LYD / Libya Dinarı

ALIŞ 4,8861
SATIŞ 4,9008
FARK %0,27
Önceki Kapanış 3,8562
Günün En Düşük Değeri 2,0489
Günün En Yüksek Değeri 5,1365

Libya Dinarı ( LYD ) Pazartesi ( Ne Olur ? )

0 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

LIBYA DINARI ( LYD ) GRAFİĞİ

Libya Dinarı ( LYD ) Yorumları

3000 Karakter
Görsel Yükle
Yorum Yaz

LYD Libya Genelkurmay Başkanı: Türkiye ile iş birliği yeni başlıyor Libya Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif, Türkiye ile imzalanan mutabakat muhtırasının Trablus'un kurtarılmasına büyük katkı sağladığını söyledi.

  LYD AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell; ❝Türkiye Libya'da güç dilini kullanıyor. Binlerce asker göndererek oyunu değiştirdiler. Biz de çıkarlarımızı savunmak için en az diğerleri kadar kararlı olmalıyız❞ NOT : SESSİZ AMA DERİNDEN İLERLİYORUZ.

   LYD Libya'ya askeri müdahale tehdidi savuran Mısır'a BAE ve Suudi Arabistan'dan destek

    LYD Libya hükümeti, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin Libya'ya askeri müdahale tehdidini savaş ilanı olarak gördüğünü açıkladı

     LYD 🇮🇷 İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Musevi: "Libya'nın toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli." NOT : ADAMA SORARLAR HAŞDİ ŞABİ ÖRGÜTÜ KİMİN KONTROLÜNDE HANGİ ÜLKELERDE?

     LYD Libya Başbakanı Serrac, İtalya’nın önde gelen gazetelerinden La Repubblica’ya yazdığı makalesinde, "Saldırganlığa karşı somut önlemler alma konusunda örnek olan Türkiye'ye, hükümetimizin güçlü takdirlerini ve en derin minnettarlığını vurgulamak isterim." ifadelerini kullandı.

      LYD Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet: "Libya'daki ateşkes sağlanmalı ve sivillerin çektiği acı sona erdirilmelidir." NOT : AĞLAMAYA DEVAM

       LYD Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Artık Hafter'in hiçbir geçerliliği yok. Zaten meşruiyeti yoktu. Bundan sonra, Hafter gibi bir darbecinin, 'ateşkes yerine ülkeye, yönetime el koydum' diyen bir kişinin masada olmaması gerekir. Bundan sonra muhatap alınmaması gerekiyor."

        LYD Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak ve MİT Başkanı Fidan, başkent Trablus'ta Libya Başbakanı Serrac ile görüştü.

         LYD Türkiye ile Libya arasında askeri üs müzakereleri Türkiye’nin, Libya’da stratejik önemdeki Vatiyye Hava Üssü ile Misrata Deniz Üssünün kullanımı için Ulusal Mutabakat Hükümeti ile görüşmeler yürüttüğü bildirildi.

          LYD Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zeki: "Türk güçleri, meşru hükümet ile vardığı anlaşma sonucunda Libya topraklarına girmiştir. Bu nedenle Libya'daki Türk varlığı, Suriye'deki varlığından farklıdır."

           LYD Cumhurbaşkanı Erdoğan: ▪️ Libya/Sirte’nin çevresini almak öncelikli hedef ▪️Libya'daki Petrol kuyuları büyük öneme sahip ve bu durum Rusya'yı rahatsız ediyor ▪️Rusya'nın Libya'da 19 uçağı var. Putin ile görüşeceğim ▪️Trump Libya'da başarılı olduğumuzu teyit etti.

            LYD Avrupa Birliği (AB), Libya'da siyasi çözümün Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yürütülmesi gerektiğini bildirdi. Anlamı: Libya'da sahada Türkiye'ye kaybettik umudumuz masada Birleşmiş Milletler.

             LYD İtalyan La Repubblica: Erdoğan artık Libya'nın patronu İtalyan La Repubblica gazetesi, Libya'daki son durumu 'Erdoğan'ın zaferi' olarak yorumladı.

              LYD 🇱🇾 Libya Başbakan Yardımcısı Muaytik: "Türkiye ile yapılan anlaşma dengeleri değiştirdi."

               LYD ABD, Rusya'nın Libya'da kalıcı bir üs sahibi olması durumunda, NATO ve Avrupa için güvenlik durumunun temelden değişeceği uyarısında bulundu. Washington ayrıca Rusya'yı sahte Libya dinarı basmakla suçladı.

                LYD ABD Dışişleri: Ruslar, Libya'ya müdahalesini gizlemeye çalışıyor... ABD'nin derdi Libya değil RUSYA!..

                 LYD New York Times: "Libya hükümeti, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan asker ve insansız hava aracı gönderene kadar Hafter'e karşı zayıf bir durumdaydı."

                  LYD New York Times: "Libya, artık Türkiye'nin Libyası oldu."

                   LYD sundaki hareketlilik hic bir parada yok para kazanmak isteyen bir sekilde buraya oynasın :)

                   Yorum Yaz