şu an Türkiye'de c

Devamı Haber Kaynak: uzmanpara.milliyet.com.tr

YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ