GR/$ Altın

ALIŞ 48,74
SATIŞ 48,75
FARK %1,14
Önceki Kapanış 48,74
Günün En Düşük Değeri 36,14
Günün En Yüksek Değeri 50,07

GR/$ Altın Yarınki Beklenti ( Ne Olur ? )

%100 Artar
6 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

GR/$ Altın Al/Sat İşlemleri (Günlük)

GR/$ ALTIN GRAFİĞİ

GR/$ Altın Yorumları

Yorum Yaz

GRDOLARALT şimdi 48.6 civarında satış yemesini bekliyorum

GRDOLARALT Dün akşamki FOMC ta Powell, ABD ekonomisini ilerleyen dönemde zayıflaması durumunda daha fazla faiz indiriminin gelebileceğini söyledi. kararı sonrasında altın hafif aşağı tepki verdi. Teknik olarak: 5 Eylül den bu tarafa günlük düşüş kanalında seyrediyor ve günlük yükseliş yapacak görüyorum. Haftalık Yükseliş kanalında fakat haftalık fazla değerlenmiş ve düşüş sinyali veriyor.

  GRDOLARALT Gr/Usd Piyasalarda FED’in 25 baz puan faiz indirimi fiyatlanmışken, karar sonrası bugün Başkan Powell’in ve diğer üyelerin geleceği yönelik faiz indirimlerine bakış açıları piyasaların yeni yönünü belirleyecek. Teknik olarak haftalık (işlem yapanlar için) paritenin düşeceği sinyali görüyorum. Fakat günlük (işlem yapanlar için) ufak alım sinyali görüyorum. Eğer 48,0 altına gelirse yükseliş trendi kırılmış olur, daha aşağı gitme olasılığı artar.

  GRDOLARALT Altın geçen hafta zayıflama belirginleşmişti. Suudi Arabistan ait 2 fabrikaya silahlı insansız hava aracıyla saldırı Altınıda yükseliş oluşsa da talebin yavaşlaması önümüzdeki süreçte dirençlerdeki dönüş potansiyelini artırıyor. Teknik olarak Gr/Usd yükseliş kanalını kırabilir. Kısa vadede düşüş kanalında. Günlük olarak alım sinyali var. Haftalık olarak satış sinyali var.

  GRDOLARALT İran petrol tankerlerine el koymuş. Bakalım nereye kadar çıkacak..

  GRDOLARALT Teknik olarak baktığımızda 4H ve günlük olarak, Gram/Usd yatay seyirde satış ve alış için bir sinyal şuan yok. Fakat haftalık olarak düşüş yapacağı sinyalini görüyorum.

   GRDOLARALT ABD-Çin ve ABD-İran arasında yumuşama ve Brexit’de iyimserlik, FED ve ECB’nin parasal teşvik açıklamasına dair beklentiler Altını zayıflatıyor. Çin’den gelen makroekonomik verilerin beklentilerin üzerinde gelmesi ve kar realizasyonları da altın fiyatlarındaki düşüşte etkili oluyor. Teknik olarak 49,8 seviyeleri arasında oluşan çift tepe formasyon görünümü de kar realizasyonunu onaylıyor. Ayrıca OBO formasyon devamı aşağı gitme olasılığını güçlendiriyor. Şimdi önemli bir gelişme olmazsa Altını almak zamanı değil, kademeli satmak zamanı gelmiş.

   • GRDOLARALT @kartalon_ bu günlerde dolar tekrar dip seviyelerde. 200 günlük ortalama incelendiğinde artık düşmeyeceği veya düşerse çabuk yönü yukarı çevireceği görülüyor. bu nedenle elimdeki dövizi tutup yükselmesini bekleyebilirsin. Altın ise şimdilik yükseliş ana kanalında seyrediyor. Fakat altın büyük inişini henüz yapmadı ve bu düşüşü yaptığı zaman çok Zarar ettirir. sonuçta altında bir risk bekliyor. ama döviz zaten düzeltmesini yaptı. çok önemli bir gelişme olmazsa 6 üzerine gelecek.

   • GRDOLARALT @Can_Objektif Hocam 42 civarı 160 gram altin satip dolar almıştım önceden suanda 1000 dolar civari zararim var sizce beklemek ve en az zararla altina dönmek mi mantıklı beklenti kaça kadar beklenebilir. Ya da daha aşağılara gitmez mi yukarı gitme durumu nedir zaman sıkıntım yok bu yıl icinde en uygun zamanda uygun islemi yapmak isterim goruslerinizi almak isterim tesekkur ederim.

   GRDOLARALT Altından dolara artibraj nasıl yapılıyor. Alış ve satış ta tam olarak ne olduğunu anlamadım. Bilgisi olan var mı

    GRDOLARALT Avrupa Merkez Bankası faizi düşürdü, yakında Fed de düşürecek olması altın için pozitif bir hava oluşturuyor. Altın daha fazla inmekten vaz geçti

    GRDOLARALT Elimizdeki dolar ve gramlara sahip çıkın, aldanmayın