3000 Karakter
Görsel Yükle

EUR Bu sitede bir yığın troll var. Burada ki trollerin çoğu Akp taraftarı ve küçük yatırımcı değiller. Amaçları yorumlar kısmına ekonominin iyiye gittiğine ve ülkeyi iyi yönetildiğini söyleyenler çok fazla. Bunlar sizi etkilemesin. Yanlış yönlendirilmenize engel olun.

Tümü (19) 48 Kişi 22 Kişi
3000 Karakter
Görsel Yükle
  • EUR @emrah-yildirim aynende dediğin gibi bu tip insanlar akıllarınca dolar 7 tl ye düştü ekonomi süper ama bir markete gidip fiyatlar neden ucuzlamıyor demeyi bırak bazılarının dış güçler demesine saklanıyor ve buna kendileri bile inanıyor

  • EUR @emrah-yildirim ona bakacaksan ben pamukbank ın 100/ 140 verdigini

  • EUR @Ergino Antalya'ya giden bilir diyeceğim ama gidenlerde 5 yıldızlı her şey dahl otellere gidince etrafını gezme gibi bir durumları olmuyor. Nereye gittin Antalya nereleri gördüm. çocuk olduğundan oteşin dışına çıkmadık :))) bizde çocuktuk ama her yere gittik. Neyse asıl konumuza gelelim. Alanya ilçesinde Mahmutlar mah. var burada Almanlar en fazla olanı 2. sırada Ruslarla birlikte iskandinav ülkeleri yer alıyor. 35 bin Yabancı yaşıyor bu mahallede. Ayda 1800 Euro emekli maaşı olan bu Avrupalılar karı koca 3600 Euro ile kendi ülkesinde orta bir yaşam sürecekken bizim ülkede 30bin lira gibi bir parayla çok iyi bir hayat yaşamaktalar. Nede olsa 8 ile çarpıyorsun. Kendi ülkemizde yaşayan emekli ise karı koca 3200₺ alıyor. Başka bir ülkede yaşamaya kalksa örneğin Bulgaristan'da 800 bulgar levasıyla kira dahi ödeyemez, G. Afrika'da yaşamaya kalksa en ucuz yemek 12 Euro Yani 100₺ kişi başı 17 gün dışarda kalıp karın tokluğuyla yaşar. Kısacası hiç bir ülkeye gidip yerleşme şansı yok.

  • EUR @mahmut-ergun HADI ORDAN BE SIZIN GIBILERIN GÖZLERINDE BILE DOLAR İSARETI VARDIR. TURKIYEDE EN FAZLA ALTIN VE DOLAR ALAN, MUHAFAZAKAR TAYFA. KUYUMCULARA BİR UGRA GÖRRCEKSİN. SIZIN GIBILER SINSI VE GIZLI DUŞMANLARSINIZ.. BU ULKE SIZLERI EGITIP ADAM ETMEDIKCE ASLA DUZLUGE ÇIKAMAZ.. VEBA GİBISINIZ..SAHTEKARLAR..

  • EUR @Ergino yiribeş yıl önce bende Oss da kalıyordum .

  • EUR @Ergino merhaba Hollanda da hangi şehirde kalıyor sun

  • EUR @Ergino Meselede bu zaten üretim yapmazsan Döviz artar bunu macro ekonomisinin temelini oluşturur. Bugüne kadar son 18 yılda 33 pil fabrikası, Kağıt fabrikası, tütün fabrikaları, dokuma fabrikaları satıldı. Bu paralar betona yatırıldı. Çimento fabrikaları kapandı, tarım %33 seviyesinden %11,8'e geriledi. Suyu olmayan İsrailden tarıma ödediğimiz yıllık para 8,5 milyar dolara ulaştı. Fide dahil İsrail'den almaya başladık. 2004 yılından 2008 yılına kadar ki süreç yatırımcıların iştahını artıran demokrasi, hukuk ile güçlendiren yatırımcılara güven verildi. 2013 yılından itibaren hukuk, yargı gibi güvence altına alınan unsurları bitirince yatırımcı kaçtı. Şimdi sana bir soru hukuk olmayınca her an elinden alınma korkusuyla yabancı bir ülkeye yatırım yaparmısın sorusunu sorarım. Mağdem ülkeni çok seviyorsun bir atölye aç da kazandığın paranın %30'nu yediğin içtiğin dahil ötv yetmedi birde kdv sini öde de elinde ne kaldığını gör. Peki bu kadar ağır vergiler neden olur. Üretimsizlikten.

  • EUR @emrah-yildirim KIMIN COGUNLUKTA OLDUGUNU HEPIMIZ COK IYI BILIYOYORUZ , HOLLANDADA YASAYAN BIR GURBETCI OLARAK 1 EURONUN 1 TL OLMASINI CANI GONULDEN ISTEYEN VATANSEVER BIRISIYIM EGER BUNU SADECE AKP LILER BOYLE OLMASINI ISTIYIRSA DEMMEKKI BEN SIMDIYE KADAR YANLIS YERDEYMISIM , BUNDAN SONRA AILECE AKP LIYIZ.

  • EUR @emrah-yildirim ekonomi sizin için dolar faiz ikilemi oldukça istediginiz taraftaki manzarayı göreceksiniz hep. Çark dönüyor yatırimlar devm ediyor maaşlar ödeniyor. Siz ekonominin iyiye gittiği dünyada bir ülke söyleyin madem şu covid19 sürecinde?


YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ

Bizi Takip Edin

  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.

Yorum Yaz