LYD / Libya Dinarı

ALIŞ 5,6543
SATIŞ 5,6713
FARK %0,27
Önceki Kapanış 5,6713
Günün En Düşük Değeri 2,0489
Günün En Yüksek Değeri 5,7195

Libya Dinarı ( LYD ) Bugunkü Beklenti ( Ne Olur ? )

4 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

LIBYA DINARI ( LYD ) GRAFİĞİ

Libya Dinarı ( LYD ) Yorumları

3000 Karakter
Görsel Yükle
Yorum Yaz

LYD 🇱🇾 Libya'da görevden uzaklaştırılan ve hakkında açılan soruşturma tamamlanan İçişleri Bakanı Fethi Başağa'nın görevine dönmesi kararlaştırıldı.

  LYD Merkez Bankası ile Libya Merkez Bankası arasında mutabakat zaptı imzalandı. Anlaşmayla iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve finansal işbirliğinin güçlendirilmesi çalışmalarının yürütülmesi planlanıyor.

   LYD Merkez Bankası ile Libya Merkez Bankası arasında mutabakat zaptı imzalandı. Anlaşmayla iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve finansal işbirliğinin güçlendirilmesi çalışmalarının yürütülmesi planlanıyor.

    LYD Libya Başbakanı Serrac Ülkede Ateşkes İlan Etti Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, ülkedeki tüm askeri güçlere derhal ateşkes ve askeri operasyonların durdurulması talimatı verdi.

     LYD 🇱🇾 Libya Savunma Bakan Yardımcısı Selahaddin en-Nemruş: "Askeri kurumlar inşa edilmesi konusunda Türkiye ve Katar'la anlaştık."

      LYD Libya dinarı da 5 tl olmuş ilerleyen günlerde %30 artış gelir gibi

       LYD Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle askıya alınan Libya'dan Türkiye'ye uçak seferleri pazar gününden itibaren yeniden başlıyor.

        LYD Libya Genelkurmay Başkanı: Türkiye ile iş birliği yeni başlıyor Libya Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif, Türkiye ile imzalanan mutabakat muhtırasının Trablus'un kurtarılmasına büyük katkı sağladığını söyledi.

         LYD AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell; ❝Türkiye Libya'da güç dilini kullanıyor. Binlerce asker göndererek oyunu değiştirdiler. Biz de çıkarlarımızı savunmak için en az diğerleri kadar kararlı olmalıyız❞ NOT : SESSİZ AMA DERİNDEN İLERLİYORUZ.

          LYD Libya'ya askeri müdahale tehdidi savuran Mısır'a BAE ve Suudi Arabistan'dan destek

           LYD Libya hükümeti, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin Libya'ya askeri müdahale tehdidini savaş ilanı olarak gördüğünü açıkladı

            LYD 🇮🇷 İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Musevi: "Libya'nın toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli." NOT : ADAMA SORARLAR HAŞDİ ŞABİ ÖRGÜTÜ KİMİN KONTROLÜNDE HANGİ ÜLKELERDE?

             LYD Libya Başbakanı Serrac, İtalya’nın önde gelen gazetelerinden La Repubblica’ya yazdığı makalesinde, "Saldırganlığa karşı somut önlemler alma konusunda örnek olan Türkiye'ye, hükümetimizin güçlü takdirlerini ve en derin minnettarlığını vurgulamak isterim." ifadelerini kullandı.

              LYD Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet: "Libya'daki ateşkes sağlanmalı ve sivillerin çektiği acı sona erdirilmelidir." NOT : AĞLAMAYA DEVAM

               LYD Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Artık Hafter'in hiçbir geçerliliği yok. Zaten meşruiyeti yoktu. Bundan sonra, Hafter gibi bir darbecinin, 'ateşkes yerine ülkeye, yönetime el koydum' diyen bir kişinin masada olmaması gerekir. Bundan sonra muhatap alınmaması gerekiyor."

                LYD Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak ve MİT Başkanı Fidan, başkent Trablus'ta Libya Başbakanı Serrac ile görüştü.

                 LYD Türkiye ile Libya arasında askeri üs müzakereleri Türkiye’nin, Libya’da stratejik önemdeki Vatiyye Hava Üssü ile Misrata Deniz Üssünün kullanımı için Ulusal Mutabakat Hükümeti ile görüşmeler yürüttüğü bildirildi.

                  LYD Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zeki: "Türk güçleri, meşru hükümet ile vardığı anlaşma sonucunda Libya topraklarına girmiştir. Bu nedenle Libya'daki Türk varlığı, Suriye'deki varlığından farklıdır."

                   LYD Cumhurbaşkanı Erdoğan: ▪️ Libya/Sirte’nin çevresini almak öncelikli hedef ▪️Libya'daki Petrol kuyuları büyük öneme sahip ve bu durum Rusya'yı rahatsız ediyor ▪️Rusya'nın Libya'da 19 uçağı var. Putin ile görüşeceğim ▪️Trump Libya'da başarılı olduğumuzu teyit etti.

                    LYD Avrupa Birliği (AB), Libya'da siyasi çözümün Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yürütülmesi gerektiğini bildirdi. Anlamı: Libya'da sahada Türkiye'ye kaybettik umudumuz masada Birleşmiş Milletler.

                     Yorum Yaz