PLATIN

ALIŞ 933,35
SATIŞ 935,75
FARK -%0,55
Önceki Kapanış 939,68
Günün En Düşük Değeri 926,63
Günün En Yüksek Değeri 950,78

PLATIN Pazartesi ( Ne Olur ? )

0 Oy
* Gün içerisinde 09:00 - 15:00 arasındaki sonuçlar

PLATIN Yorumları

3000 Karakter
Görsel Yükle
Yorum Yaz

platin Çanak kulp formasyonu yapıyorsa buradan dönerse 1070-1100 e kadar gider, orda yarısını satarım

platin Gel gel yaptı bizi de içeriye aldı, bekleyecez sabır

gram-platin PLATİN şuan en ucuz olanı .. Kah TL bazında 997 ile (Kuveyt Türk) kahta PARİTE bazında, o da EURO ya 28.23; DOLARA da 30.00 suları Parite ile geçişlere (ARBİTAJA) göz kırpıyor. Aması mutlak surette uzun vade düşüncesiyle; Gerçi bunun adı bir deli PLATİN, ne yapsa, nereye koşsa yeridir; bakmışınız yarına yukarılara tırmanmış vede kar yazmış.. En doğrusu da bunların bir yatırım tavsiyesi olmadığı gerçeği idi. Size Selamla. 

  gram-platin Bekleye bekleye bi hal olduk 1.200 olması gerekirken haline bakın

   gram-platin Şurası kesin vede maalesef diyerek; EMTİALAR içinde olsun, DÖVİZLER arasında olsun, bugün en ucuzu altta kalanı adeta canı çıkanı, 1.000 TL satış sularıyla (Kuveyt Türk) PLATİN de PLATİN derim. Bu öyle bir can çekişme, az kar ettirme ki, 1-1.5 senenin bilançosu.. İddia ederim ki, zaten sıkı da takipteyim; rakamsal bir örnekte vereyim; Bugün eldeki 4000 Gr GÜMÜŞÜN, 30.00 TL den satış değeri; 1000 TL den de PLATİNİN değerine göre, tam tamına PLATİN; GÜMÜŞE göre 15.000 TL zarar yazmıştır. Bu zarar sadece GÜMÜŞE göre de değil; ALTIN-DOLAR, EURO, STERLİNE görede maalesef ortalama zarar ettirmiştir (Yani kardan zarar; TL ye göre kar olsa da, diğerlerinin kar oranına göre zarar yazmıştır; Normal de PLATİN bugün 1.180 TL suları olmalıydı) ha!.. bir gün gelirde gerçekleşirse uzun vade de açığı kapatır kar bırakırsa o da müstesna; gerçi bugüne kadar yaya kalan birşey bundan sonra bunca geri kalmışlığı üzerinden atar, çok büyük ataklar yapar mı? zor dostum zor!. Adeta ümitsiz vakıa!. Selamla.

    gram-platin PLATİN şimdilerde TL bazında 1.040; € 29.00 parite olarakta zirvelere kanat açarken, çoktan kar suları da ceplerimize akmaya başladı bile.. Size selam ile.. 

    gram-platin Piyasa işte bu!.. bir tahterevalli oyunu!.. dün ABD enflasyon verileri yüksek gelince EMTİA grubu olmak üzere aşağı salınmalar; bugün ise AMB den ilk defa Faiz indirim sinyalleri gelince de bu sefer EMTİALAR da toparlanma vede başını yukarı kaldırma ile tekrar yükselişler.. Hakikaten baş döndürücü! sanki bir Med-cezir hadisesi..

     platin platin onsta 1200 doları bekliyorum ytd

      gram-platin Aralarında bir PLATİN nal topluyordu; Katır gibiydi; koşamıyordu. Nihat bir kısrak olduğunu hatırladı da, şimdilerde 1.000 TL sularına ulaştı!.. Ama halen katır kılıklıydı; At olması, ben buyum demesi vede diğerlerine, ALTINA-GÜMÜŞE yetişmesi için, 1.100 ve üstünü geçmesi gerekiyordu.. Kamçıyı vuruyor; hadi hadi aslanım diyoruz; güzel beklenen o kar dolu yağışlı günleri bekliyoruz.. Size selamla..

       gram-platin Çoşacak galiba ytd

       platin Gümüş 29.500 olana kadar satmak yog

        platin Yırtıllll

         platin insanlık düşmanlığı kamalizm kazanmış demokrasi kaybetmiştir.

          gram-platin Uzun vadeli düşünürsek, illa ki kar verecektir; hatta bunun adı çok gel gitli PLATİN olunca, kim bilir belki de bugün yarın dedim vede EURO dan PLATİNE 26.82 ile bir parça daha ARBİTAJ (geçiş) yaptım. Hadi bakalım rastgele.. Size de selam ile..

          gram-platin Bir öngörü ile.. EMTİALAR'IN önünde gayrı çokta önemli engeller kalmaz iken; (özellikle FED'İN Haziran ayı ile faiz indirimlerine de başlayacağı düşünülürse) artık ibre yavaştan yavaştan EMTİA tarafına değerli METALLERE doğru kayıyor iken... Şuan DOLAR ENDEKSİ-DXY de 104 sularıyla yükseklerde geziniyor iken, muhtemelen de böyle devam etmeyerek, yerini düşüşlere bırakacak iken( 103 ve altı) bugünlerde yani kısa vade de EMTİALAR da ki bu düşük rakamlar son virajlar olabilir; gelecek günlerde de bu olumlu rakamlar aranabilir derim. (PLATİN 950 suları; GÜMÜŞ de 26.200 suları; ALTIN ise zaten parlak ve daha da parlayacak iken, olumsuzluğu ise makasın aşırı açık olması, tabiki bununla da rakamlarının 2.500 lere dayanması ile birşey de şu-bu denmiyor) Ama bütün bunları kendi kendime öylesine fısıldarım. Size de bir selamla, bu bir yatırım tavsiyesi değildir derim.. 🌹🖐️

           gram-platin Gelecek günlere yani Haziran ve sonrasına (kuvvetli ihtimal Emtialar'ın parlak güçlü günleri olacak) hazırlık olarak fiyatlarda şimdilerde epey bir ucuz hale gelince bir parça 949 İle PLATİN alımı yaptım..

           platin Fed faiz düşürmeye başladığında platinde 1000 dolarlara gelir altında düşmeye başlar

            gram-platin iyi günler herkese. Faiz artırımı nedeniyle altın platin gümüş gibi emtialarda geri salmalar başladı gibi. daha düşer mi acaba. alım için 900 lirayı mi bekleyelim, kademeli alalım mı az az

             gram-platin İşte bir KAR kapısı daha... ama uzun vade adına.. (kısa vade özellikle akşam FED kararı sonrası risk son derece fazla..) Nihayetinde PLATİN/EUR paritesi 26.43 gibi bayağı bir ucuz hale gelince, bu rakamlar uzun vadede zaten kar getirir diye FED'İ bile beklemeden harekete geçtik; kademeli ARBİTAJLA PLATİNE geçiş yaptık; akşam ters teperek daha da düşse bile... umarım isabet eder kar alırız.. Selamla YTD.

             platin ben bu fiyatlardan alırım ya HAJİİİ🇸🇦🇸🇦🇸🇦🇸🇦🇸🇦🇸🇦🇸🇦

              Yorum Yaz