GR/$ Altın

ALIŞ 47,19
SATIŞ 47,2
FARK %0,05
Önceki Kapanış 47,19
Günün En Düşük Değeri 36,14
Günün En Yüksek Değeri 50,07

GR/$ Altın Pazartesi ( Ne Olur ? )

%75 Artar
4 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

GR/$ Altın Al/Sat İşlemleri (Günlük)

GR/$ ALTIN GRAFİĞİ

GR/$ Altın Yorumları

Yorum Yaz

GRDOLARALT Merhaba. Daha önce altına hiç yatırım yapmamış biri olarak soruyorum. 1. hangi altını almak doğru? . fiziki olarak tabi. 5-10 yıl duracak diye düşünün. 2. istanbul da nereden en uyguna alınır? yorumlayanlara şimdiden teşekkürler.

GRDOLARALT Çin’in ABD’den kümes hayvanı ithalatında uyguladığı sınırlamaları kaldırdığını açıklaması ve sonrasında Beyaz Saray anlaşmada son aşamaya gelindiğini söylemesi Altın için negatif Teknik olarak 47,4 direncini geçemeyip düştü. aşağıda 46,7 desteği var. Ana düşüş kanalı içinde seyrediyor. 4 saatlikte düşüşte ve düşmeye devam etmesini saatlikte beklerim.

  GRDOLARALT ticaret görüşmelerinde yeni bir bilgi olmaması da alım iştahını azaltıyor ve altın için negatif. Trump yaptığı konuşmada Çin’in bir ticaret anlaşması yapmaması durumunda mevcut tarifelerin daha da artacağını açıklaması biraz yukarı taşıdı. 1. fazın ne zaman ve nerde olacağına dair bir açıklama yok. Çok fazla altında pozisyon var ve çoğunun satış yapmadığını düşünüyorum. teknik olarak alçalan 2 düşüş kanalda düşüş yaşıyor. 46,5 -47 aralığında sıkıştı.

   GRDOLARALT Geçen hafta ABD-Çin ticaret anlaşmasına yönelik olumlu beklentiler Altını aşağı çekmekte. Trump, ABD’nin iki ülke arasındaki tarifelerin geri çekilmesi konusunda fikir birliğine varmadığını söyledi. Beyaz Saray, yılsonundan önce ABD – Çin arasında Faz 1 olarak adlandırılan birinci aşama ticaret anlaşmasına varacağını bildirdi. Teknik olarak 4 kasım dan bu tarafa alçalan kanal devam ediyor. Haftalık ve günlük düşüş trendinde seyrediyor. Fakat 4 saatlikte yükseliş trendine döndü. Eğer bir siyasi gelişme olmaz ise 47,6 a kadar yükselmesini bekliyorum. aşağıda 46,8 desteği var.

    GRDOLARALT ABD ve Çin tarafından yapılan açıklamaya göre her iki tarafından kısmi ticaret anlaşmasında birbirlerinin ürünlerine uygulanan tarifeleri geri çekmek konusunda uzlaşmaya vardığı bildirildi. Haberler resmi olmasa da piyasaları oldukça memnun etti. Eğer anlaşmayı resmi yaparlarsa Altın düşüş yaşar. Bu risk iştahını destekledi. ABD 10 yıllıkların faizi artış gösteriyor. Sebebi tahvillerdeki kardan daha fazlasını diğer enstrümanlardan alabileceklerini umduklarından ellerindekini satıyorlar. Bu altında düşüşe işaret ediyor. Teknik olarak 46,7 seviyesine indiği zaman stop olmak uygun. Zararın neresinden dönülürse kar. Günlük ciddi düşüş trendinde. Haftalık beklediğim düşüşün bir kısmını yaptı ve haftalıkta stresi almış oldu. 4 saatlik biraz tepki yükseliş beklerim ama ana yön düşüş. Parite Abd-Çin anlaşmasına kilitlendi.

    GRDOLARALT Riskli günlerde bankalar arası marj farkı. TfX Target vs Trade Plus 

     GRDOLARALT Abd-Çin ticaret anlaşması konusunda 2 taraftanda olumlu sinyaller var. ABD verileri pozitif gelmesi ile dolar endeksi güçleniyor. Bu gelişmeler doğrultusunda Altın zayıflıyor. Eğer Abd-Çin anlaşmayı yapar ise Altın büyük düşüş yaşar. Teknik olarak önceden bahsettiğim 2 kanal içinde yukarı aşağı hareket ediyor küçük kanal: 48,8 -47,5 ve büyük kanal desteği 47,0 den geçiyor. 1.kademe alım seviyesine yaklaştı.

     GRDOLARALT FED’in faiz indirimleri için bir ara vereceği mesajı vermesine rağmen, mevcut düşük faiz ortamı sürmesi dolayısıyla altın tarafındaki alıcılı seyir de sürüyor. Fakat altının yükselişin önündeki bir negatiflik ABD ve Çin ticaret görüşmelerindeki bu ay anlaşma bekleniyor olması. ilerde Pozitif gelecek fakat şimdilik yatay Teknik olarak 48,70 direnci ile aşağıda 47,60 desteği arasında seyrediyor. Günlük yükseliş trendinde. 4 saatlikte düşüş trendinde

      GRDOLARALT Kuzey Kore füze fırlatıcıları test edildiğini duyurdu. Ticaret görüşmelerinde sorun yok. Faiz indirimleri ile piyasadaki durağanlık, Altın için pozitif. Teknik olarak günlük yükselişte. 4 saatlik düşüşte fakat 4 saatlikte biraz düşüş beklerim

       GRDOLARALT Paritede alım fırsatına yaklaşıyor

       GRDOLARALT ichimoku içinde seyrediyor yani belirsizlik devam ediyor. Abd-Çin arasında bir değişiklik olmadığı ve Fed toplantısı beklediğinden şimdilik Fed toplantı sonucuna kadar yatay bekleniyor.

        GRDOLARALT Geçtiğimiz hafta ECB genişlemeci politikasınadevam edecek. Brexit konusunda karışıklık ve Euro Bölgesi büyümede düşüş. ABD’den açıklanan zayıf ekonomik verilerin küresel piyasadaki büyüme endişelerini getirmesi ve FED’in bu hafta yapacağı toplantıda bir faiz indirimine daha gideceği beklentilerini güçlendirmesi ile altın fiyatlarına olan talebi artırdı. Ticaret gelişmelerine yönelik olumlu haber akışıyla birlikte bu gün risk iştahında iyimser bir görüntü gözlemliyoruz. Buda altını negatif etkiliyor. Teknik olarak Günlük yükseliş. 4 saatlik düşüş trendinde.

        • GRDOLARALT South China Morning Post gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in 17 Kasımda geçici bir ticaret anlaşması imzalayacağını ileri sürdü. Trump, Pazartesi "Çin anlaşmasının büyük bir bölümünü planlanandan önce imzalamayı değerlendiriyoruz. Buna ilk aşama diyoruz, fakat aslında anlaşmanın büyük bir kısmını oluşturuyor" demişti. Bu haberler Altını zayıflatır. Teknik olarak yükseliş trendi 47,73 ten geçiyor ve buradan destek alıp biraz yükselme olasılığı var. Yukarıda düşüş trend çizgisi 48,44 direnci var. Düşüşte 47,5 destek.

        GRDOLARALT Selamlar Arkadaşlar ben vakıfbank altın hesabı kullanıyorum. Ancak alim satım arasındaki farkı yüksek buluyorum. alim satım arasındaki farkı en az olan banka hangisi acaba. birde vakıfbanktaki altınları gram cinsinden yeni bankaya aktarmada sorun olur mu acaba.simdiden teşekkür ederim

        GRDOLARALT Brexit belirsizliği, ABD’de açıklanan veriler, Fed’in ekim ayı sonunda 25 baz puan faiz indirimi olasılığı Altını yukarıda tutmayı sağlayan etmenlerden. teknik olarak bir çanak oluşumu var eğer Altını destekliyecek önemli gelişme olursa 49,85 direncine çıkar. Daha önce bahsettiğimiz üçgen 24 Ekimde yukarı kırdı. Şimdi düşüş kanalında 48,75 i test etti. bunu yukarı kırarsa 48,95 var. yoksa aşağıda 47,80 desteğine gidebilir.

         GRDOLARALT Bugün beklenti anketine benden başķa artar oyu veren olmamış.Millet bu kadar artıştan umudunu kesmiş.Çok şaşırdım doğrusu.

          GRDOLARALT Pişşşşşt parite sen ne zaman 50$ olacaksın !

           GRDOLARALT Ons altın ABD- Çin ticaret görüşmeleri negatif, Fed pozitif ve Brexit’e yönelik düğümün çözülmesine ilişkin adımlar pozitif etkili olmakta. Altın haber bekliyor ve yatay daralan bir üçgen formasyon izliyor. Belki bu hafta bir yukarı-aşağı hareket olabilir. Teknik olarak Haftalık düşüşte, günlük ve 4 saatlik olarak yatayda. Günlük olarak biraz yükseliş beklerim.

            GRDOLARALT ABD – Çin kısmi anlaşma ile 12 Aralık 2019 tarihine kadar ek süre ile risk iştahını artırdı. Abd-Çin verileri beklenti altında. Bunlar Altını destekliyor fakat ABD 10 yıllık tahvil oran 8 Ekimden bu taraf 1,77 e çıkması Altından uzaklaşıldığını gösteriyor. Teknik olarak 13 Ağustos düşüş kanalında seyrediyor. Haftalık ve günlük düşüş trendinde. fakat günlükte biraz yükselmesini beklerim.

            GRDOLARALT Altın Negatifleri: Geçen hafta Washington’da Abd-Çin kısmi anlaşmıştı. Kısmi anlaşma altın fiyatları aşağı çekiyor. IMF küresel büyüme tahmini düşürdü. Fed faiz indirim beklentisi devam ediyor Teknik olarak günlük ve 4 saatlik olarak düşüş trendinde seyrediyor. Günlükte ve 4 saatlikte biraz yükselmesini bekliyorum. Destek 47,1 ve 48,0 direnç

            GRDOLARALT ABD’nin piyasalara getirdiği yeni belirsizliklerden sonra sert değer kazanan petrol ve yüksek belirsizlik ortamında volatiliteden korunmak isteyen yatırımcılara liman görevi görüyor. Küresel yatırım fonlarının ise rekor düzeyde altın pozisyonu açıklamasından sonra bir düzeltme gelmiş gibi görünüyor. Bir süre daha böyle gitmesi ve altının birkaç ay önceki trendinde kalması muhtemel gözüküyor. Teknik olarak düşüş kanalı içinde 47,4 - 48,7 devam ediyor. haftalık ve günlük düşüş trendi sürüyor.