CNY / Çin Yuanı

ALIŞ 0,8573
SATIŞ 0,8616
FARK %0,15
Önceki Kapanış 0,8603
Günün En Düşük Değeri 0,5474
Günün En Yüksek Değeri 3,1107

Çin Yuanı ( CNY ) Bugunkü Beklenti ( Ne Olur ? )

%75 Artar
8 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

Çin Yuanı Al/Sat İşlemleri (Günlük)

ÇIN YUANI ( CNY ) GRAFİĞİ

ÇIN YUANI ( CNY ) BANKA KURLARI

12:00ALIŞSATIŞMakas(%)
12:00ALIŞSATIŞMakas(%)
Merkez Bankası 0,85820,8695%1,32

Çin Yuanı ( CNY ) Yorumları

Yorum Yaz

CNY Çin ekonomisi 20019 3'ncü çeyrekte neredeyse son 30 yılın en yavaş büyümesini yaşadı. ABD-Çin ticaret savaşının ve yurt içindeki talep zayıflığının sanayi üretimini olumuz etkilemesinin etkisi ile Çin ekonomisi 3'ncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,0 büyüdü. Ekonomistler ise 3'ncü çeyrekte yüzde 6,1 büyüme bekliyorlardı. İkinci çeyrekte büyüme yüzde 6,2 olmuştu. 3'ncü çeyrek büyüme oranı ayrıca Çin hükümetinin 2019 yılı için belirlediği yüzde 6,0-6,5 aralığı hedefinin alt bandına gelindiğini gösteriyor. Çin ekonomisinde büyüme 2018 ilk çeyrekte gerçekleşen yüzde 6,8'lik büyümeden bu yana yavaşlıyor. Çin Ulusal İstatistik Bürosu verilerine göre sanayi üretimi Eylül ayında beklentilerin üzerinde büyüdü. Eylül ayında sanayi üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,8 arttı. Beklentiler ise üretimin yüzde 5,0 artış göstereceği yönündeydi. Eylül ayında perakende satışlar da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 arttı.

  CNY Çin'de Sanayi Şirketlerinin Karları Azaldı 🔥🔥 Çin'de sanayi şirketlerinin karları Temmuz ayındaki yükselişin ardından Ağustos ayında azaldı. Veriler, yurt içi talepteki zayıflığın ve ABD ile ticaret savaşının şirketlerin bilançoları üzerinde baskı yaratmaya devam ettiğine işaret etti. Ağustos ayında sanayi şirketlerinin karları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 azalarak 517,8 milyar yuan oldu. Temmuz ayında yüzde 2,6 artış yaşanmıştı.

   CNY nereden alabilirim vezneden gidip istesem direk verirler mi

   CNY 7.06 ya değdi bunun 8 e kadar yolu var çin gözünü karartmış

    CNY Arkadaşlar Yuan neden tl karşısında bu kadar düşük seviyede Çin güçlü bir ülke ekonomik anlamda zirvede üretim ve ihracat yapan bir ülke. Neden para birimi olarak bu kadar düşük seviyelerde bu konu hakkında bilgi sahibi olan bilgilendirecek arkadaş varsa sevinirim.

    CNY Geceleyin bir nevi devalüasyon olmuş. Trump’ın bu durumdan hiç hoşlanmayacağı aşikar. Ticaret savaşı daha da kızışabilir. 

     CNY Usd, eur ve paund haricinde Alternatif döviz olarak neleri takip ediyorsunuz

      CNY Çin mb başkan yardımcısı : Çin yuanı temel olarak istikrarı tutturabilecek durumda ve bundan emin . Çin'in kurlardaki dalgalanmalarla başa çıkmak için bolca politika aracı var . Alıntı...

       CNY Yuan ve ruble alınırmı? Klasik döviz yatırımları dışında bu ülkelerin paraları hakkında ne düşünüyorsunuz?

        CNY Sürekli takip eden arkadaşlardan samimi tavsiye bekliyorum kaç seviyelerinde almak mantıklı ve geleceğe yönelik yuan beklentileri şuan ne durumda

        CNY 28 Yılın En Yavaş Büyümesini Yaşadı Washington ile yaşanan ticaret savaşının zayıflattığı yatırımlar ve gerilettiği tüketici güveninin etkisi ile Çin ekonomisi 2018'de son 28 yılın en yavaş büyümesini yaşadı. Çin Ulusal İstatistik Bürosu verilerine göre Çin'de GSYH 4.çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,4 büyüdü. 3. çeyrekte büyüme oranı yüzde 6,5 olmuştu. 2018 yılının tamamında ise GSYH büyüme oranı 1990'dan bu yana görülen en düşük seviyede, yüzde 6,6 olarak gerçekleşti. Analistler de 2017 yılında yüzde 6,8 olan büyümenin 2018'de yüzde 6,6'ya gerilemesini bekliyorlardı.

         CNY yuan gelecegin parasi çinde gelecegin super gucu

          CNY Geleceğin para birimi yen,Norveç kronu ve yuan olduğunu düşünüyorum,üreten ülke kaybetmez,şahsi fikrim

          CNY 19 Aydır İlk Kez Daraldı 🌨🌨 Çin'de imalat sektörü aktivitesini ölçen Caixin/Markit İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) 19 ay sonra ilk kez daralmaya işaret etti. İmalat PMI, Mayıs 2017'den sonra ilk kez Aralık ayında 50 puan seviyesinin altına indi.

          CNY arkadaşlar yüklü miktarda çin yuanı ve ruble sayı düşünüyorum sizce şimdi mi almalı biraz daha düşmelerini beklemeli mi ?

          CNY Özgür'ü severim, severek takip ederim. Bilinçli ve dobra. Aynı zamanda nazik tavrı var. Siyasetçilerimizin ders alması lazım bundan... 

          CNY Çin Devlet Başkanı Yardımcısı Wang Qishan, Çin'in ABD ile müzakere etmeye ve ticari anlaşmazlıkları çözmek için çalışmaya hazır olduğunu, çünkü iki büyük ekonomi arasında yaşanacak bir ticaret savaşının kazananı olmayacağını söyledi.

           CNY Arkadaşlar çin yuani yatirim yapilacak bir para birimi değildir yuan yükselirse işlik artar, ihracatta sattigi malin fiyati artar ithalat yapan ülkenin cebinden daha fazla para çıkacağı için Çin'in ihracati azalir. Çin hükümeti yuana sürekli baskı yapiyor. mantıklı olarak düşünsenize dünyanin ikinci ekonomisi ama para değeri bizimkinin yarisi. Tabi YUAN'a yatıracaginiz para size lazim olmuyacaksa yatirin 2-3 yıl bekleyin ama günlük al sat için uygun bir para birimi olduğunu düşünmüyorum. Yuan olayina böyle bir örnek vermek istiyorum; Tl dolar karşışında değer kaybettiğinden beri ıhracat firladi,turizm firladi çinde bunlari düşünüp yuani baskilamaya çalışıyor

           CNY cin yuani alabilmek icin hangi bankalari kullanabiliriz?

           CNY Çin yuanı dolar karşısında 10 yılın en düşüğüne indi Çin yuanı dolar karşısında, merkez bankasının günlük fiksingi düşürmesi ve ticaret savaşı endişeleri ile 10 yılın en düşüğüne indi Alıntıdır...