3000 Karakter
Görsel Yükle

GBP GBP/USD Sterlin Yorumu: Jeopolitik risklerin yatışmasının ardından dün İngiltere’de BoE başkanı ve ABD’den Barnier’in Brexit’e yönelik açıklamaları takip edildi. BoE başkanı Mark Carney ülke ekonomisinin yakın zamanda gücünü artırmaması durumunda bankanın hızlıca harekete geçebileceğini belirterek ilerleyen dönemde olası bir faiz indirimi adımının sinyalini verdi. Açıklamaların ardından GBPUSD paritesi 1,3013 desteğine kadar geriledi. Bugün ABD tarafında açıklanacak tarım dışı istihdam verisi takip edilecek. Sabah itibariyle tepki alımları gördüğümüz paritede bugün 1,3100 seviyesinin üzerinde 1,3142 ve 1,3180 seviyeleri direnç noktaları olarak izlenecektir. 1,3100 seviyesinin aşılamaması durumunda ise aşağıda 1,3055 ve dünün en düşüğü 1,3013 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir..

Tümü (3) 8 Kişi 0 Kişi
3000 Karakter
Görsel Yükle
  • GBP @* ismail * @aksu03 Evet dediklerin nihayetinde bir nevi ya tutarsa?.. tutması da kuvvetli ihtimal! STERLİN BREXİT anlaşmalı olması halinde evet bugün dediğin üzere bu fiyatlar büyük şans; ilerisi de anlaşmalı üzerine kurgulayınca adamı zengin edebilir. Lakin oldu da ters gitti iş anlaşmasıza kaydı o da geçicide olsa bizi batırabilir. Ama yinede zaman alır ileride adamı aç açık komaz birşeyler verir doyurur. Hem dündü herhalde STERLİN bir ara iyice kendini aşağılara salmış 7620 leri görmüş çokta alıma elverişli hale gelmişti; hatta bende azda olsun 7637 gibi almıştım ki şimdilerde 7800 e yanaştı. Sonuçta bu rakamlar kısa vade adına risk taşıyor ki aşağı yukarı heran ciddi gel gitler yaşayabilir. Ama uzun vade adamı zengin edebilir. Karar senin YTD..

  • GBP @zaman ınDA s.a üstat hayırlı cumalar öncelikle şimdi bir düşüncemi sizinle paylaşmak istedim.Şimdi ayın 15 inde abd çin anlaşması olursa dolar ve emtialarda bir miktar düşüş tl ve diğer döviz kurlarında dolara karşı bir yükselme bekliyoruz değil mi?ve birde ay sonunda ingilterenin ab den çıkma muhabbeti var bence artık ingilizler seçimden yoruldu ve son seçimdede çıkmada halkın kararlı olduğu anlaşıldı şimdi bu durumda euro da bir miktar düşebilir bence şahsen benim elimde dolar ve euro var terste olan 15 ocaktan önce sizce bunların her ikisinide bu seviyelerden çevirmem mantıklı olmaz mı çünkü hesaplarıma göre sterlin 8 tl olursa dolarımı kurtarmış 8,45 olursa da euromu kurtarmış olucam ne dersiniz bu seviyelerde alınabilir değil mi acaba?teşekkürler


YENİ ÜYELİK

  PİYASALARI ÇOK DAHA KOLAY TAKİP EDİN, ÜYE OLMANIN AVANTAJLARINDAN FAYDALANIN.

PİYASA ÖZETİ

Bizi Takip Edin

  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Güncel finansal gelişmelerden haberdar olun.

Yorum Yaz