3000 Karakter
Görsel Yükle

USD Doların eninde sonunda eski seviyesine geleceğini adım gibi biliyorum. Ama yinede alım gücümün erimesi ve eski yerine gelinceye kadar benim almak istediklerimin fiyatının dahada artacağını bildiğim için bugünde moral bozukluğu ile uyandım. 20 aralıktan beri hergün günüme kötü başlıyorum. Allah beni bu duruma düşürenlerin binlerce kez belasını versin. O gün kim faydalandı kimin için yapıldı hangi firmalar yüksektan satıp düşükten alıp parasına para kattıysa zehir zıkkım katran olsun. Ciğerlerini eritsin ne diyeyim. Hergün moral bozukluğu hergün sıkıntı hergün.... Allah a havale ediyorum tez görsün hesaplarını. Kimse bana çok abartmışsın çok takma demesin. Eriyen para miktarım bana göre çok fazla. Ben namusuyla çalışan vatandaş olarak bunu haketmedim. Alın terim soyuldu benden. Bana damdan düşeni getirin demiş, benim gibi damdan düşmeyen yorum yapmasın lütfen.

Tümü (89) 370 Kişi 25 Kişi
3000 Karakter
Görsel Yükle
  • USD Faiz inecek demişler yine inanın zerre güvenim yok. Herşeyi beklerim dürüst ve güvenilir değiller. Geçen senede Faize karşı konuştular konuştular bir ali cengiz oyunu ile naci geldi göreve faizi 600 puanın üzerinde artırdı sonra, sordular hani faize karşıydınız bu seferde merkez bankası bağımsız dediler çıktılar işin içinden. Adamlara her yol dört yol. Herşeye dönüşebiliyorlar. Dikkatli olalım.

  • USD @Rumelili 🇹🇷 Öyle bir hale geldiler ki artık, hem suçlu hem güçlüler. Doları 15-16-17-18 e çıkaran kahraman oluyo sen ben paramızı korumak için dolar alan hain oluyoruz. Böylede bir durum var. Adamlar beyazı siyah diye yutturuyor.

  • USD @Kârcepte eline sağlık. amin, kim vurgun yaptı ise colugundan çocuğundan çıksın.

  • USD @eserrrrrr Hakkın mutlaka çıkacaktır onlardan. Zalime mazlumdan daha çok acırım demiş derviş. Zalimlerin sonu hüsran.

  • USD @eserrrrrr Sabret kardeşim. Onları bozdurup ikinci kez sevindirmeyelim

  • USD @Kârcepte Tıpatıp aynı durumdayım kardeşim.20aralıkğın ertesi günü dövizi satıp, alacağım evin fiyatı 5 katladı. Satmamıza fırsat vermediler. Haram zıkkım olsun.

  • USD @Kârcepte Ben vurgundan beri baya yakın takip ediyorum ekonomiyi. Çok sürmez Mart-Nisan gibi inşallah eksi yazan bakiyeler artıya dönecektir. Pek çok gösterge bunu işaret ediyor. Ev alacağın İçin kaygını korkunu haklı buluyorum ama inşallah kısmetinde seni bekleyen belki daha güzel bir yer vardır, öyle düşün. Ekrana mümkün olduğunca bakmamaya çalış, ben artık öyle yapıyorum. Çünkü gün be gün beklemek çok yorucu. Nasılsa bozdurmayacağız zararına, günde 1-2 kere bak kapat. Başka türlü gerçekten zaman geçmiyor… Allahım tüm terste kalanlara en kısa zamanda yardımcı olur inşallah 🙏 ben de mümkün olduğunca elime para geçtikçe alttan alıp ortalamayı düşürmeye çalışıyorum ama hiç kolay olmuyor tabi...

  • USD @yatirimmi Gördüğümüz kadarıyla vicdan azabı falan çekmeden gözleri ışıldayarak şatafatlı bir hayat sürüyorlar. Sen ben stresle gezelim. Haaa şunuda söyleyim gerçi hep söylüyorum da dolar tekrar çıkmazsa diye değil benim stresim. Eski seviyesinide geçer ondan yana şüphem yok. Benim üzüntüm tekrar çıktığında ev fiyatları gıda fiyatları kısaca herşeyin fiyatı ikinci üçüncü dördüncü kez zamlanacak yine ben paramın değerini koruyamamış olacağım. Alım gücümü erittiler ben ona takılıyorum.

  • USD @Kârcepte Asrın vurgunu olarak tarihe geçecektir, bu yüz karasıyla vicdan azabıyla nasıl uyuyorlar anlamıyorum :(

  • USD @S-Works Çok doğru söylüyorsun. İnan tek derdimiz paramızın değerini korumaktı. Bir ev alacaktık şöyle içimize sinen olsun severek oturacağımız bir ev olsun diye acele etmeyelim dedik. Ama şimdi içine dışına bakıp beğenmediğimiz evleri de alamıyorum, buna ne denir. Ne söylenir. Tamam dolar düştü, zararımızda vatan sağolsun diyelim geçelim, peki evler neden hala yükseliyor, gıda fiyatları neden artıyor, elektronik neden artıyor. E ticaret sitelerinde favori ürünlerimizin fiyatı neden hergün yükseliyor. Madem fiyatlar düşmeyecekti alın terimizi neden erittiniz kitapsızlar. Her sabah mutsuz bitik tükenmiş uyanıyoruz. Rezil herifler. Haram olsun haram. Başka ne denir. Kelime yetmiyor


YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ

Bizi Takip Edin

  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.

Yorum Yaz