Ons

ALIŞ 1.405,9
SATIŞ 1.406,06
FARK %0,01
Önceki Kapanış 1.405
Günün En Düşük Değeri 1.403,54
Günün En Yüksek Değeri 1.406,96

Ons Bugunkü Beklenti ( Ne Olur ? )

%54 Azalır
206 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

Ons Al/Sat İşlemleri (Günlük)

ONS GRAFİĞİ

Ons Yorumları

Yorum Yaz

ons Kuveyt te neden işlem kapandı? Var mı bi bilgisi olan?

ons Altın ons yemeği ağır ağır pişiriyor. 1416 üzerine yerleşme telaşında ki yükselsin, ama bunu yaparken 1403 ü kaybetmemek için çok dikkat ediyor. Bu iki rakam arasına sıkıştık, kırılıma dikkat. Ben 1416 üzerine oturursa yeni tepe yapacak diye düşünüyorum. Hedefler baki, 1474, 1495 ve ana hedef 1531 civarı. Şaşma yok. Gümüş iyi gidiyor. Altından daha iyi. Mini direncini kırdı, üzerine yerleşmeye niyetli. 15.66 civarını kırıp geçtiği zaman şov yapmaya başlar. Bu hafta belki, haftaya en geç patlama yapmalı yoksa yine satarlar. Gümüşün iyi tarafı şu, biraz daha bu seviyeleri korusa bile yeter. Günlük grafikte indikatörleri döndürüyor, az daha tutunursa yarın öbürgün hareketi başlatırlar. Normalde 16.32 artık gerçekleşmesi gereken hedef, fakat gümüş bu bazen anlamsız ve manipülatif zayıflıklar yaşatıyor, saçma sapan satış dalgaları geliyor. Bunun sebebini de biliyoruz ama o ayrı ve uzun bir analiz, gümüşteki manipülasyon konusu yani. Şimdilik geçeyim onu. Teknik hedefler böyle, sıkı durun şov gelebilir. (Bonus, XAGEUR yani gümüş euro paritesinde de gümüş çok kritik yere kafa atıyor. 13.75 üzerine oturursa euroya göre de coşacak demektir ki bunu gümüş dolar paritesi için teyit sayarız) Gram altında sorun yok. Son analizim geçerli. 261.37 üzerine oturdu mu başlar agresif yükselmeye. Trendini koruyarak sağlıklı şekilde gidiyor. Çok bariz bir düz tavan üçgen yapıyoruz, bu formasyon genelde yukarı kırılır. Altın ons mu yoksa dolar-tl mi iter, ikisi birden itip fırlatır mı bilemem ama bence bu yukarı gidecek. Gram gümüş çok güzel formasyon yapmış tetiklemiş, 2.90 ile 2.91 arasını görmeden dönmez.Ancak ilginç olan 2.88'i kırarsak önemli bir trendi kırmış geçmiş olacağız, ondan sonra 2.90 falan çok önemli değil, önemli olan kırdığı trend üzerine yerleşirse gümüş yeni zirveleri ister (TL ye karşı)

 • ons @showmethemoney bilgiler için teşekkür ederim. ani ve hızlı teyidinide aldık zaten.

 • ons @ilyaskarataş Gümüşün 2-3 yıldır altına göre daha çok gitme ihtimali var zaten, gümüş altın rasyosu öyle bir saçma yere geldi öyle bir şişti ki altın lehine... Yani yıllardır millet bekliyor gümüş havaya uçacak diye. Yılda 1 kere de orta çaplı ralli patlatıp doğru yerden alanı zengin ediyorlar ama sonra çoğu kazandığını siliyorlar ve ibre yeniden aşırı şekilde altın lehine dönüyor. Bu er geç düzelecek, normal değil böyle olması. Ne zaman olur bilmiyorum tabii. Çünkü gümüş üzerinde bir manipülasyon olduğu söyleniyor, bunla ilgili çok ciddi çalışmalar ve kanıtlar var. Şant Manukyan bu konuda çok güzel bir video yayınlamıştı geçenlerde, ilgilenenler bakabilir ama uzun ve detaylı bir video.

ons Kuveyt Türk trade plus ta işlem yapamıyorum :( emir verilmiyor bilgisi olan var mı emir süresi ni seçmek için tıkladığımda çıkış yapıyor

  ons 1396 dan parçalar alındı

   ons 500 dolar lik parçalar halinde alım devam ediyor

    ons Sabreden derviş, muradına ermiş. Bir işin gerçekleşmesi için sabırlı olmak, uzun zaman beklemek gerekir. Acele eden ve içinde bulunduğu şartları zorlayan kimse başarılı olamaz. Ancak sabırlı olan kişi amacına ulaşır. ytd.

    • ons @Ons*Zafer Zafer Bey dün akşam. dolardan full sterline parite yaptım. son 6 ayın en düşük seviyesine inince dayanamadım. birde Fed açıkçası beni korkutuyor. faiz indirimi olmasa dahi powel güvercin açıklamalarıyla kısa süreliğine de olsa doları düşürüyor. faiz kararına sterlin ile girmeyi düşünüyorum. sizce bu hareket yanlış mı oldu? ilk defa sterlin aldım ve full girmek gibi bir hata yaptım. o yüzden sordum. teşekkürler.

    • ons @Ons*Zafer Zafer bey Euro-dolar da euro ya parite yapma konusunda düşünceniz nedir

    ons 1398 den bir miktar alınmıştır

    ons bu gece yeşil ışık yakar bu ons

    ons Arkadaşlar altın gümüş rasyosunda çizdiğim bir formasyon aşağı kırılmış dün. Şimdi fark ettim. Altına nazaran gümüş iyi basacak, yaklaşık %2.5 civarı bir fark olacak aralarında. Yani altın %1 çıkacaksa gümüş %3.5, altın %1 düşecekse gümüş %1.5 çıkacak, ya da altın %2 düşecekse gümüş hiç düşmeyecek gibi ama hangisi olur onu gümüş altın rasyosu grafiği söyleyemez. Bunu gümüş ve altının dolara karşı durumlarına bakarak tahmin etmeye çalışırsak benim oyum gümüş onsta güçlü bir zıplama olacağı yönünde.

    • ons @showmethemoney tfx de gümüs al sat arasında 95 pips fark var

    • ons @Yakışıklı Genç Günlerdir ne yazıyorum :) Gümüş AUD GBP bunlar şov yapacak, bir tek GBP bize yamuk yapıyor o da aslında teknik olarak gider de siyasi baskı çok. Bir rahatlarsa GBP roketi izleyeceğiz de neyse. Gümüş bu sabah söyledim daha her an patlayabilir diye ve şimdi 5-10 dk önce gördüm uyarımı yazdım, beni bekliyormuş hemen coşkuyu aldı gidiyor. Daha da zor durur bu. Haftalar önce söylediğim hedeflere geleceğiz. Hem euroyu hem doları dövecek gümüş grafikleri açtı. Tabii hemen bir kaç saat içinde tekrar satış yiyip aşağı çakmazlarsa bu dediklerim geçerli, yoksa vadesi uzar. Gümüş gramda da sabah yazdıklarıma çok dikkat edin, dediğim rakamlara dikkat edin, orada da şov gelebilir.

    ons Teknik olarak baktığımızda yukarıda 1412 seviyesinin kırılması halinde önce 1417 ve arkasından 1420 direncine doğru alımlar yaşanabilir. Aşağıda ise 1407 desteğinin altında önce 1403 ve arkasından 1393 seviyesine doğru satış yaşanabilir. https://gann.market/tr