3000 Karakter
Görsel Yükle

ons Altından terste kalan biri olarak söylüyorum. Altının yükselmesini gerektirecek hiç bir sebep yok. Pandemi başladığında olması gerektiği gibi yükseldi balon oldu. Alan kârını koydu cebine. Pandemi hala bitmedi ama piyasa alıştı. Aşı sayesinde umut doğdu. Altında gerçek değerine geri dönmeye başlarken coinler çıktı ortaya. Coin yüzünden gerçek değerinin de altına düştü maalesef. Şu anki artış veya düşüşler hep dolar kaynaklı. Dolar endeksi yükselir altın düşer veya tam tersi. Bu döngüden çıkmanın bir yolunu göremiyorum. Belki yazın özellikle Hindistan tarafında düğün sezonunun artmasıyla talep de artarsa biraz kıpırdar. Yoksa 2000 li rakamlar hayal bence. Ülke içinde doların yükselmesi durumunda ciddi artış olabilir. Ama küresel piyasada altının yükselmesini gerektirecek hiç bir sebep yok. Y.T.D

Tümü (12) 34 Kişi 47 Kişi
3000 Karakter
Görsel Yükle
  • ons @betim genel anlamda kullandım,banka hesabındaki rakamları kastetmedim zaten.O zaten hayatımızın bir parçası

  • ons @powerTR Dijital para ile coinler aynı şey değil.

  • ons @Ag-Au Muhakkak değişim süreci artık açık açık ortada,onun içindirki ülkelerin merkez bankaları kendi dijital paralarını çıkarmam için hazırda bekliyorlar,tabi herşeyde olduğu gibi bundada söz sahibi olmak isteyen Abd işi bi tık ağırdan alıyor stratejileri ve ekonomi şekillerini planlıyorlardır büyük ihtimal.Belki de böyle %70 lere dayanan kazanma eğilimi istenerek yapılıp tüm dünya insnaları buna alıştırılıp cazip kılınmak isteniyor buda planın bir parçası olabilir,yoksa 10 liram bin oldu,bin liram yüzbin oldu yok öyle bi dünya,işçi ahmete manav mehmete bu kadar kolay para kazandırtmazlar..

  • ons @powerTR Ben kimseyi ikna etmek icin yazmıyorum. Bircok insan gibi bende fikrimi beyan ediyorum. Ben altını uzun vadeli yatırım aracı ve enflasyona karşı koruma aracı olarak görüyorum. Şu an elimde 100-150 TL dende 550 TL dende aldığım altın var. Altın tuttuğum icin hic pişman değilim.Kripto paralar konusunda ben sizin kadar iyimser değilim.Herkesin kazandigi bir piyasanın ben mümkün olamayacağını düşünüyorum.Bu nedenle birileri kazanırken birileri kaybetmek zorunda. Bu balon söndüğünüde maalesef birileri kaybedecek.

  • ons @novski inşallah olur çok isterim fena tersteyim

  • ons @foggy Nasil yok fed bank not yaziyor yani kağıt uzerine yeşil boyalı banka notu yaziyor. üstelik katlrsilogi yok bu bile emtia icin yeterli

  • ons @2Keynes O kadar klişeki artık yok abd çin gerginliği yok şu yok bu selçuk geçer 2 senedir aynı şarkıyı çalıyor,5 yaşında çocukta biliyor abd çin gerginliğini,herkesin bildiği şeyden pek süpriz çıkmaz,arkadaş doğru diyor şuan için bazı taşlar yerine oturtuluyor anca kur baskısıyla altın pik yapar,coinlere balon deyip geçmek bu işten anlamadığınıza işarettir,bilinen 2 trilyon dolar dönüyor o piyasada şuan,alan cukkaladı parayı altına dolara bel bağlamak çok mantıksız şu zamanlarda.

  • ons @foggy ABD Rusya gerginliği veya ABD CIN gerilimi yada piyasalardaki Trilyonlarca Dolar sebep olamaz mi. Yada ABD de artan enflasyon kaygısı ve Merkez Bankalarının altın alımları.Daha bircok sebep sayarım.Birileri insanların borsalardan çıkmasını istemedigi icin altın stabil tutuluyor.Eninde sonunda borsadaki ve Kripto paralardaki balon sönecek.Iste o zaman altin hakettigi degeri görecek.Tabi bunlarda benim düşüncem.


YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ

Bizi Takip Edin

  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.

Yorum Yaz