FED Bankası Yorumları

H - gram-altin 1 yıl önce

Onsta 1325 seviyesi çok kritik. fed e kadar uzerinde kalabilirse çok iyi olacak

0 2 0
ilahikomedya1 - 1 yıl önce

@derder99 dogru soylemisler.dahada yukari olabilir.abd secimlerinde trump kazanma sansı yukselirse fed baskani yelen istifa edecektir.zaten dolari dunyada frenleyen yellen.giderse sistem degisir.

0 2 0
A - gram-altin 1 yıl önce

@fetosavarsprey Aralık fed DEN sonra 118-120 görür diye düşünüyorum

0 3 3
A - gram-altin 1 yıl önce

@meto34 Aralık fed sonrası 120 leri rahat görür diye düşünüyorum

0 1 0
A - gram-altin 1 yıl önce

@meto34 Altın her defasında kendi rekorunu kırarak ilerliyor grafikleri incelerseniz görebilirsiniz ayrıca aralık ayındaki fed sonra 118-120 li seviyelere kadar düşüş beklediğimi de önceki yorumlarımda yazdım

0 1 0
O - USD 2 yıl önce

Doların bugünkü gevşeme çabası ve 3.030 seviyelerinden 3.010 seviyesine kadar gelmesi tamamen kar satışlarından kaynaklanmıştır.bu gece den itibaren artışa devam edecek olup yarın en geç öğle vakti hibi 3.050 seviyesini aşarak hafta sonuna kadar 3.20 seviyesine yaklaşacaktır diye düşünüyorum.Unutmayın ki FED açıklamasıda yaklaştı ve açıklamaların Dolar açısından olumlu olacağı da bir gerçek...

0 0 0
ilahikomedya1 - 1 yıl önce

Bloombergin manşetlerine inanamıyorum..TCMB: kısa vadede enflasyon dususu görünmektedir..Fed/haker: genişlemeci olmaya devam edeceğiz...cımbızla alsan bu kadar olur.

0 0 0
O - USD 2 yıl önce

merkez bankası müdahale etmeyeceğini ve şeffaflık uygulayacağını açıklamıştı.onlar Fed açıklamasını bekleyecekler..

2 0 0
M - gram-altin 2 yıl önce

ben size satin yada alin diyemem,ben satmayi düşünmüyorum en azindan 17 eylüle kadar bekleyip duruma göre hareket edecegim,FED Faiz artirimi yapmaz ise gram-tl yükselme olasiligi fazla.

2 0 0
ABDULLAH SAKA : - 1 yıl önce

@fenomen biraz önce bir arkadaşa da aynisini soyledim. fedin kasım toplantısında faiz artışı beklenmiyor. O zaman da dolar da gevşeme bekleniyor....bir kasım veya iki kasım da takipte kalırsanız uygun seviyelerden güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

0 3 1
H - 1 yıl önce

@istanbul mrb sizce yarin dolarda fed etkili bı dusus olurmu .ben yarın dolar alıp cuma yukselirse ona göre satış yapmayı dusunuyorum ne dersiniz tesk

0 0 0
M - ons 1 yıl önce

@sari bu isleme girmek istiyorum lutfen bana yardimci olurmusunuz numar 0552 603 53 53 ogrenciyim kucuk bi mevlam var cok kar etmek istiyorum lutfen yardimci olurusunuz whatsapp veya mesaj yolunile yaridimci olursaniz cok minnettar olur size burada fediginizden pek anlamadim ama karli oldugujunu soylediniz icin yardim istiyorum cok minnettar kalirm

10 0 6
K - USD 1 yıl önce

@istanbul Yani düşer mi diyorsun kardeşim fed nasıl etkiler yeniyim anlamiyorum

18 1 0
E - gram-altin 1 yıl önce

Aksam fede kadar ons altın 1300e yakın girerse 123-128 arası kalabilir. ons altın 1330 üstünde girerse 124-129 aralığı görülebilir. (ytd)

0 1 2
N - gram-altin 1 yıl önce

@alphacino Yok fikir sordum sadece. Tesekkurler. Yani teorik olarak,yarin biraz duserse bugun satmak icin uygun sanki. Her yerde fed faiz arttirmayacak yaziyor. Ilave olarak,Merkez de belki mudahale eder. 2.96 lara dusebilir cumaya. Bilemedim. Uzun zamandir ilk defa guzel kur su an (sanki)

34 0 0
ilahikomedya1 - 1 yıl önce

Bunun nedeni Trump’ın dün Fed’e yönelik söylemleri: “ABD ekonomisi büyük şişman ve çirkin bir balonun içinde. Ve karşımızda politik işler yapan bir Fed var bu da Janet Yellen. Obama gidip görevinden ayrılarak hayatının geri kalanını golf oynayarak geçirmek için golf kursuna yazıldığında Fed’in faizleri artırdığını göreceksiniz, çok kötü şeyler olacak. Bunların hepsi de Fed’in işini doğru yapmadığından olacak. Fed Clinton’dan bile daha politik”

0 0 0
ilahikomedya1 - 1 yıl önce

Trump’un ABD Başkanı olması halinde Fed Başkanı Janet Yellen’ın Aralık toplantısından önce istifa edebileceği konuşuluyor.

0 0 0
K - EUR 1 yıl önce

s.a arkadaşlar bu akşam fed kararından sonra sizce euro kaç gibi olur

0 2 0
ilahikomedya1 - 1 yıl önce

SAAT15 de TCMB konuşması esnasında DOLAR bir miktar düşebilir...2972 de destek var... daha sonra FED başkanı fiyatlanacak... ve veriler var....

0 2 0
T - USD 1 yıl önce

Türkiye saatiyle 21 de FED toplantısının tutanakları acıklanacak saat 21.30 da ise yellen in konuşması var.

0 0 0
I - USD 1 yıl önce

fed saat kaçta açıklayack aceba

2 0 0
ilahikomedya1 - 1 yıl önce

Bugün FED ve AB MB konuşacak! Makaslı hareketler olabilir ama her hardükarda paritelerde tepeler ve dipler göreceğiz.

0 0 0
SUNLIGHT - 9 ay önce

15 mart önemli bir tarih. fed faiz artırmasa da artıracak gibi beyanatlar verip dolar indexini yükseltebilir

0 0 0
M - 11 ay önce

@kahin429 orta uzun vade altini fed oncesi mi yoksa sonrasi mi satacaksiniz?ben arada kaldim.145 super

10 0 0
N - gram-altin 1 yıl önce

@Moskavali-Ozan Cuma gunu fed den ve bizim 0.25 faiz indiriminden sonra piyasalar rahatlayip bir gunlugune de olsa 2.96 yi gorebilir mi?

34 0 1
abdrrhmn - 1 yıl önce

Dolar tarafındaki güçlü yükseliş sürerken, güvenli liman niteliğindeki varlıklara olan talep azalmaya devam ediyor. Fed’in faiz artırım ihtimalinin güçlenmesiyle yükselen dolar endeksi yükselişini üst üste dördüncü güne taşıdı. Altın fiyatlarında yaşanan geri çekilme ise sekizinci gününde de devam ediyor. Bugün ABD tarafından açıklanacak istihdam verisi değerli metalin kaderinde belirleyici olabilir. Beklentilerin üzerinde gelebilecek veri altında satışların daha da devam etmesi anlamına gelebilir. Teknik olarak ise 200 günlük hareketli ortalama seviyesi ile haftalık fibo 23,6 seviyesinin arasında yer alan 1250- 1245 destek bandının altında kalıcılık sağlanması durumunda satışlar hızlanarak 1235 dolar seviyesine kadar devam edebilir. İstihdam verisine bağlı olarak yaşanabilecek toparlanmalarda ise ilk direnç seviyesi 1262 seviyesinde bulunurken aşılması durumunda 1270 denemesi görebiliriz.

0 0 0
S. V - 1 yıl önce

Piyasaları perşembe günü neler bekliyor? "Yurtiçi tarafta TCMB beklentilerinin piyasalara yön verdiğini görüyoruz. Dün Musul operasyonuyla ilgili gelişmeler Doları yükseltirken, bugün TCMB’nin faizlerde bir değişikliğe gitmeyeceği beklentisi fiyatlanıyor. Siyasi kanattan TCMB’nin faizlerde değişiklik yapmayabileceği yönündeki değerlendirmeleri TL varlıklarını yükseltti. Hem Dolar/TL tarafında hem de Euro/TL tarafında, daha çok TL varlıklarının yükselişine bağlı olarak sert düşüşler gözlendi. Dolar/TL günlük %0.60 ile düşüşle 3.0600 seviyelerine kadar gerilerken, Euro/TL ise %0.70 düşüşle 3.3700’lere kadar gevşedi. Bist 100 tarafında ise kurdaki tansiyonun düşmesine bağlı güçlü seyir bugünde devam etti. %1’e yakın yükselişle endeksin 79000 seviyesini aştığını görüyoruz. Sabah saatlerinde Çin tarafında açıklanan 3.çeyrek büyüme verisi yıllık %6.7 ile beklentileri karşıladı ve Asya piyasaları alıcılı seyretti. İngiltere’de işsizlik oranı %4.9 ile yine beklentilere paralel geldi. ABD inşaat izinleri %6.3 olumlu gelirken, konut başlangıçları %9.0 aylık düşüşle zayıflığa işaret etti. Dolar endeksinin yükselişleri sınırlı kalırken, altın tarafında 1265 direnci üzerinde güçlü seyir izlendi. Petrol tarafına baktığımızda yükselişlerin sürdüğünü görüyoruz. Suudi Arabistan petrol bakanın, küresel petrol talebinin artacağı yönünde yaptığı açıklamalar fiyatlara olumlu yansıdı ve ABD tipi ham petrol %1.5’a yakın değer kazandı. Yarın artık gözler TCMB ve Avrupa Merkez Bankasının kritik faiz kararında olacak. Aynı zamanda FED imalat verileri ve belli başlı FED üyelerinin açıklamaları piyasalara yön verecek."

0 1 0
M - 11 ay önce

@kahin429 orta uzun vade tespitlerini grafiklere dayanarak sunduğun için özenle takip ediyorum. Eğer 117-145 tespitin tutarsa benim de öngörüm şu; Eğer FED Açıklaması beklenti altında kalırsa altın 145 e; beklenenin üzerine çıkarsa altın o zaman 117 gibi olur derim. Takipteyim.saygılar

10 0 0
A - GBP 1 yıl önce

@acemii184 fedin mb verileri var düşeceğini düşünüyorum sert bir iniş olabilir

0 1 1
D - USD 2 yıl önce

Bence kara gectiğiniz anda çıkış yapın bu fed dalgası fena sarsar adamı

0 0 0
Mgr007x - 1 yıl önce

06.09.2016 ERKİN ŞAHİNÖZ İnanılmayacak kadar iyiyse, inanmayın İngiltere, Fransa ve İtalya'dan sonra ABD ekonomisi de teklemeye başladı. Ama dünya ekonomik aktivitesindeki payı yaklaşık yüzde 20 olan ABD'nin problem yaşaması hiçbirininkine benzemez. Geçen hafta açıklanan Ağustos ayına ait ISM imalat endeksinin daralma bölgesine geçmesi dikkat çekiciydi. ISM imalat endeksi herhangi bir veri değildir. Diğer ekonomik verilerin öncüsüdür. Burada yaşanan bozulma er ya da geç diğerlerine de yansır. Bu konuda aylardır uyarıyorum. Çok sayıda öncü göstergeden oluşan "erken uyarı" sistemim alarm veriyor. Dünya ekonomisi ve küresel finans piyasaları açısından çok meşakkatli bir döneme gireceğimizi tahmin ediyorum. "İnanılmayacak kadar iyiyse, inanmayın" ilkesine sadık kalmakta yarar var. Küresel ekonomik görünümün son derece kötü olmasına rağmen küresel finans piyasalarında yaşanan iyimserlik inanılmayacak düzeylere ulaştı. Nobel ödüllü Robert Shiller'in yöntemiyle hesapladığımız fiyat-kazanç oranı küresel piyasaların kılavuzu konumundaki ABD borsalarının tarihinin en pahalı dönemlerinden birini yaşadığına işaret ediyor. KUSURSUZ FIRTINA Zarf, mazrufun önüne çıkmasın. Finansal piyasaların bir kısmında yaşanan büyük coşku dağın ardını görmenize mani olmasın. Çünkü bir yandan büyük fonlar "kusursuz fırtına" hazırlığı yapıyorlar. ABD ekonomisi çoğunluğun düşündüğü gibi sağlıklı bir ekonomik büyüme içinde olsaydı ve bunun sonucu olarak gene çoğunluğun aktardığı gibi Fed ikinci faiz artırımına hazırlanıyor olsaydı, ABD'de tahvil faizleri yükselirdi. Ancak tahvil faizleri 2008-2009 krizinde dahi görülmemiş düzeylere geriliyor. Çünkü fonlar tek sığınılacak liman olan gelişmiş ülke tahvillerine park ediyor. Tahvillere talep artıyor, talebi artan tahvillerin fiyatları yükseliyor ve fiyatları yükselen tahvillerin de faizleri düşüyor. RESESYON GELİYOR Dünya ekonomisinden gelen işaretler iyi olsaydı 100 trilyon dolarlık küresel tahvil stokunun yüzde 13'ünden fazlası eksi faizle fiyatlanıyor olabilir miydi? İşler söylendiği gibi düzgün gidiyor olsaydı Avrupa Birliği'nin taşıyıcı kolonu Almanya gibi bir sanayi devinin 10 yıllık devlet tahvilinin faizi eksi olabilir miydi, küresel emtia fiyatları 2008-2009 krizinde bile görmediği düzeylere geriler miydi? Dünya ekonomisi öngördüğüm gibi 2017'de resesyona girerse finansal piyasalardaki fiyatlaması önceden olacaktır. .

0 3 0
K - gram-altin 9 ay önce

fed tutanaklari gram altinda yarin nasıl etki yapar .

0 3 4
Mgr007x - 1 yıl önce

24.10.2016 ERKİN ŞAHİNÖZ ED Aralık’ta faiz artıracak mı? ABD'de son açıklanan ekonomik verilerin iyi olması bazı Fed üyelerini heyecanlandırdı. Yaklaşık bir senedir ikinci faiz artırımını yapamamış olan Fed son toplantı bildirisinde yaptığı ufak bir değişiklikle Aralık toplantısına göz kırptı. Piyasa tabanlı göstergeler de ekonomik birimlerin Aralık'ta ikinci faiz artırımının yapılmasına yüzde 70 civarı ihtimal biçtiğini gösteriyor. Ancak dünya ekonomisi ABD'den ibaret değil. İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkacak olması İngiltere'de tüketim ve yatırımı belirgin bir şekilde bozdu. İngiliz poundunda yaşanan çöküntü de İngiltere ekonomisinde önümüzdeki aylarda yaşanacakların bir öncü göstergesi olarak değerlendirilmeli. İngiltere'nin krizi, İngiltere'nin krizi olarak kalmayacaktır. Sorunlu kredilerle boğuşan İtalya ve durgunluk içindeki Fransa krizin sonraki durakları olacaktır. Akabinde de ABD ekonomisi bozulacaktır. Küresel Ekonomi Belirsizlik Endeksi de bu beklentimi teyit ediyor. Endeks 2008- 2009 krizinde gözlenen düzeyin bile üzerine çıktı. Bu nedenle Fed'in Aralık'ta da pas geçmek zorunda kalacağına yönelik beklentimi şimdilik koruyorum. Euro-dolar paritesinde neler oluyor?: Parite düşüyor. Dolar, euro karşısında değer kazanıyor. Paritenin haftalık kapanışı, çok kritik bir teknik seviye olan 1,0940 düzeyinin altında oldu. Dolarda son dönemde yaşanan değerlenme eğilimini senede bir kez (belki) faiz artırabilen Fed'e bağlamak çok yanlış olur. Büyük resim ıskalanır. Dünya genelinde büyük sermaye gruplarının kriz hazırlığı yaptığı gözleniyor. Eksi faizli tahvilleri alıyorlar çünkü tahvil faizlerinin daha da eksiye gideceği (haliyle fiyatlarının daha da artacağı) beklentisindeler. Bir yandan da kriz dönemlerinin sığınılacak limanı olan dolara yöneliyorlar. Özetle, dolarda dünya genelinde yaşanan değerlenme Fed'in faiz artıracak olmasından değil "kaliteye kaçıştan" kaynaklanıyor. Kurdaki yükseliş neden kaynaklanıyor?: Dolar-TL kritik olarak gördüğüm 3,0780 üzerinden işlem görüyor. Dolarda dünya genelinde yaşanan güçlenme TL karşısında da etkisini hissettiriyor. Ayrıca Moody's'in not indirimi de kur üzerinde baskıyı artırdı. Kurda yeni bant 3.00- 3.15 bölgesinde oluşabilecektir. Bir süre bu bant içinde dalgalanması beklenebilir. Kurdaki yükselişin kısa vadeli maliyeti (hafif çapta enflasyon artışı) uzun vadeli faydalarının (artan ihracat, azalan ithalat ve yerli üretimde daha yüksek katma değer) yanında çok düşük olacaktır. .

0 5 1
Mgr007x - 1 yıl önce

31.08.2016 ERKİN ŞAHİNÖZ Altın sığınılacak liman değildir Gazetelerin beylik sözleridir. Altın fiyatları yükselince ya "Kapalıçarşı'ya nur yağdı" ya da "yatırımcılar güvenli liman altına hücum etti" manşetleri atılır. Halbuki dünyada bir tane sığınılacak liman vardır. O da altın değildir. Krizlerde büyük sermaye grupları gelişmiş ülkelerin devlet tahvillerine sığınır. Devlet tahvili ve Hazine bonosu literatürde "risksiz" yatırım aracı olarak bilinir çünkü devlet ebed müddettir. Yükümlülüklerini yerine getirmede acze düşme ihtimali çok düşüktür. Ama yatırımcılar tasarruflarını en sağlam kayığa bağlamayı tercih ederler. Küresel yatırımcı nezdinde o kayık ABD'dir. O yüzden krizlerde ABD tahvillerine hücum olur. ABD tahvili dolarla alınır. Tahvil almak için dolara geçilince dolar değer kazanır. Tahvile talep artınca fiyatı yükselir. Fiyatı yükselen tahvilin faizi düşer. Bu nedenle kriz sırasında ya da gelecekte kriz olabilir kokusu alınınca ABD tahvil faizleri düşer. Çünkü "sığınılacak liman", ABD tahvilleridir. Altın konusunda doğru sandığımız çok yanlış bulunmaktadır. Altının finansal krizlere verdiği reaksiyon "bir istikamete hızla giderken önüne hiçbir engel çıkmamasına rağmen aniden durup son sürat başka bir yöne doğru koşan hamam böceği"nden pek farklı değildir. Bazı krizlerde altın fiyatı yükselmiş ama genelde düşmüştür. Krizlerde altının yönü ancak sihirli küre ile tespit edilebilir. 1990'ların sonlarında Rusya ve Brezilya dünyanın başına çorap ördüğünde ve büyük bir finansal krize neden olduklarında altın fiyatları düşmüştür. Keza yüzyılın en büyük finansal krizi olarak kabul ettiğimiz 2008-2009 krizinde de altın fiyatları düşmüştür. Takip eden dönemde altında yaşanan yükselişin nedeni ise finansal kriz değildir. Finansal kriz sırası ve sonrasında başta Fed olmak üzere gelişmiş ülke merkez bankalarının devreye soktuğu ultra genişleyici para politikalarıdır. Yapılan çalışmalardan elde edilen bulgular, altını etkileyen iki temel faktör olduğunu göstermektedir: doların genel seyri ve Fed'in reel faiz düzeyi. Doların zayıfladığı dönemlerde altın genelde güçleniyor, doların güçlendiği dönemlerde de altın fiyatları genelde düşüyor. Dolardaki reel faizin yükseldiği dönemlerde altın genelde düşüyor, dolardaki reel faizin gerilediği dönemlerde de altın genelde yükseliyor. Bu çerçeveden değerlendirildiğinde altının (dolar bazında) önümüzdeki bir iki yılda "trendsiz" seyrine devam etmesi kuvvetle muhtemel.

0 7 0
A - USD 2 yıl önce

17eylul fed in aciklamasiyla beraber secimlere kadar 3.40 barajina ulasacagini dusunuyorum bdnce alma zamani

1 0 0
K - 10 ay önce

@veliaht Fed den gelen aciklamalar dolara negatif etki etti.

0 0 2
3 - gram-altin 1 yıl önce

fed bir sürpriz yapıp da faiz arttırımına gitmez inşallah.

0 4 2
Mgr007x - 1 yıl önce

Haftaya Bakış Geçen haftanın ilk işlem gününe, haftasonunda OPEC üyelerinin Viyana’da yaptığı gayriresmi toplantıda üretim arzını kısma konusunda bir anlaşmaya varamamaları sonrasında petrol fiyatlarında sert geri çekilmeleri görerek başladık. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney’in görevi süresi bitmeden istifa edeceği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu,2019 yılı sonuna kadar görevine devam edeceği açıklaması Sterlin’de değer kazançlarına neden olmuştu. İngiltere Merkez Bankası beklentiler doğrultusunda faizlerde bir değişiklik yapmayarak %25 düzeyinde sabit bırakarak büyüme ve enflasyon verilerini yukarıya doğru revize etti. Ayrıca Brexit sürecinin başlatılması ile ilgili hükümetin tek başına karar verme yetkisinin olmayacağı açıklaması Sterlin’in küresel piyasalarda değer kazanmasına etki etti. Fed’in faiz kararını açıkladığı geçen hafta beklentilerimiz doğrultusunda faizlerde bir değişiklik yapılmayarak, faizler %0.25­ %0.50 aralığında sabit bırakıldı. Clinton­Trump arasındaki mücadele gittikçe kızışarak, yapılan anketlerde aralarındaki oy farkının 1.3 puana gerilediğini takip ettik. FBI’ın Clinton’ın resmi yazışmalarda özel e­postasını kullanması ile tekrardan soruşturma başlatması aralarındaki puan farkının azalmasına neden oldu. Clinton’ın eşi Bill Clinton’ın başkan olduğu zamanlarda Demokrat partiye yüklü miktarda bağış yapan bir dolandırıcıyı affetmesiyle ilgili belgelerin FBI tarafından yayınlanması da Clinton’ın oylarının gerilemesine yol açtı. Clinton ve Trump hakkında yayılan karalayıcı bilgiler güvenli varlıklara olan talebi artırarak Altın’da, Yen’de değer kazançları görülmesine neden oldu. Salı günü başkanlık seçimleri sonuçlanacak. Clinton veya Trump’ın seçilmesinin farklı nedenlerle de olsa kurda yükselişlerin görülmesini durduramayacağını söyleyebiliriz. Clinton’ın seçilmesi Fed’in Aralık ayında faiz artırımı gerçekleştirme ihtimalini daha da artırarak, 2016 yılı içinde dört kez faiz artışı yapmayı planlayan Fed’in en azından bir faiz artışı gerçekleştirmesini sağlayabilir. Bu durumda Dolar endeksinde sert yükselişler görür ve kurun değer kazanmasını en azından bir süre daha engelleyemeyiz. Trump’ın seçilmesi durumunda nedenleri farklı olsa da kura olan etkisi Clinton’dan çok da farklı olmaz. Trump’ın Müslümanlara olan bakış açısının Trump’ın başkan seçilmesi durumunda TL’nin değer kaybetmesi yanında ekonomimize olabilecek etkilerini göz önünde bulundurmalıyız.Yurt içinde açıklanan enflasyon verileri beklentilerin altında açıklanarak %7.16 düzeyinde geldi. Bir önceki aya göre düşüş gösterse de bir sonraki ay açıklanacak enflasyon verisinde kur artışının etkilerinin görülmesi nedeniyle düşüşlerin devam etmeyeceğini söyleyebiliriz. Geçen haftanın son işlem gününde ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam 161 bin seviyesinde açıklanarak beklentilerin altında kaldı. Ortalama saatlik kazançlar verisinde ise bir önceki aya göre yükseliş görüldü. Bu hafta ise küresel anlamda oldukça önemli olacak. 8 Kasım Salı günü ABD seçimleri sonuçlanacak. İki aday lider Hillary Clinton ve Donald Trump kafa kafaya geçen yarışta ilerliyorlar. Trump’ ın seçilme ihtimali ABD için risk olarak değerlendiriliyor ve köklü değişiklikler olacağı düşünülüyor. Faiz artırım sürecinin politik bir oyun olduğunu bildiren Trump seçilebilirse bu süreci bitireceğinden bahsetmişti. Aynı zamanda iki lider hakkında medyaya yayılan karalayıcı haberler de liderlere olan güveni zedeliyor ve risk faktörü olarak görülmelerine sebep oluyor.

0 6 0
W - USD 2 yıl önce

ytd. fedden faiz artırımı çıkmasa bile (en çok 5 puanlık bi kayıp olur) dolardaki artış, ülkenin gündemi göze alindiginda 1 kasım gecesine kadar devam eder, sonrasında sert bir düşüş yasansada 2016 ilk çeyreğinde 3.4 seviyesi rahatlıkla beklenebilir,. ytd

0 0 0
K - gram-altin 5 ay önce

Fed tutanakları acıklanana kadar gram demirledi.Hiç hareket yok. Yarın hareket yönü belli olacak .Hangi yöne giderse sert olacak.Yukarı yönlü kırarsa güzel kazandırır.

2 7 0
Sonraki Yorumlar

Konu Başlıkları

Alarmlarım

İstediğiniz kura ALARM KURUN, Alarm kurduğunuz değere ulaştığında bildirim alın. Alarm kurmak , alarmlarınızı düzenleyebilmek ve tüm cihazlarınızdan bu özelliği kullanmak için üye olun.