CNY / Merkez Bankası / Çin Yuanı

ALIŞ 1,1494
SATIŞ 1,1551
FARK %0,07
Önceki Kapanış 1,1515
Günün En Düşük Değeri 0,5474
Günün En Yüksek Değeri 3,1107

Çin Yuanı ( CNY ) Bugunkü Beklenti ( Ne Olur ? )

%67 Artar
3 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

ÇIN YUANI ( CNY ) GRAFİĞİ

ÇIN YUANI ( CNY ) BANKA KURLARI

11:25ALIŞSATIŞMakas(%)
11:25ALIŞSATIŞMakas(%)
Merkez Bankası 1,12911,1439%1,31

Çin Yuanı ( CNY ) Yorumları

3000 Karakter
Görsel Yükle
Yorum Yaz

CNY Alibaba ve Ant Group'un kurucusu Jack Ma, 2021 zenginler listesinde "Çin'in en zengin iş insanı" unvanını kaybetti. Ünlü iş adamının gerilere düşmesi, özellikle son aylarda Çin hükümetinin, şirketine yönelik denetimler ve baskılar sonrası yaşanması dikkat çekti. NOT : PARAN MI VAR DERDİN VAR.

  CNY Dünyanın en büyük 'kasasız' mağazası Çin'de açıldı. Mağazada müşterilerin aldığı ürünler, kameralar tarafından otomatik olarak tanımlanıyor ve akıllı sepet oluşturuyor. Ürünlerin ücreti ise tanımladığı hesabın bakiyesinden düşülüyor.

   CNY AB liderleri, “Dijital Aşı Pasaportu” konusunda anlaşırken, bunu “AB tarafından kabul edilen, AB’den onay alan aşılar” (ein EU-weit akzeptiertes Zertifikat für Impfungen, Immunität und Negativ-Tests) koşuluna bağladı. ANLAMI : ÇİN AŞISINA GEÇİT YOK

    CNY Çin Devlet Başkanı Şi, ülkede aşırı yoksulluğun bitirildiğini duyurdu: Kırsal bölgelerde yoksulluğu yok etmek, tüm taraflarıyla orta seviyeli bir refah toplumu inşa etme hedefinin başarılmasına kilit önemde katkıda sağlar.

     CNY Türkiye'deki Uygurlu Müslümanlar, Türkiye'nin Çin ile aşı ve ticaret anlaşmaları nedeniyle ihanete uğramaktan ve Çin'e geri gönderilmekten korkuyorlar. — Financial Times

      CNY Myanmar'da askeri cunta darbe karşıtı protestocuları 'ölümcül güç' kullanmakla tehdit etti.

       CNY Çin'in "iklim manipülasyonu": Bulutlara kimyasal madde serpiştirerek yapay yağmur oluşturma programının, ülkenin yüzde 60'ını kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor Bulutlara gümüş iyodid denen bir madde serpiştiriliyor ve yağmuru tetikleniyor.

        CNY Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi’nin verilerine göre Çin’deki 5G telefonların sevkiyatı, geçen ay aylık bazda rekor kırarak 27,278 milyon birime ulaştı. Çin, 2021 yılında 600.000’den fazla 5G baz istasyonu inşa edecek.

         CNY Çin'in, Tibet Nehri üzerinde dünyanın en büyük hidroelektrik barajını inşa edeceği bildirildi. Söz konusu baraj, dünyanın en büyük hidroelektrik tesisi olan Yangzi Nehri üzerindeki Üç Boğaz Barajı'ndan 3 kat daha fazla hidroelektrik enerji üretme potansiyeline sahip olacak.

          CNY 🛑Çin resmi elektronik para devrimini başlatıyor ‼️ Pekin Pazar gününden itibaren her biri 200 yuan (30,92 ABD doları) değerinde elektronik para içeren 50.000 kırmızı zarf dağıtacak‼️- York Markets/Global Times

          CNY Çin’de cep telefonu ile çağırılıp sizi istediğiniz yere götüren sürücüsüz taksiler çalışmaya başladı... NOT : TAKSİDE KONUŞAN TAKSİCİ YOKMUŞ.

           CNY 🇲🇲 Myanmar ordusu, yönetime el koyduğunu ve 1 yıl boyunca ülkeyi yöneteceğini açıkladı. Myanmar lideri Aung San Suu Çii ve Devlet Başkanı Win Myint'in gözaltına alındığı bildirildi.

            CNY Çin'de devlete ait varlık yönetimi şirketinin eski yöneticisi görevdeyken devlet malını zimmetine geçirmesi ve rüşvet alması nedeniyle idam edildi. — Bloomberg

             CNY Biden'a 'askeri ilişkilerde yeni başlangıç' çağrısı yapan Çin Savunma Bakanlığı: Tayvan'ın bağımsızlık ilanı, savaş çıkarır

              CNY Beyaz Saray sözcüsü Psaki: ABD olarak Çin ile 21ci yüzyılın tanımlayıcı özelliği niteliğinde ciddi stratejik bir rekabetteyiz ‼️ - York Markets

               CNY Çin'de artan Covid-19 vakaları nedeniyle bir hafta önce karantinaya alınan 400 bin nüfuslu Tonghua kentinde gıda ve ilaç kıtlığı yaşanmaya başladı.

                CNY Çin Başkanı Şi'nin Davos konuşmasında Biden'a mesajlar: Batı'nın baskısı Çin'i rotasından saptırmaz, Soğuk Savaş zihniyetini bırakın

                 CNY Çin'in dijital para birimi testlerini bu yıl gerçekleştirmesi hedefleniyor- Global Times

                  CNY Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), Çin'in geçen yıl 310 milyar dolarla dünyada en yüksek cari hesap fazlası veren ülke olarak Almanya'yı solladığını bildirdi.

                   CNY Çin'de günlük vaka sayısı 150'ye yaklaşırken, Pekin'de, yurt dışından gelenler için uygulanan 14 günlük karantina süresi 28 güne çıkarıldı.

                    Yorum Yaz