CNY / Çin Yuanı

ALIŞ 1,1342
SATIŞ 1,1399
FARK -%0,55
Önceki Kapanış 1,1432
Günün En Düşük Değeri 0,5474
Günün En Yüksek Değeri 3,1107

Çin Yuanı ( CNY ) Yarınki Beklenti ( Ne Olur ? )

%100 Azalır
2 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

ÇIN YUANI ( CNY ) GRAFİĞİ

ÇIN YUANI ( CNY ) BANKA KURLARI

18:00ALIŞSATIŞMakas(%)
18:00ALIŞSATIŞMakas(%)
Merkez Bankası 1,13441,1492%1,30

Çin Yuanı ( CNY ) Yorumları

3000 Karakter
Görsel Yükle
Yorum Yaz

CNY Çin'de artan Covid-19 vakaları nedeniyle bir hafta önce karantinaya alınan 400 bin nüfuslu Tonghua kentinde gıda ve ilaç kıtlığı yaşanmaya başladı.

  CNY Çin Başkanı Şi'nin Davos konuşmasında Biden'a mesajlar: Batı'nın baskısı Çin'i rotasından saptırmaz, Soğuk Savaş zihniyetini bırakın

   CNY Çin'in dijital para birimi testlerini bu yıl gerçekleştirmesi hedefleniyor- Global Times

    CNY Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), Çin'in geçen yıl 310 milyar dolarla dünyada en yüksek cari hesap fazlası veren ülke olarak Almanya'yı solladığını bildirdi.

     CNY Çin'de günlük vaka sayısı 150'ye yaklaşırken, Pekin'de, yurt dışından gelenler için uygulanan 14 günlük karantina süresi 28 güne çıkarıldı.

      CNY Wuhan Laboratuvarı'ndaki bilim insanları, koronavirüs bulaşmış yarasaların yaşadığı bir mağarada numune toplarken ısırıldıklarını itiraf etti. İsmi açıklanmayan bilim insanı: Yarasanın dişleri, eldivenin üstünden iğne gibi geçti. - Daily Mail

      CNY Çinli sağlık görevlilerinden koronavirüs itirafı: "Bu virüsün insandan insana bulaştığını biliyorduk ancak bize sesimizi çıkarmamamız söylendi."

       CNY Çin'de coronavirüs vakaları son 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bir çok şehir yeniden karantinaya alındı.

        CNY ABD, Uygurlulara uygulanan köle işçiliği nedeniyle Çin’in Sincan bölgesinden tüm domates ürünlerinin alımını yasakladı.

         CNY 🛑Çin'in Hebei eyaletinde artan vakalar nedeniyle sahra hastaneleri inşa edilmeye başlandı.

          CNY Çin, Mayıs ayından bu yana ilk kez koronavirüs kaynaklı ölüm bildirdi. (Sputnik)

           CNY Çin'in Hebei eyaletine bağlı olan 5 milyon nüfuslu Langfang kenti 7 gün boyunca karantinaya alındı.

            CNY Çin'de güçlü ekonomik toparlanma ve dolarda gerileme etkisi ile yuan, dolara karşı 31 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

             CNY Huawei, Çin'de sokakta yürüyen Uygurların tespitini sağlayan teknolojinin patenti için başvuru yaptı (BBC)

              CNY IMF, Çin ekonomisinin 2020'de %1,9 büyümüş olmasını, 2021'de %7,9 büyümesini bekliyor. IMF: Çin, Ekonomik toparlanma Sağlam Temele Basıncaya Kadar Orta Düzeyde Politika Desteğini sürdürmelidir.

               CNY Çin Dışişleri Bakanlığı: 🛑ABD yönetiminin ödeme aplikasyonları konusunda aldığı karar yasal hakların istismarı 🛑Şirketlerimizin meşru haklarını korumak için gereken tedbirleri alacağız

                CNY Aliexpress’e ait olan AliPay ödeme yöntemi Trump’un kararıyla yasaklandı.

                 CNY Çin Devlet Başkanı Jinping, PLA 2021 eğitim programını başlatırken Çin Ordusunun her an savaşa hazır olmasını emretti. Tayvan Savunma Bakanlığı ise Çin savaş uçaklarının hava sahalarını defalarca ihlal ettiğini belirterek ulusal güvenliklerinin tehdit altında olduğunu duyurdu.

                  CNY Çinli internet şirketi Alibaba'nın kurucusu, iş adamı Jack Ma'nın ekim ayında Çin'deki piyasa düzenleyici kurumları ve kamu bankalarını eleştiren bir konuşma yapmasının ardından gizemli şekilde ortadan kaybolduğu iddia edildi.

                   CNY 🇨🇳 Çin, ABD Senatosu'nda kabul edilen Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nın "Soğuk Savaş zihniyetini" yansıttığı ve bu tasarıyla Çin'in içişlerine karışıldığını açıkladı.

                    Yorum Yaz